sport 29 pelers duidelijk signaal :n ASWH (0-1) Hoek-ASWH Huwelijksperikelen nekken Matthaus Wilhelmus voor Spaanse hockeyers Poloërs houden het zeer beschaafd VVV-doelman wil met masker spelen too maandag 2 augustus 2010 rt Bakker (links). heb hem niet voor niets gewisseld. Bij het tegendoelpunt ging hij ook veel te slap naar de bal. Dat kan niet en ik hoop dat hij dat nu weet." De Jong was niet de enige die een vervelende middag had. Brecht Delbeke, het talent dat nog onder contract staat bij Cercle Brugge, be gon als invaller aan de tweede helft maar werd na een kwartier al weer gewisseld. „Hij leverde tien van zijn twaalf passes bij de tegen stander in", had Demanet gezien. „Dat kan niet. Als zoiets twee, drie keer gebeurt moet je even naden ken en op save gaan spelen. Dat deed hij niet en daardoor speelden we weer met een man minder." )ohn Atsu Acolatse was even later foto Peter Nicolai het volgende 'slachtoffer'. Zijn in valbeurt duurde een half uurtje. „John moet werken, maar staat veel te veel stil. Dat zal hij echt moeten leren, want wat hij nu laat zien is te weinig om straks op het niveau van de topklasse mee te kunnen." Bij Hoek viel een aantal spelers za terdag dus door de mand. Van de routiniers was ook niemand bij machte om de wedstrijd naar de hand te zetten. Daarnaast werd ook de creativiteit van John Schot, die thuis ziek op bed lag, gemist. „Nogmaals, we hebben zwaar ge traind afgelopen week. Met het tempo dat we nu speelden was ik daarom best tevreden. Maar we konden niets extra's brengen." Hoek-ASWH 0-1 (0-1). 21. Jan Wil lem Schep 0-1Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Aantal toe schouwers: 150. Djuric Asension kwam nog niet in actie tegen ASWH. De aanvaller werkte een training af en wil zo snel mogelijk in actie komen voor de topklassen Dat kan pas, wan neer Ascension tot volledige over eenstemming met Hoek is geko men. De club en de technische aanvaller willen eerst op een rijtje zetten hoe en hoe vaak Ascension vanuit zijn woonplaats Amsterdam naar Zeeuws-Vlaanderen komt. Daar over voerde hij de afgelopen dagen gesprekken met Jacky Lambert, die verantwoordelijk is voor de technische zaken bij Hoek. Als het aan de spelers van de top- klasser ligt komt Ascension snel in actie. Hij liet donderdag tijdens de training een dusdanige indruk ach ter dat iedereen overtuigd is van zijn kwaliteiten. Ook trainer Gaby Demanet gaf meteen aan Ascen sion er heel graag bij te willen heb ben. Met de op en top straatvoet baller erbij heeft de Belgische trai ner er een aanvallende troef bij. Morgenavond speelt Hoek twee oefenduels tegelijkertijd. De ene helft v^n de selectie speelt in Hoek tegen Roeselare, de andere helft in Biervliet tegen de beloften van Cercle Brugge. Beide duels begin nen om 19.30 uur. De enige treffer die Hoek moest slikken was ook nog een ongeluk kige. Jan Willem Schep, midden velder van ASWH, mocht van net buiten het strafschopgebied aanleg gen. Zijn schot zou een makkelijke prooi voor Jörg van Nieuwenhuij- zen zijn geweest maar verdween via het been van Giovanni Siere- veld langs de kansloze doelman (0-1). „Daarna zag je dat een aan tal jongens het op dit moment even heel moeilijk heeft. Wat dat betreft is het goed dat we daar in deze fase achterkomen. Een paar gasten weten door deze wedstrijd ook dat er meer van ze verlangd wordt. Ik hoop dat ze de komende tijd laten zien dat ze mijn bood schap begrepen hebben." Een aantal supporters en spelers maakt een tevreden indruk aan het einde van de open actiedag. Rechts waarne mend voorzitter Piet de Jong, het enige bestuurslid van VC Vlissingen. foto Ruben Oreel Die verhalen zijn een beetje overdreven, maar ik heb wel be loofd om rustig te blijven. Eerder had ik dat in België al eens gedaan aan mijn vrouw en kinderen. Die belofte heb ik toen niet gehouden. Nu heb ik het beloofd aan de voorzitter van FC Twente en moet ik