sport 25 op Hungaroring Honkballers Oranje laten zich onttronen Stoeckel: liefst EK alleen met Italië en Duitsland Pavlioetsjenkova knokt drie uur voor titel 'Dit was de gevaarlijkste manoeuvre die ik ooit heb meegemaakt' Zege Mark Webber is een cadeautje maandag 2 augustus 2010 Ruben Barrichello door Arnoud Bodde HUNGARORING - Zijn hoogtijdagen zijn al lang voorbij, toch slaagde zevenvoudig wereldkampioen For mule Michael Schumacher er op de Hungaroring in de hoofdrol voor zich op te eisen. In negatieve zin. Schumi kreeg het in het slot van de Grand Prix van Hongarije aan de stok met een voormalige stalge- noot, Rubens Barrichello. Hij ram de hem bijna met 300 kilometer per uur in de pitmuur. De ste wards van de internationale au tosportfederatie FIA bestraften Schumacher door hem bij de vol gende Grand Prix (België, over vier weken) bij de start tien plaat sen terug te zetten. „Dat was verschrikkelijk!", brulde de Braziliaan door de boordradio nadat hij op topsnelheid voorbij zijn vroegere Ferrari-teamgenoot was geglipt. Ternauwernood, want toen Barrichello op het lan ge rechte stuk over start/finish zijn Williams uit de slipstream van Schumacher haalde, week de Duitser van zijn lijn af Schumi stuurde zijn Mercedes richting de pitmuur, de kant waar Barrichello langszij kwam. Met een deel van Mark Webber draaide er gisteren na zijn zege in de Grote Prijs van Hongarije niet omheen. „Het was een cadeautje. Ik heb er nooit veel gekregen, maar deze neem ik dank baar in ontvangst", zei de coureur van Red Bull, die met zijn vierde overwinning van het seizoen de lei ding in het wereldkampioenschap Formule 1 overnam van de onfor tuinlijke Lewis Hamilton. De Brit zijn wielen door het gras, kon Barrichello er nét langs. Of eigen lijk net niet. „Het is goed dat de pitmuur niet verder door liep", zei de Braziliaan na afloop. An ders was hij er vol tegenaan ge knald. Barrichello was na afloop aller minst onder de indruk van de streek van Schumacher, de man die hem bij Ferrari bijna altijd voor ging en voor móest gaan. „Hij neemt iets mee uit het verle den naar het heden, dat lijkt me niet goed", stelde Barrichello, die zich daar zelf ook enigszins schul dig aan maakte. De jaren dat hij gedwongen tweede viool speelde bij de Italiaanse renstal kwamen afgelopen week uitgebreid ter spra ke, vanwege de verboden stalor- der die Ferrari uitdeelde aan Barri- chello's landgenoot Felipe Massa. Hij moest zijn teammaat Fernan do Alonso in de GP van Duitsland voorbij laten gaan op weg naar de overwinning. Massa kreeg zware kritiek in de Braziliaanse media, maar Barrichello viel hem bij: „Ik weet hoe het voelt, ik heb het zelf ervaren. Ik heb mijn carrière uit eindelijk een andere wending kun nen geven." Het zal Schumi niet lekker heb ben gezeten dat na drie jaar afwe- van McLaren viel uit met een ka potte versnellingsbak. De 33-jarige Webber profiteerde tijdens de race vooral van een dom me fout van zijn teamgenoot Se bastian Vettel. De jonge Duitser was vanaf poleposition vertrokken en reed in de beginfase resoluut weg van de rest. Maar na een chao tische collectieve pitstop, waarbij de safetycar de baan op moest, zigheid in de hoogste autosport klasse zijn omstreden overwin ning in de GP van Oostenrijk in 2002 (Barrichello moest hem in de laatste meters voorbij laten) weer ter sprake kwam. Het gevecht met Barrichello in de slotfase van de race leek een ge vecht om één schamel puntje, maar was vooral een erekwestie. Barrichello viel na een late pitstop terug van de vijfde naar de elfde plek en was op 'verse banden' veel sneller dan Schumacher. Inha len was op de Hungaroring echter bijna onmogelijk, zeker met de oude vos Schumi voor je. „Hij gooide de deur al een paar keer eerder te laat dicht", aldus Barri chello. „Hier zijn geen regels voor, maar wat we willen is een eerlijke strijd. Ja, dit was de gevaarlijkste manoeuvre die ik ooit heb meege maakt." Schumi had na afloop zijn gebrui kelijke masker op. „Dit is de For mule 1", zei hij voor Italiaanse tele visiecamera's, hoewel de FIA daar uiteindelijk anders over dacht. „Blijkbaar liet ik te veel ruimte, want hij kon me passeren." Barrichello schudde lachend zijn hoofd. „Daar gaan we weer, het is altijd mijn schuld. Of het nu iets van zes jaar geleden is of niet." kwam Vettel in tweede positie te rijden. In plaats van in de neutrale fase dicht achter de voor hem rij dende Webber te blijven, liet hij een te groot gat vallen. Voor straf moest Vettel een extra gang door de pitstraat maken en de tijd die hem dat kostte, kwam Webber ten goede. De Australiër stond in de rest van de race zijn koppositie niet meer af. STUTTCART - De Nederlandse honkballers zijn hun Europese ti tel kwijtgeraakt. Oranje verloor gisteren de finale