PZC Problemen hopen zich op bij Ajax Stekelenburg: 'Het zit ons een beetje tegen' 22 en 23 28 en 29 JOHAN CRUIJFF SCHAAL FC Twente pakt de eerste prijs in het seizoen 2010-2011 Okken is te lief en grijpt op 800 meter naast een medaille Maandag 2 augustus 2010 21 Hoek-trainer Demanet teleurgesteld in aantal spelers Tip? sport@pzc.nl door Jop van Kempen AMSTERDAM - Een geschorste aan voerder, twee geblesseerde mid denvelders en een verdiende t-o- nederlaag. Dat is de balans van de Johan Cruijff Schaal voor Ajax. FC Twente won zaterdagavond in Amsterdam de eerste prijs van het seizoen. FC Twente-speler Theo Janssen kon na de wedstrijd tevreden een sigaret opsteken. Op een meter of 25 van de spelersbus had de speler die afgelopen week bijtekende zich met bekenden in een hoekje van het parkeerdek van de Arena verschanst. Hij genoot met volle teugen na van de verdiende over winning. Janssen was een van sterkste pionnen van Twente ge weest. Ook met de nieuwe trainer Mi chel Preud'homme, de opvolger van Steve McLaren, aan het roer is Twente komend seizoen titelkan didaat, zo bleek. Waar Ajax zater dag een helft lang teerde op de op rispingen van Luis Suarez, kon Twente een hele wedstrijd terug vallen op aardig veldspel. Maarten Stekelenburg hielp de Tukkers nog een handje. De doelman van Oranje verdedigde in de achtste minuut niet goed uit en de op lettende Luuk de Jong maakte de enige treffer van de matige wed strijd. Voor Ajax-trainer Martin Jol was de traditionele opening van het seizoen tussen de landskampioen en de bekerwinnaar een wedstrijd die zeker in retro-perspectief be ter niet had kunnen plaatsvinden. De ontmoeting die tussen de twee duels met Paok Saloniki in valt, bracht louter tegenslag. „Als ik dit vooraf had geweten, had ik het beloftenelftal het veld in ge stuurd", zei Jol. In de slechts voor de helft gevulde Arena hadden veel fans daar wellicht begrip voor gehad. Al na vier minuten ging Eyong Enoh met een hamstringblessure op de grond zitten. Hij is er woensdag waarschijnlijk niet bij in Thessaloniki. Ook Énohs ver vanger Rasmus Lindgren viel uit tegen Twente, maar over hem kan Jol in Griekenland waarschijnlijk WEBLOCS Op onze website vindt u weblogs over hardlopen, wielrennen en voetbal. Kijk op www.pzc.nl/weblogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto wel beschikken. De eerste wed strijd tussen Ajax en Paok In de voorronde van de Champions Lea gue eindigde vorige week teleur stellend in ï-a. De grootste domper van de Johan Cruijff Schaal was echter de rode kaart van Suarez. De aanvoerder had zich al een paar keer opzich tig geërgerd aan zijn ploeggenoten Hyun Jun Suk en Christian Erik- sen voordat hij in de laatste mi nuut voor rust de sterk spelende Cheikh Tioté hard onderuit gleed en van arbiter Blom direct rood kreeg. Zondag mist Suarez de opening van het seizoen tegen FC Gronin gen en waarschijnlijk ontbreekt hij daarna nog één of twee duels. De aanvoerder van Ajax weigerde commentaar over zijn onbezon nen actie. De problemen die Ajax zaterdag opliep, sijpelen op die wijze door naar de andere competities. Ook het feit dat FC Twente zelfs vóór de rode kaart van Suarez het beste van het spel had, belooft voor de Amsterdammers weinig goeds voor de komende maanden. Vanwege het ongunstige wed strijdverloop bleef de nieuwe aan winst Mounir el Hamdaoui negen tig minuten op de bank. Jol wilde niet dat de topscorer van Neder land van het seizoen 2008-2009 in zijn eerste wedstrijd tegen de elf van Twente roemloos in de rond te zou rennen. Bovendien wekte de 54-jarige Scheveninger niet de indruk dat hij graag zag dat de wedstrijd ook nog uitdraaide op een verlenging. Door de wilde tackle van Suarez zal Ajax in de eredivisie wel meteen een beroep moeten doen op El Hamdaoui. „Ik ben blij dat ik eindelijk speler van Ajax ben", zei El Hamdaoui over zijn trans fer. Verder ontkrachtte de geboren Rotterdammer het gerucht dat hij zo lang met Ajax onderhandelde omdat hij vreest dat zijn sportwin- kel in Kralingen inkomsten mis loopt door de overgang naar de Amsterdamse club. „Ajax is een grote club en ik heb een goede band met de trainer", was het eni ge wat de aankoop nog kwijt wil de. Aanvoerder Peter Wisgerhof met de eerste Johan Cruijff Schaal voor FC Twente. foto Vincent Jannink/ANP AMSTERDAM - Ajax-doelman Maar ten Stekelenburg ging zaterdag le lijk in de fout tegen FC Twente. „Het is beter dat het in de Johan Cruijff Schaal gebeurt dan woens dag tegen Paok Saloniki", zei hij. „Luuk de Jong stond met zijn rug naar me toe, dus ik dacht dat het wel kon", keek Stekelenburg terug op de aanleiding van de treffer van TWente. „Ik gebruikte een variant die we wel vaker gebruiken bij een doeltrap. Iedereen loopt naar vo ren, en in één keer zakt Van der Wiel uit. Ik speelde de bal iets te zacht in, De Jong onderschepte 'm en scoorde. Hij anticipeerde op de beweging van Van der Wiel, denk ik." De Jong liet weten dat hij de va riant van Stekelenburg en Van der Wiel kent. „Van der Wiel haakt vaak af als hij vooruitloopt, dus ik loerde al op dat kansje", aldus de jongere broer van Ajacied Siem. Dat de fout het resultaat was van een gebrek aan scherpte door deel name aan het WK en de korte va kantie, bestrijdt Stekelenburg. „Het was een keuze om die bal te spelen en die keuze heeft fout uitgepakt. Dat ligt niet aan scherpte die ik zou missen." De doelman zette die inschatting kracht bij met een aantal goede red dingen die voorkwamen dat Twen te de voorsprong in de eerste helft uitbouwde. Met een mooie duik pa reerde hij een kopbal van De Jong en Stekelenburg maakte zich ook goed breed toen Bryan Ruiz alleen op hem afkwam. Na de rommelige voorbereiding en het gelijkspel tegen Paok Saloniki (1-1) is de nederlaag tegen Twente opnieuw een tegenslag voor Ajax. Zoals ook de blessure van Eyong Enoh en de aanstaande schorsing van Luis Suarez de zaken er niet rooskleuriger op maken. „Het zit ons op dit moment allemaal een beetje tegen", aldus de keeper die de Johan Cruijff Schaal al vier keer won. „Het zal moeilijk worden, maar we moeten wel in staat zijn de return tegen Paok te winnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55