PZC L Wachtlijst voor parkeervergunning Krassenkrassenkrassen A.CCIdflU BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 BINNENSTAD GOES Oplossing voor Noord en Zuid in zicht, Centrum blijft een probleem Lekker badderen na het springen Olie gevonden langs wegberm Vernielingen in Tholen en Flipland Dorp leeft dag in sfeer van vroeger almanak f s t Wë m if'' Korting verbijstert Vrienden Museum De Bevelanden Dinsdag 3 augustus 2010 Zierikzees bedrijf maakt megagrote 3D-projecties Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl w door Lilian Dominicus GOES - Voor de gebieden Cen trum, Noord en Zuid in en rond de binnenstad van Goes zijn geen parkeervergunningen meer be schikbaar, Wie als nieuwe bewo ner in deze zones gaat wonen en een parkeervergunning aanvraagt, komt op een wachtlijst te staan. In Zuid (globaal het gebied tussen het station en de Stadspoort) wachten inmiddels 4 mensen op een parkeervergunning, in Noord (Beestenmarkt, Smallegan- gesbuurt en Molenplein) 40 en in Centrum (de historische haven, Ja- cobstraat en het winkelgebied) 24. De zones Oost (Joachimikade tot en met de Bloemenbuurt en omge ving Bergweg) en West (Hollandia- plein, Marconistraat en Oud-West) hebben nog geen wachtlijsten. Mensen die op het gemeentehuis een parkeervergunning voor Noord, Zuid of Centrum aanvra gen, krijgen te horen dat ze tot ze aan de beurt zijn hun auto maar el ders moeten parkeren of gebruik moeten maken van bezoekerskaar- ten. Die zijn per dagdeel voor 0,60 eurocent te koop. „Maar daar mag je er maar honderd per jaar van ko pen", zegt een bewoonster aan de Grote Kade, die sinds kort de be schikking heeft over een autootje. Ze staat op de wachtlijst en heeft geen idee wanneer ze aan de beurt is. „De baliemedewerkster zei dat het nog lang gaat duren. Hoe lang, dat weet ik niet." Voorlopig par keert ze het voertuig daarom maar in de buurt van het politiebureau. Een verre van ideale situatie, vindt ze. „Het is ver lopen en ik kan geen toezicht houden." Op het gemeentehuis wordt op het moment wel gewerkt aan een oplossing voor het nijpende par keerprobleem in de Goese binnen stad. Burgemeester en wethouders werken aan een voorstel, dat na de zomer door de gemeenteraad zal worden behandeld. Voor Noord en Zuid is een oplossing naderbij: daar wordt het maximaal aantal uit te geven parkeervergunningen opgeschroefd naar 50. Daarmee is het probleem opgelost, hoewel het naar verwachting wel wat moeilij ker zal worden om een parkeer- plekje te vinden. In de zone Cen trum kan de uitgifte niet zomaar verhoogd worden. Voor deze men sen wil de gemeente aanbieden dat ze tot ze aan de beurt zijn op het Hollandia- en Molenplein mo gen parkeren. THOLEN - Op mooie zomerdagen zie je vooral mensen op het strandje bij de Bergsediep- sluis. Cisteren waren het echter paarden en pony's die er genoten van het water. „Tijdens de zomervakantie hebben we altijd leuke acti viteiten voor de jeugd", vertelt Mariska Ponse van de Mariskahoeve in Poortvliet. „Deze kin deren doen mee aan een kamp voor vergevor derden. 's Ochtends hebben ze springles ge kregen en daarna zijn we lekker gaan zwem men met de paarden." Dat doet Mariska altijd bij de Bergsediepsluis, omdat de dieren daar gemakkelijk in het wa ter kunnen. „We trekken altijd heel wat be kijks", stelt ze. „Meestal worden er heel wat foto's gemaakt." foto Ronald den Dekker HEINKENSZAND Aan de Oudekamerseweg in Hein- kenszand is zondagavond olie in de berm gevonden. De politie kan niet zeggen om hoeveel liter het gaat. Op de locatie heeft een tank aanhangwagen van een groen/bei ge vrachtauto gestaan. De politie wil graag weten van wie die is. Vol gens een woordvoerder van het wa terschap, dat de weg beheert, valt het met de hoeveelheid olie erg mee. „Het is een kwestie van een paar keer scheppen en afvoeren." THOLEN In Tholen en Sint Philipsland zijn het afgelopen weekend vernielin gen aangericht. Bij de rotonde aan de Ten Ankerweg in Tholen-stad zijn bloembakken omgegooid en verder werden makelaarsborden bij te koop staande woningen weg gehaald en verplaatst. Aan de Mosselkreekstraat in Sint Philipsland werd een personen auto op zijn kant gezet. Die liep daardoor forse schade op. De poli tie onderzoekt de zaak. WESTKAPELLE WESTKAPELLE - Oude ambachten zijn morgen vanaf 11 uur te zien op de Markt in Westkapelle. De hele dag staat in het teken van hoe het vroeger was. Er zijn ook activitei ten in de Zuidstraat en bij het Pol derhuismuseum. De 'traditiedag' begint om 10 uur met een wande ling vanaf het museum. Om 14 uur geeft de Wasschappelse Heiploeg een demonstratie op de Markt. Ver der rijdt een paardentram gratis tussen de Joossesweg en het dorp. Tip? redactie@pzc.nl Het bezit van een auto is voor bewo ners van de Nieuwe Vlissingseweg een bron van zorg. Niet alleen van wege de hoge brandstofprijzen of we genbelasting, maar vanwege vanda len die het op hun wagen gemunt hebben. Menig bewoner van deze lange weg tussen Middelburg en Vlis- singen heeft zijn auto al eens bescha digd aangetroffen. Spiegel kapot, antenne verbogen, krassen in de lak. De schade loopt vaak in de vele honderden euro's. Daar wordt een mens niet blij van. Onlangs waren in één nacht weer tientallen auto's beschadigd. Op een verjaardagsfeestje kwam het vanda lisme ter sprake. De vraag kwam aan de orde of je de schade op de on verlaten kan verhalen. „Vergeet het maar, die hebben geen cent", ver zuchtte het slachtoffer. Een olijkerd had de oplossing: „Ko pen ze toch gewoon een kraslot..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37