meer oppassen. FC Twente-trainer Michel Preud'homme staat te boek als heetgebakerd. In De Telegraaf. Mijn moeder leest twee boeken per week, maar ik doe er erg lang over. Vind het lastig er voor te gaan zitten. Als ik in een vliegtuig een boek opensla, val ik in slaap. Mijn hele leven speelt zich af in de hoogste versnelling, daarom is het denk ik zo moeilijk voor mij." Formule t-coureur Lewis Hamilton in het AD. „Nee, dat vind ik zo moeilijk aan te geven. Wat is een schilderij van Mondriaan waardIn crisistijd een stuk minder, vrees ik. Dan "zeggen ze ook: dat is niet meer dan een linnendoek met vier latjes eromheen." Ted van Leeuwen, technisch directeur van Vitesse, wil doelman Piet Velthuizen verkopen, maar een vraagprijs heeft hij niet. In De Pers. „Ik begrijp de financiële problemen van Feyenoord, maar ga daar als club dan zelf ook doordacht mee om. ]e moet het zo zien: ik ga ook niet zonder geld of pinpas naar de supermarkt in de veronder stelling dat ik wel even met een volle boodschappenwagen terug kom." Youssef El Akchaoui koos na een tegenvallende aanbie ding van Feyenoord voor SC Heerenveen. In VI. De breed in de pers uitge meten relatieperikelen van Lothar Matthaus hebben hem het bondscoachschap van Kameroen gekost. Na het afhaken van Ronald Koeman was hij nadrukkelijk in beeld voor de functie. „Ik krijg de baan in Kameroen niet", zei Matthaus in de Duitse krant Welt am Sonntag. „De voor zitter wilde mij graag hebben, maar zijn vrouw had gehoord van mijn problemen. Nu gaat het niet door." De 22-jarige vrouw van Matthaus (49) is vreemdgegaan. Foto's hiervan zijn overal gepubliceerd. De organisatie van de Champions Trophy in Mönchengladbach heeft giste ren een blunder begaan. De Spaanse hockeyers kregen voor aanvang van hun wed strijd tegen Engeland niet hun eigen volkslied te horen, maar dat van Nederland. Toen het Wilhelmus zo'n tien seconden lang te horen was in het Warsteiner Hock- eypark, ontdekte de verant woordelijke de fout en werd alsnog het Spaanse volkslied gestart. De Zuid-Europeanen speelden met 3-3 gelijk. Hun eerste duel met Nederland ging met 5-2 verloren. RUG In het oude Perzië vochten de tegenstanders in het po lo om het afgehouwen hoofd van een overwonnen vijand. Zo ver kwam het zaterdag middag tijdens de tweede dag om de Domburg Polo Trophy niet. Al gooide speaker Frits Grooss voor aanvang van het eerste duel nog wat olie op het vuur. Met een vette knip oog: „De Perzen deden het graag met het afgehakte hoofd van de vijand. En dat zie ik hier ook zo maar gebeu ren." Alle deelnemers en -neemsters hielden zich ech ter keurig aan de regels. Doelman Kevin Begois van VW-Venlo heeft zater dag tijdens de oefenwedstrijd tegen Alemania Aachen zijn neus gebroken. De sluitpost werd vlak voor rust op zijn neus geraakt door een Duitse opponent, waarna het bloed uit zijn neus gutste. De Belgische doelman heeft al aangekondigd met een mas ker te willen spelen. VW opent de eredivisie zaterdag met een uitwedstrijd tegen NEC. Trainer Jan van Dijk heeft ook de beschikking over Dennis Gentenaar. VVV ver loor met 3-1. Uchebo scoorde het Venlose doelpunt. De tennissende broers Bob en Mike Bryan hebben in het dubbeltoernooi van Los Angeles voor de honderdste keer de finale op de ATP Tour bereikt. Bij een overwinning wordt het Amerikaanse tweetal recordhouder van het aantal titels. Dat staat nu op 61. De Bryans delen het record nu nog met de Australische dubbelspecialisten Todd Woodbridge en Mark Woodforde. Bryan en Bryan spelen in de finale tegen hun landgenoot Eric Butorac en zijn partner Jean-Julien Rojer van de Nederlandse Antillen. In de halve eindstrijd wonnen de Bryans met 6-2 6-4 van de Indiër Rohan Bopanna en Aisam-Ul-Haq Qureshi uit Pakistan. Het duo won reeds acht grandslamtitels. In de Davis Cup staat hun score op zestien zeges en twee nederlagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63