ondenkbaar' sport 127 Dubbelslag gezusters Nijpjes op ZK Roy Gijsel bijt in het stof tijdens superfinale Supercross Aagtekerke Pony 'mP Arnold Boerekamps, een echte paardenman, had één maand voor zijn geboorte al een eigen pony. Zijn vader, oprichter van de ponyclub in Asten, had er eentje voor hem gekocht. „Mijn broer had er ook eentje, maar die keek er niet naar om. Ik wel. Ik was altijd met hem bezig." door Roeland van Vliet NISSE - Er is geen concours in Ne derland zo professioneel als Jum- pin de Weel. Het hippische evene ment in Nisse is uniek. Dat stelde Arnold Boerekamps zaterdag. „Ver tel mij waar. het nog meer zo goed geregeld en groots opgezet is en ik ga erheen", zei de beroepsruiter uit Milheeze uitdagend. „Bij ons in Brabant is dit in elk geval echt on denkbaar." Bij het woord 'dit' maakte de 44-ja- rige Boerekamps, gezeten in de viptent, een knikje richting het grote terrein aan de Brilletjesdijk. Hij zag de twee wedstrijdringen, het kinderdorp, het camping- terrein, de feesttent én de grote tenten met stallen, die van alle paardengemakken voorzien zijn. „Toen ik hier voor de eerste keer kwam, was het de tweede editie van Jumpin de Weel. Ik was één van de weinige overnachters. De paarden die ik meenam, konden nog gewoon bij Piet Huige staan. Een jaar later hadden ze al een tent neergezet met dertig boxen. Dit jaar hebben ze ruimte voor liefst vierhonderd paarden. Het is onvoorstelbaar, maar elk jaar komt er hier weer wat bij." Jumpin de Weel was in de afgelo pen anderhalve week toe aan de negende editie. Op de in totaal ze ven wedstrijddagen (met dressuur, mennen en springen) zat het pro gramma bomvol. Er waren zo'n zeshonderd ruiters en amazones die ongeveer 2500 starts maakten. Het is één van de vijf grootste con coursen in Nederland en de groot ste in het zuidwesten. Mocht het evenement in Nisse nog verder willen groeien, dan moet het zijn in de kwaliteit van de deelnemers. „We denken voorzichtig aan een internationale rubriek", zei Kees maandag 2 augustus 2010 Willeboer, voorzitter van het con cours. „We hebben geen ruimte voor nóg meer ruiters, maar wel voor nóg betere ruiters." Vooralsnog wordt Jumpin de Weel door de nationale subtop pers gezien als een ideaal oplei dingsconcours. Boerekamps: „Ik kom hier nu elk jaar - ik heb dus alleen de eerste editie gemist - met jonge paarden. Voor sommige is het gewoon een kwestie van uren maken, laten wennen aan grotere wedstrijden. Met andere, in de klasse Z of hoger, ga ik wel voor een goede prestatie. Dat kan ook, want dit concours zit net on der een internationale wedstrijd. We springen hier niet hoger dan 1.40 meter." Eén van de zes paarden die de Bra bander in de trailer had geladen, was de elfjarige Simba. Hij kreeg die viervoeter ruim een half jaar geleden onder zijn hoede. Een ei genaar uit Koeweit had een paar slechte ervaringen met het dier en vroeg Boerekamps ermee aan de slag te gaan. „Het is natuurlijk de bedoeling dat ik hem weer goed aan het springen krijg, zodat-ie uit eindelijk weer verkocht kan wor den. In principe geeft het paard zelf aan wanneer-ie klaar is. Maar hoelang dat gaat duren, weet je nooit. Dat is het leuke van het op leiden." Natuurlijk had de Brabander graag gezien dat Simba in de prijzen reed in Nisse. Maar zaterdag kwam hij in het 1,40 meter klassiek met barrage - het hoofdnummer van de dag - niet verder dan de vijfde plaats. Hij was wel als snelste naar de barrage gegaan. Een dag later deed hij het iets beter met een der de plaats. Naar eigen zeggen had hij „niemand bang kunnen ma ken". Misschien lukt het hem volgend jaar. Dan is hij er zeker weer bij. Op het ZK dressuur in Vrouwenpolder veroverde Wilma Salm uit Yerseke met Arrivederci in de klasse M1 het brons. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De ruiterclubs Se-Ros en Oranjezon zorgden za terdag op manege De Eendracht in Vrouwenpolder voor een geolied Zeeuws kampioenschap in het dressuurrijden. De strijd was in ja ren niet zo spannend. Het verschil tussen de kampioenen en de num mer twee bedroeg in diverse klas sen slechts tienden van procenten. Bij de paarden sloegen de zusjes Chantal en Jessica Nijpjes in een dubbelslag. Chantal schreef Z2 op haar naam. Jessica won in Zi. In Z2 maakte Chantal Nijpjes haar favorietenrol met William nipt waar. Santoucha van der Meij schreef met Gasady's Winsor met slechts een tiende procent meer dan Nijpjes de plaatsingronde op haar naam. In de beslissende kür op muziek toonde Jeanine Nieu- wenhuis zich met TDN's Valencia (66,33 procent) de beste. De Serooskerkse kwam slechts een tiende tekort voor de hoogste eer. Nijpjes had in de kür met de Rubi- quil-zoon aan de tweede plaats (66,21 procent) net voldoende voor de felbegeerde titel. Een dol blije