241 sport Schumi in negatieve hoofdrol Plotseling ging de stop uit het bad Scheurtje in wervel coureur Ho-Pin Tung Golfer Luiten in top tien Irish Open Wild spurt naar zege in WB-wedstrijd Van Barneveld strandt in kwartfinales EK Waterpolosters winnen slotduel FORMULE 1 Terwijl Mark Webber naar de overwinning rijdt, zorgt Michael Schumacher voor ophef Hij ramt oud-ploeggenoot Ruben Barrlchello. maandag 2 augustus 2010 BOEDAPEST De Nederlands-Chinese autocou reur Ho-Pin Tung heeft bij zijn crash zaterdag in Boedapest een scheurtje in een rugwervel opgelo pen. De reserverijder van het For mule t-team van Renault blijft ze ker nog tot morgen in het zieken huis en zal enkele weken niet kun nen racen. Het ongeval gebeurde tijdens de wedstrijd in de GP2, de talentklas se van de Formule 1. Tung kon in de eerste bocht zijn Franse concur rent Jules Bianchi, die gespind was, niet meer ontwijken en knalde vol op de ART-bolide van Bianchi. KILLARNEY De Nederlandse golfer Joost Luiten is gisteren als negende geëindigd bij het Irish Open. De Bleiswijker gebruikte op de slotdag 66 slagen (-5) op de Killarney Golf Fishing Club en veroverde zodoende een plek in de top tien. Zijn achter stand op de Engelsman Ross Fisher, die in Ierland de zege greep, bedroeg negen slagen: 275 om 266. Ook Robert-Jan Derksen presteer de goed bij het Irish Open, dat mee telt voor de European Tour. Hij no teerde 278 slagen en eindigde daar mee op de gedeelde achttiende plaats. VARGADA Wielrenster Kirsten Wild heeft gisteren in de Zweedse plaats Var- gada een wereldbekerwedstrijd ge wonnen. De Nederlandse rijdster van Cervé- lo bleek de sterkste in de massa sprint. Ze verwees haar landgenote Adrie Visser en de Zweedse Emma Johnson naar respectievelijk de tweede en de derde plaats. Het was voor Wild de eerste wereldbekerze ge dit jaar. DINSLAKEN Raymond van Barneveld is giste ren in de kwartfinales van het Eu ropees kampioenschap darts uitge schakeld. De als tweede geplaatste Hagenaar verloor verrassend van de Engelsman Wayne Jones. De in woner van Wolverhampton bleek met 10-8 te sterk voor de vijfvou dig wereldkampioen. In de halve finale stuit Jones op zijn landgenoot Colin Lloyd. De an dere halve finale gaat tussen de En gelse topfavoriet Phil Taylor en diens landgenoot Terry Jenkins. TRIPOLI De Nederlandse waterpolosters hebben gisteren het vriendschappe lijk toernooi Thetis Cup afgesloten met een overwinning. In de Griek se plaats Tripoli versloeg de rege rend olympisch kampioen tegen stander Italië met ruime cijfers: 15-6. De periodestanden waren: 3-0,6-2,5-2 en 1-2. Eerder verloor Oranje van Rusland (9-12) en Griekenland (7-9). De Ne derlandse ploeg bereidt zich voor op het Europees kampioenschap, dat eind augustus in Zagreb begint. Mark Webber is Lewis Hamilton voorbij gegaan in het WK-klassement. Hij leidt met 161 punten en heeft vier punten voorsprong. Mercedes-rijder Michael Schumacher maakte zich tijdens de Grand Prix van Hongarije niet geliefd bij Rubens Barrichello. Hij veroorzaakte bijna een ern stig ongeluk. foto Bela Szandelszky/AP door Noor Tonkens MÖNCHENGLADBACH - „Ik ga een suggestie indienen bij de FIH om de wedstrijd zeven minuten in te korten", zei bondscoach Paul van Ass gisteren na afloop van Neder- land-Australië voor de grap. Zijn ploeg verloor zeven minuten voor tijd het overzicht en liep onver diend tegen een veel te ruime ne derlaag (6-3) op. De wedstrijd tegen Australië, het tweede duel van Nederland op de Champions Trophy in Mönchen- gladbach, was de eerste echte test voor het team van Van Ass. Zater dag had Nederland zijn openings duel overtuigend gewonnen van Spanje (5-2). De stemming op de persconferentie na afloop was op perbest geweest, melig bijna. De bondscoach maakte grapjes, Teun de Nooijer maakte grapjes. Het was gezellig. „Maar", zei Van Ass, „laten we het niet te gek maken jongens, morgen is de echte test." Zijn ploeg had tegen Spanje vrijuit gehockeyd, aanvallend en met lef En dat had een klinkende overwin ning opgeleverd. De spelopvatting van Van Ass - altijd uitgaan van je eigen kracht - pakte tegen Spanje goed uit. Of dat tegen Australië ook zo zijn? „Misschien krijgen we billenkoek, maar we willen spelen op een manier waarop we de winst en het initiatief in eigen hand hebben", zei Van Ass van te voren. „We kunnen ook tegen ze spelen zoals de vorige keer, dan hou je de schade beperkt, maar je wint niet." Op het WK van maart in India ver loor Nederland in de halve finale met 2-1 van de latere wereldkampi oen Australië. De tactiek onder toenmalig bondscoach Michel van den Heuvel was zich zo veel moge lijk aan de imposante tegenstander aan te passen. Dat pakte in zoverre goed uit dat een oorwassing als op de Olympische Spelen van 2008 (6-2) en de Champions Trophy van 2009 (7-2) werd voorkomen, maar overtuigend speelde Neder land niet. De uitslag van gisteren doet ver moeden dat ook deze wedstrijd in dat rijtje thuishoort, maar dat is een misvatting. Anders dan de laat ste paar jaar bood Nederland niet alleen goed tegenstand, de ploeg van Van Ass had een gelijkspel ver diend. In een open en aantrekkelijk duel kwam Nederland twee keer terug van een achterstand, eerst via Ro gier Hofman en later via aanvoer der Teun de Nooijer. Iets meer dan een kwartier voor tijd bracht Mink van der Weerden Nederland op 3-2 uit zijn eerste strafcorner, nadat hij in de eerste helft nog een straf- bal had gemist. Even leek een stunt in de lucht te hangen. Zeven minu ten voor tijd wist Des Abbott, spe ler van Pinoké, Australië echter weer op gelijke hoogte te brengen en dat was een terechte einduitslag geweest. Maar na de gelijkmaker verloor het Nederlands elftal het overzicht en de concentratie en gin gen de Australiërs er op kenmer kende wijze nog even keihard over heen. „Dat is de kracht van Austra lië", zei Van Ass, „en daar verdie nen zij alle credit voor. We waren er bijna, ik dacht we brengen 'm naar huis. Dat dacht ik echt." Waar het mis ging? „Dat weet ik niet, het leek wel alsof de stop uit het bad ging en al het badwater er ineens uitliep. Aan het spel dat wij spelen zitten veel risico's dus je moet van minuut één tot minuut zeventig heel erg scherp blijven. Daar moeten we fysiek, mentaal en misschien ook qua wissels meer aan gaan doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58