PZC Rescue Vlissingen 17 doden bij brand in tehuis en verder 'Kaddafi liet bij Haider zakken vol met geld afleveren' Berlusconi wankelt en vreest dolkstoot de rug 7 Scheidsrechter mag van KNVB wedstrijden niet meer doodfluiten 23 STREEKPRODUCTEN Zeeuwse bieren en wijnen mogen niet verkocht worden in toeristenwinkels Vakantiegangers Santos op drift door bosbranden Word ook abonnee! Zonnig, 20° DINSDAG 3 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 179 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Wijn bezorgt VW's hoofdpijn door Cornelleke Blok en Marcel Modde MIDDELBURG - Zeeuwse VW's over treden de wet met de verkoop van Zeeuwse wijn, Zeeuws bier en boluslikeur. Volgens de Voedsel- en Warenautoriteit (VWa) is de ver koop van zwak alcoholische dran ken alleen toegestaan in zaken waar voornamelijk levensmiddelen worden verkocht. Controle op naleving van de wet heeft geen prioriteit. „Die ligt veel meer op toezichthouden op de leef tijdgrens van de alcoholverkoop.", zegt woordvoerster Astrid Berg man van de VWa. De VW's lopen echter wel het risico een bekeuring te krijgen. „Als het niet mag, halen we de fles sen deze week weg", zegt directeur Carla Schönknecht van de VW Walcheren/Noord-Beveland. „We hebben geen zin in een boete." Bij de toeristenshops heerst ondui delijkheid over de regels rondom de verkoop van zwak alcoholische dranken. „We zijn twee weken gele den begonnen met de verkoop na een bezoek aan de Limburgse VW's", zegt Schönknecht. „Maar zij hebben een vergunning aange vraagd en gekregen, lieten ze me vandaag weten. Dat gaan wij nu ook proberen." De VW's in Zeeuws-Vlaanderen verkopen de streekdranken al enke le jaren, zegt directeur Nynke van der Ploeg. „We waren in de veron derstelling dat het gewoon mocht. Ik ga dit eens uitzoeken, maar als het echt niet mag, halen we de drank weg. We hebben weinig an dere keus. Ik vind het bijzonder spijtig." pagina 2 en 3: Zeeuwse dranken vooral leuk souvenir pagina 3: commentaar JOHANNESBURG - Bij een brand in een bejaardenhuis nabij Johannes burg zijn in de nacht van zondag op maandag zeventien Zuid-Afri kanen om het leven gekomen. Hulpverleners konden 84 anderen redden uit het brandende pand, zo meldden media in Zuid-Afrika. Drie personen raakten zwaarge wond. De oorzaak van de brand, die woedde in het mijnwerkersstadje Nigel, is nog niet bekend. Toen de brandweer arriveerde, stond het bejaardenhuis al in lichterlaaie. Na dat de brand was geblust, vonden de brandweerlieden zeventien ver koolde lichamen in het gebouw. Zeeland: 2, 3, 17 t/m 21; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Economie: 11; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 22 t/m 25; Televi sie: 30, 31. Bijlage: Zomer/Buiten. MARATHOKAMPOS - Honderden toeristen, onder wie ook Nederlanders, hebben gisteren hun ho tels en pensions op Samos moeten verlaten we gens bosbranden. Deze woeden in het zuidwes ten van het vlak bij Turkije gelegen eiland in de Egeïsche Zee. Op Samos verblijven momenteel honderden Nederlanders. Bussen werden ingezet om de vakantiegangers te evacueren. Het was moeilijk om iedereen een vervangend verblijf te geven omdat het hoogseizoen is aangebroken. De brandvyeer bestrijdt het vuur met blusvliegtui gen en helikopters, maar dat wordt bemoeilijkt door de harde wind. De temperaturen liepen gis teren in Griekenland op tot boven de 35 graden Celsius. iiWllllllli'lIWI|i||llllllliillllillllll ill I I* liti H IMi W iW W i if" f III"'' 1 II 1 ill 1I1 u 1 H" I' Wil WENEN - De Libische leider Muam- mar Kaddafi heeft de in 2008 ver ongelukte uiterst rechtse en popu laire Oostenrijkse politicus Jörg Haider geld gegeven. De steun was bedoeld voor het fi nancieren van Haiders verkiezings campagnes. Honderdduizenden dollars werden regelmatig in een plastic zak bij Haider afgeleverd. Dat berichtte het Oostenrijkse blad Profil gisteren op gezag van bronnen bij justitie en mensen uit de omgeving van de omstreden po liticus. Het geld werd opgedeeld in pakket jes van 7000 dollar en enkele ver trouwelingen van Haider wissel den die bij allerlei bankfilialen om. In het weekeinde werd bekend dat Haider 45 miljoen euro op bankre keningen in Liechtenstein had staan, waarvan bij zijn dood nog 5 miljoen over was. Naast Haider had slechts een handjevol mensen toegang tot die rekeningen. foto Michael Anhauser/EPA STELLING WV moet streekwijn kunnen verkopen reageer op www.pzc.nl reacties: 424 Nederland moet Bouterse visum verlenen 11% Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1