MALLE JANTJE in Veere mag elke dinsdag de wet overtreden en dat gaan we dan ook doen! Héérlijk! Malle Jantj e Wat leven we toch in een fantastisch* land Morgen kunt u bij Maile Jantje terecht voor Boluslikeur ü4,9%>, Zeeuws bier, Zeeuwse wijnen etc. WAT IS ER AAN DE HAND? Enige tijd geleden kwam er een controleuse van de Voedsel-en warenautoriteit (voorheen Keuringsdienst van waren) Malle Jantje binnen gewandeld, en ontdekte in onze magazijnwinkel een aantal zwak alcoholhoudende streekproducten (zwarte bessenwijn en Zeeuws bier). En dat mogen wij niet verkopen. Dus: pats, boem, bekeuring. Niet gering: maar liefst 980,- Omdat iedere dinsdag op de Historische Markt diverse kramen met zwak alcoholhoudende dranken voor onze deur staan hebben wij niet "geschikt", maar de zaak voor laten komen. Was 'n hele belevenis, want ons voorbeeldmandje met Zeeuwse producten, inclusief één flesje Zeeuws bier, kwam nauwelijks door de beveiliging bij de rechtbank! De rechter had natuurlijk begrip voor de situatie, maar zei letterlijk: Regels zijn regels! Grijnzend verlaagde hij de boete naar 500,- omdat het de eerste keer was etc. etc. Hij wilde ons zelf nog laten geloven dat wij 480,- verdiend hadden! Om een lang verhaal kort te maken: Wij hebben overleg gevoerd met o.a. het Ministerie van Economische Zaken, gemeente en vooral Voedsel-en warenautoriteit. Resultaat: Wij mogen van de Voedsel-en warenautoriteit iedere dinsdag (zolang de Historische markt loopt) zwak alcoholhoudende streekproducten verkopen en krijgen géén controle! Jippie Jee! En dat gaan wij ook doen: Bij aankoop van wwn Zeeuws wijntje/biertje krijgt u een waardebon van C 2,50 cadeau, te besteden op alle andere mooie producten van Malle Jantje. Wij hopen morgen wel onze hele drankvoorraad te verkopen, want de andere zes dagen per week mogen we ze zelfs niet in ons magazijn opslaan, dat is namelijk ook strafbaar! De verkoop van zwak alcoholhoudende streekproducten wordt op "streekmarkten" gedoogd om de verkoop van streekproducten te bevorderen. Ons argument bij rechter en Voedsel-en warenautoriteit, dat Malle Jantje 365 dagen per jaar open is en de Historische Markt maar 11 keer plaats vindt én dat wij dus 30 keer zoveel verkoopmogelijkheid hebben, vinden deze instanties niet "interessant". U begrijpt: dat Malle Jantje met deze protest-advertentie gaarne deze onbegrijpelijke rechts-ongelijkheid aan de kaak wil stellen. Geef de verkoop van zwak alcoholhoudende (streek)producten toch ook vrij aan alle winkels en niet alleen aan supermarkten. En natuurlijk letten wij dan op de verplichte minimumleeftijd. Met dank voor uw aandacht! *Nederland, fantastisch land! Vol regels én gedoogsituaties. Malle Jantje voelt zich nu een soort "coffeeshop-houder"... Markt 20 - 4351 AH Veere 0118-506170

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80