van het Euro pees kampioenschap in Duitsland van Italië: 4-8. Van de vorige acht edities van het EK won Nederland er zeven. In 1997 moesten de Ne derlandse honkballers de titel voor het laatst aan 'eeuwige rivaal' Italië laten. De ploeg van bondscoach Jim Stoeckel had zaterdag in de fi nalepoule ook al verloren van Ita lië (11-3). Oranje was echter al ze ker van de finale door zeges op Griekenland (10-0) en Zweden (15-0). Nederland maakte in Stuttgart een voortvarende start. Eugene Kingsale, de eerste slagman, ram de de bal meteen over de hekken. De Italiaanse pitcher Tiago Da Sil- va zag vervolgens alle honken vol lopen, maar slaagde er met behulp van zijn veldmensen in de schade beperkt te houden. In de gelijkma kende slagbeurt nam Italië het ini- MÊ8ÊÊMIÊNKÊKÊKÊKÊÊÊKÊÈÊlKHKKBIÊBBIKBM8aÊBaÊBaÊBK/ÊKÊÊÊa STUTTGART - Bondscoach Jim Stoeckel van de Nederlandse honk ballers kwam gisteren na de verlo ren EK-finale tegen Italië met een opvallend idee. De Amerikaan pleitte in Stuttgart voor een Euro pees kampioenschap waaraan be halve Nederland alleen Italië en Duitsland meedoen. „Het lijkt me veel beter om zeven of acht wed strijden tegen Italië en Duitsland te spelen om de Europees kam pioen te bepalen." Aan het EK in Duitsland deden twaalf landen mee. Nederland en Italië waren zoals de gebruikelijk de twee sterkste landen. De ploeg van Stoeckel versloeg de aanzien lijk zwakkere opponenten met cij fers als 15-0,10-0 en 12-2. Duitsland was de enige die het Oranje in de groepsfase een beetje tiatief over door drie punten te maken: 1-3. Die stand bleef tot de zesde in* ning op het bord staan. Italië sloeg genadeloos toe toen Leon Boyd op de heuvel Diegomar Markwell had afgelost. Giuseppe Mazzanti en Juan Ramos Gizzi sloegen beiden een homerun, waardoor de 'Squadra Azzurra' uit liep naar 1-5. Twee innings later sloeg Nederland zich terug in de wedstrijd. Raily Legito, Sidney de Jong en Bryan Engelhardt bereik ten de thuisplaat, waardoor de strijd om de Europese titel weer helemaal open lag. Italië bleek echter knap bestand te gen de toegenomen Nederlandse druk. De Zuid-Europeanen maak ten in de gelijkmakende beurt drie punten en kwamen daarmee op 4-8. In de laatste inning slaag de Oranje niet meer in zich nog een keer op te richten, waardoor de Europese titel voor de negende keer naar Italië ging. Nederland blijft op twintig titels staan. moeilijk kon maken. Het gastland eindigde uiteindelijk als derde op het EK. Italië loste Nederland weer eens af als winnaar, nadat Oranje de voorgaande vijf edities had gewonnen. Slechts twee keer in de historie ging de Europese titel niet naar Nederland of Italië. Dat was in 1955 (Spanje) en 1967 (België). „Ik zou graag een competitie wil len met Nederland, Duitsland en Italië", aldus Stoeckel. „Na een sei zoen met zestig tot zeventig wed strijden heb je een beter idee wie het beste team heeft. Honkbal is geen spel voor één dag. Eén wed strijd is geen kampioenschap, want in het honkbal kan van alles gebeuren. Daarom ben ik ook niet echt ontevreden over deze neder laag tegen Italië." ISTANBUL - Anastasia Pavlioetsjen kova heeft gisteren het WTA-toer- nooi in Istanbul gewonnen. De Russische tennisster had in de fina le ruim drie uur nodig om haar landgenote Elena Vesnina te ver slaan: 5-7 7-5 6-4. Pavlioetsjenkova was als derde ge plaatst in de Turkse stad. Het bete kende de tweede toernooizege in haar carrière nadat ze eerder dit jaar al de sterkste was bij het toer nooi van Monterrey in Mexico. De Spanjaard Nicolas Almagro boekte een toernooizege in Gstaad. In de finale was hij in de Zwitserse stad met 7-5 6-1 te sterk voor de Fransman Richard Gas- quet. Voor Almagro is het zijn zevende titel op de ATP Tour en zijn twee- Valentin Verga loopt balend het veld af na de 6-3-nederlaag tegen Australië. Nederland verspeelde een 3-2-voor- de van dit seizoen. Hij was eerder sprong tegen de regerend wereldkampioen. foto Marcel van Hoorn/ANP dit jaar succesvol in Bastad. Robin Haase heeft zich zaterdag niet kunnen plaatsen voor de fina le van het challengertoernooi in het Italiaanse Cordenons. De Ne derlandse tennisser verloor in de halve eindstrijd met twee keer 6-4 van de Belg Steve Darcis. Samen met Rogier Wassen won hij gisteren wel de dubbeltitel. Het Nederlandse duo was in de Itali aanse plaats met 7-6 en 7-5 te sterk voor James Cerretani en Adil Sha- masdin. Michaëlla Krajicek heeft geen deelname aan het WTA-toernooi in San Diego kunnen afdwingen. Ze verloor al in de eerste ronde van de kwalificaties met 6-3 6-1 van de Amerikaanse Shenay Perry. Krajicek strandde vorige week in de derde ronde van de kwalifica ties van Stanford en in juni gebeur de dat ook op Wimbledon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59