winnares: „Ik heb mijn favo rietenrol waargemaakt, maar het was ongelooflijk spannend. De concurrentie was groot. William heeft ontzettend zijn best gedaan." Met een score van 65,44 procent schreef Jessica Nijpjes met Vigo de plaatsingsronde in Zi op haar naam. Slechts viertiende procent meer dan Dinja van Liere met Zib- bedy's Way, maar een voorsprong die Middelburgse niet meer uit handen gaf In de beslissende proef stuurde ze de Flem- mingh-zoon met 66,61 procent naar zijn tweede zege. Van Liere stelde met de Saros van 't Gestel hof-dochter met 64,85 procent het zilver veilig. Favoriete Wilma Salm moest met Zazou (64,63 procent) genoegen nemen met het brons. Jessica: „Ik ben erg tevreden. We hebben het niet cadeau gekregen. Het is ook de verdienste van mijn zus. Samen met haar heb ik vooraf nog eens de puntjes op de 'i' gezet. En zij is een strenge juffrouw." Met de titel in M2 zette Dinja van Liere met Diesel Fuel For Life de kroon op een sterk outdoor sei zoen. De amazone uit Kapelle reed de Junior-zoon met 65 pro cent overtuigend naar het kam pioenslint. Zij bleef haar directe concurrent Samantha Miltenburg met Caratina Z tweeëneenhalf pro cent voor. „Het is voor Diesel pas zijn vierde wedstrijd op dit ni veau. In de eerste proef gaf hij mij al een goed gevoel. En in de twee de ging het nog beter. Op de twee de plaats met Zibbedy's Way had ik helemaal niet gerekend. Ik mag nu met haar ook naar het NK. Zo heb je plotseling twee goede paar den op stal", zei van Liere. Emily Wiskerke toonde zich met Arristocraat met 65,58 procent de beste van Mi. Zij bleef de zilveren Natasja van Drongelen, met Vival di verrassend winnares van de tweede proef, slechts achttiende procent voor. Bij de pony's stuur de Jeanine Nieuwenhuis TDN's Renaldo in Z2 overtuigend naar de overwinning. In Zi was het kam pioenslint een prooi voor Sakia Ridderhof met Ceasar. Wt door Herman Heuvink AAGTEKERKE - Roy Gijsel uit Hei kant moest genoegen nemen met de tweede plaats in de grote finale van de supercross aan de Pekeling- seweg in Aagtekerke. Maurice Klijn uit Hardinxveld-Giessendam toonde zich daarin de sterkste. Mark Boot uit Burgh-Haamstede werd derde. Bij de twintigste editie van de cross van de motorclub de Pekelin- ge uit Aagtekerke werden twee mannen in de schijnwerpers ge plaatst. Leo Francke omdat hij bij alle twintig edities als organisator was betrokken en Ad Geldof uit Oostkapelle omdat hij twintig jaar deelnemer aan dit evenement was. Twee maal wist Geldof aan het begin van deze eeuw bij de ve teranen te winnen. „Ik doe al zo lang mee in Aagtekerke omdat het niet alleen veel plezier geeft, maar ook omdat er een dijk van een or ganisatie staat." De hooggespannen verwachtin gen van de siiperfmale waren te recht. Ook de finales van de MX 2 en MX 1 waren om de vingers bij af te likken. Ze waren niet alleen van hoog kwaliteitsgehalte, maar bleven spannend tot aan de zwart-wit geblokte fmishvlag. Boot maakte zijn favorietenrol waar en won de MX 2. Derde en vierde werden Steven Ovaa uit Oost-Souburg en Kevin Spruijt uit Meliskerke. Bij de MX 1 won ver rassend de onlangs naar deze cate gorie overgestapte Stefan Hage uit Goes. Gijsel en Klijn hadden het nakijken. In de superfinale was de kopstart voor Klijn en hij breidde meteen zijn voorsprong uit Op gepaste af stand volgden Gijsel en Casper Ovaa. Boot had de start gemist en was op achtervolgen aangewezen. Hage had blijkbaar zijn beste kruit verschoten in de MX 1 finale. Hij kon het hoge tempo van de kop man ook niet volgen. In de laatste ronde van deze finale werd het nog onverwacht span nend toen Klijn in zijn grote haast om een achterblijver te dubbelen ten val kwam. Hij was echter over eind voordat Gijsel hem kon passe ren. Ook de op de derde plaats rij dende Boot was te ver weg om van dit buitenkansje te profiteren. Hage werd nipt vierde voor Ovaa. Zeeuwse winnaars waren er ook te melden bij de veteranen, local heroes en 85 cc. Erik van der Wek ken uit Zierikzee was duidelijk de sterkste bij de veteranen. Bij de lo cal heroes Patrick Polderman uit Rilland. In de 85 cc kleine wielen won Carsten Goedegebuure uit Kevin Spruijt rijdt aan kop van een achtervolgend groepje in de superfinale van de Supercross in Aagtekerke. foto Ruben Oreel Yerseke voor Nancy van de Ven. Bij de grote wielen was de zege voor Marvin Boone uit Yerseke. De bromfietsklasse kende een bi zar slot die door André Voogd uit Ouddorp werd gewonnen. De Belg Paul van Steenwinkel zege vierde in de eerste manche en leek dat in de tweede manche te herha len. In de allerlaatste ronde en in de laatst bocht voor de finish kreeg zijn machientje een vastlo per. Hij kwam nog duwend en hij gend als tweede over de meet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61