3 Arnoud Okken loopt medaille Lierse nog geen gevaar voor de top 221 sport Van Vlerken weer op podium tijdens een WK TWEE MEDAILLES Nederland is op het EK atletiek blijven steken op twee zilveren medailles. Arnoud Okken kon er op de 800 meter niet een plak aan toevoegen. Sprinter Lemaitre strijkt derde goud op Vlasic vliegt als enige over 2,03 meter Oranje zevende op 4x400 meter 'M "xï: De eerste grote finale op een internationaal toernooi bij de senioren is voor discuswerper Erik Cadée op een fikse teleurstelling uitgelopen. De Brabander (26) slaagde er niet in een geldige worp af te leveren. Na drie pogingen kon Cadée zijn spullen inpakken. Arnoud Okken doet een uiterste poging om de Pool Adam Kszczot, die derde ligt, voorbij te gaan. Hij slaagt daar niet in. foto Olaf Kraak am——sail -Oiirn maandag 2 augustus 2010 BARCELONA Christophe Lemaitre is de ster van het EK in Barcelona geworden. De twintigjarige Fransman, de enige blanke die de too meter ooit onder de to seconden heeft gelopen, haal de gisteren op de slotavond zijn derde gouden medaille op. Lemaitre, eerder de beste op de too en 200 meter, veroverde met de Franse ploeg de Europese titel op de 4x100 meter. Het kwartet, dat verder bestond uit )immy Vicaut, Pierre-Alexis Pessonneaux en Mar tial Mbandjock, won in 38,11 secon den. Zilver was er voor de Italiaan se sprintploeg (38,17), het brons ging naar Duitsland (38,44). BARCELONA De Kroatische Blanca Vlasic heeft gisteren op het EK atletiek haar fa- vorietenrol waargemaakt tijdens de finale van het hoogspringen. Ze ging als enige over 2,03 meter heen. De Zweedse Emma Green en de Duitse Ariane Friedrich konden de Oost-Europese lang volgen, maar bleven steken op 2,01 meter. Green had daar de minste pogingen voor nodig en werd dus tweede. De Belgische Tia Hellebaut, de rege rend olympisch kampioene, eindig de met 1,97 meter als vijfde. Ze keerde terug op het hoogste niveau na de geboorte van een dochter. BARCELONA De hardlopers Joeri Moerman, Youssef El Rhalfioui, Dennis Spille- kom en Robert Lathouwers zijn gis teravond zevende geworden op de 4x400 meter. Het Oranje-kwartet, dat zaterdag 3.04,52 minuten klok te, finishte in de finale in 3.04,13. Dat was maar net boven het uit 1979 stammende Nederlandse re cord van 3.03,18. De Europese titel was voor de vier Russische mannen. Ze waren in het laatste onderdeel van het EK met 3.02,12 net iets sneller dan Groot-Brittannië (3.02,25). Brons was er voor België in 3.02,60. IMMENSTADT - Triatlete Yvonne van Vlerken heeft de zilveren me daille behaald op het WK lange af stand. De triatlete uit Krimpen aan de Lek moest in Immenstadt alleen de Zwitserse Caroline Stef- fen voor zich dulden. Steffen legde 4 kilometer zwem men, 130 kilometer fietsen en 30 kilometer hardlopen afin 6 uur en 55.21 minuten. Van Vlerken gaf daar bijna twaalf minuten op toe en finishte in 7.07.04. Het brons was voor de Spaanse Virginia Bera- sategui (7.13.19). Van Vlerken heeft inmiddels heel wat eremetaal vergaard. Ze eindig de twee jaar geleden bij het WK in Almere als derde. Ook behaalde ze zilver op het WK ironman op bakermat Hawaii. De Zuid-Hol landse, die veelal woont en traint in Oostenrijk, behaalde in 2006 de wereldtitel op de duatlon. door Wilber Hack SINT-TRUIDEN - De bomen in Lier leken na de promotie tot aan de hemel te groeien. Maged Samy, de Egyptische eigenaar van Lierse SK, goochelde met grote namen. Hij wilde meteen doorstoten naar de top van het Belgische voetbal. In één van de meest vreemdste sta dions maakte de club zijn rentree op het hoogste niveau. Op Stayen, het veld van Sint-Truiden, biedt een dertigtal kamers van een hotel uitzicht op het speelveld. Ook die gasten moesten bekennen dat Lier se SK het seizoen pover opende. De ploeg verloor met 1-0. Samy redde Lierse SK van een fi nancieel bankroet. Maar in de zo mer bleven de aangekondigde gro te investeringen nog uit. Samy stel de zich tevreden met een tweetal WK-gangers, van wie de zaterdag onopvallende Lance Davids geen minuut voor thuisland Zuid-Afri- ka speelde. Achter de komst van de degelijke Japanse doelman Eiji Kawashima zitten vooral commer ciële motieven. Hij levert Lierse SK in het Verre Oosten veel publi citeit op. En dat kan Samy, die op een paar locaties in Egypte comple te vakantiedorpen bouwt, wel ge bruiken. De geldschieter oogde niet aange slagen na de nederlaag. Hij toonde zich er nog steeds van overtuigd dat Lierse SK met de huidige spe lersgroep de top-zes kan halen. „Maar als de coach om meer spe lers vraagt, dat kan dat", kondigde hij alvast aan dat de club zich nog gaat roeren op de transfermarkt. Het lijkt erop dat Samy na zijn stormachtige rentree bij Lierse nu even pas op de plaats maakt. Hij weet dat het nog een jaar of vijf zal duren voor de eerste talenten van de voetbalschool in Tongerle zich aandienen. Gelijktijdig met zijn komst bij Lierse begon hij aan dat omstreden project. Ouders van talentjes van tien tot twaalf jaar moesten een contract onderteke nen waarmee ze zich aan Lierse SK verbonden. Dat leverde al een geruchtmakende rechtszaak op. Dat Samy Lierse SK als een door gangshuis voor jonge talenten ziet is voor de club een prettige garan tie. De investeerder zal niet zo maar vertrekken. „Hij blijft realis tisch", stelde Chris Janssens, de as sistent-trainer van Lierse SK. De voormalig speler van Willem II vindt het verstandig dat de club ge leidelijk uitgebouwd wordt. „Er hebben na de promotie wel vier honderd spelers hun cv opge stuurd. Maar als je dan gaat praten. Michael Lamey (voormalig RKC en PSV) vroeg een salaris van rond de acht ton. Kennelijk denkt iedereen dat bij Lierse alles moge lijk is." Maar dat is niet het geval. De in middels 35-jarige Garry de Graef, in Nederland bekend van RKC en De Graafschap, werd vorig jaar uit geroepen tot de meest waardevolle speler. Bij de ouverture is hij reser ve. „Samy is in zijn ambities ge remd door de club", zegt De Graef. „Als hij zijn eigen zin had doorgedreven, dan zag de selectie er heel anders uit. Maar waar sta je dan over een paar jaar?" Bij het huidige Lierse SK speelt Roel van Hemert als centrale ver dediger een belangrijke rol. „Al die grote namen na de promotie? Ach, Samy houdt ervan om een beetje te provoceren", vertelt hij. „Lierse SK voert gewoon een normaal sportief beleid. Gelukkig maar. De spelers die hard geknokt hebben voor de promotie krijgen nu in eer ste klasse een kans. Maar geloof me: Lierse SK is nog niet uitge kocht. Het eerste doel is dat ie dereen weer schrik krijgt van de club. Dan komt die toppositie van zelf." SASCEIONA 2CIC 2010 ri 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56