Van Egmond breekt lans voor ATB'er Mosselman vindt nieuwe uitdaging in de Rocky Mountains 'Twaalf profclubs onder curatele' EREDIVISIE Komende vrijdag gaat het eredivisievoetbal weer van start. De scheidsrechters zullen in een aantal spelsituaties anders gaan handelen dan afgelopen seizoen. Ajax accepteert twee duels schorsing Suarez Michael Schumacher biedt excuses aan Andy Schleck wint Draai van de Kaai Greipel sprint naar zege in Ronde van Polen Van Lieren start op WK jonge paarden 49 D/ck van Egmond floot negentien jaar lang in het betaalde voetbal. Dick van Egmond stopt zelf met fluiten en volgt Jaap Uilenberg op als scheidsrechtersbaas. ZEIST Ajax heeft de schorsing van Luis Suarez geaccepteerd. Dat betekent dat de aanvaller de eerste twee competitieduels met FC Groningen en Vitesse mist. De aanklager betaald voetbal van de KNVB had Suarez gisterochtend een schikkingsvoorstel gedaan van drie wedstrijden schorsing, waar van één voorwaardelijk voor zijn rode kaart in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen FC Twente. De aanvaller beging aan het einde van de eerste helft een overtreding op Cheick Tioté. BERLIJN Autocoureur Michael Schumacher heeft zich alsnog verontschuldigd voor zijn gevaarlijke rijgedrag in de GP van Flongarije. De Duitser duwde tijdens de race bijna de pas serende Rubens Barrichello tegen een betonnen muur. De Braziliaan was woedend en noemde de ma noeuvre de gevaarlijkste actie die hij ooit had meegemaakt. Schuma cher vond aanvankelijk dat hij niets fout had gedaan, maar kwam een dag later tot een ander inzicht. „Ik moet toegeven dat mijn ma noeuvre verkeerd was." ROOSENDAAL Andy Schleck heeft gisteravond de 31e editie van de 'Draai van de Kaai' op zijn naam gebracht. De Luxemburgse tourvedette, die tweede werd achter Alberto Conta- dor, bleef in het Roosendaalse prof criterium Koos Moerenhout één se conde voor. Robert Gesink, de na tionale hoop voor de grote wieler ronden, finishte op vier tellen van de winnaar als derde. Bij de elite/beloften werd Nick van der Lijke (18) uit Middelburg knap tweede. DABROWA GORNICZA André Greipel heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Polen op zijn naam gebracht. De Duitse wielrenner van HTC-Colum- bia was na een rit over liefst 240 ki lometer de sterkste in de sprint. Het was zijn vijftiende zege van het seizoen. Greipel bleef zijn naas te concurrenten Allan Davis (Aus) en Wouter Weylandt (Bel) gemak kelijk voor. Borut Bozic, de Sloveen se sprinter van Vacansoleil, eindig de als vijfde. Johnny Hoogerland werd 125e. MIDDELBURG Dressuurruiter Laurens van Lieren mag meedoen aan het WK voor jonge paarden dat eind van deze week in het Duitse Verden wordt gehouden. De voormalige Zeeuw was met zijn zesjarige paard Presi dent'^ Allright door de bond op de reservelijst gezet, maar mag alsnog starten omdat Nederland een wild card heeft gekregen. Ook Raz Nitza- ni van Stal Hexagon uit Schore doet mee aan het WK. Ze komt met Hexagons Adonie bij de zesjari ge paarden uit voor Israël. door Roeland van Vliet GOES - Mountainbiker Eelco Mos selman, woonachtig in Goes, doet vanaf zondag mee aan de Trans- rockies. Dat is een zware, zeven daagse wedstrijd in het westen van Canada. „Uitrijden zou al een hele prestatie zijn." De 35-jarige Mosselman was al twee keer actief in de Transalp, een soortgelijk evenement in de Alpen. Nu was hij toe aan een an dere uitdaging. „Ik was de Trans- rockies al een jaar of vijf aan het volgen. Maar het is heel moeilijk aan één van de tweehonderd start bewijzen te komen. Jasper van de Luytgaarden, een ploeggenoot in het Magura Q_-raceteam lukte het om er dit jaar eentje te bemachti gen. Hij had alleen geen partner. Toen zei ik: nou, dat is dan opge lost, ik ga met je mee." Eelco Mosselman De zevendaagse wedstrijd, die gere den wordt onder auspiciën van de UCI, is er namelijk één voor twee tallen. Zij moeten de zeven etap pes dwars door de Rocky Moun tains - met een totale lengte van 599 kilometer - zo snel mogelijk af leggen. Extra handicap is de twee- minutenregel: de partners mogen nooit verder dan twee minuten van elkaar zitten. Ze worden elke dag vier keer onderweg geklokt, twee keer zichtbaar en twee keer onzichtbaar. Is het tijdsverschil tus sen de rijders te vaak groter dan twee minuten, dan wordt het team uit de wedstrijd gehaald. De Transrockies heeft een wat technische parkoers dan de Trans alp, weet Mosselman. „Ze maken daar elk jaar een nieuwe route. Er worden speciaal paden voor deze wedstrijd gemaakt. We zullen dus heel veel grote boomstronken te genkomen. We hoeven ons niet te schamen als we af en toe een stuk je moeten lopen." Het doel van de Goesenaar en de Culemborger is om ongeschonden de finish in Canmore, ten westen van Calgary, te bereiken. „Het zou natuurlijk aardig zijn als we in de top vijftig komen, maar het hoeft niet." foto David van Dam/GPD DEN HAAG - De financiële situatie van de profvoetbalclubs in Neder land is slecht. De KNVB luidt de noodklok. De bond wil door het bekendmaken van de situatie de fans doordringen van de ernst van de zaak en de clubs dwingen tot ac tie. RTL Nieuws kwam gistera vond reeds met een indeling. Twaalf verenigingen staan onder curatele.Volgens RTL Nieuws zijn slechts vier clubs in de 'veilige' ca tegorie 3 ingedeeld: Go Ahead, Heerenveen, Volendam en Telstar. In categorie 1 zit onder meer Feye- noord, PSV zakte af naar categorie 2. Eerder was ook Ajax al in die ca tegorie geplaatst. Geen enkele club uit de traditionele topdrie is dus nog veilig. FC Twente is ingedeeld in de groep 'zorgelijk', maar is ei genlijk financieel gezond. Categorie 1 (onder curatele): MW, Fortuna, Feyenoord, NEC, AGOVV, Ro- da, Willem II, RKC, RBC, Veendam, FC Dordrecht, Almere City.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24