Soccerteam in finale onderuit Tennistitels Heijboer en Dettingmeijer sport 131 Vlissingers zien af tijdens Ironman Duiveland wint oefenduel Toernooizege Bloem en De Kogel-Kadijk BEACH SOCCER ZEELAND Pauwels kansloos tegen Jansen-Bauer VROUWENPOLDER - De beachvolleybalsters Laura Driessen (aan de overkant van het net) en Pau- als eerste in Tilburg. Driessen en Moekotte, de Bloem (op de rug gezien) en Rebekka de Ko- lien Moekotte. De setstanden waren 21-15 en vriendin van beachvolleyballer Timko Lokerse uit gel-Kadijk hebben gisteren in Vrouwenpolder het 21-14. Dishoek, stonden niet eerder in de finale van een laatste toernooi in de eredivisie gewonnen. Het Voor Bloem en De Kogel-Kadijk was het de twee- eredivisietoernooi. In Vrouwenpolder waren ze tweetal was in de finale te sterk voor Annemieke de toernooizege deze zomer. Eerder eindigden ze ook maar als tiende geplaatst, foto Izaak Verkeste door Aector Doorns SCHEVENINCEN - Beach Soccer Zee land is er niet in geslaagd om zijn Nederlandse titel te prolongeren. Op het strand van Scheveningen werd gisteren in de finale met 5-1 verloren van Augustin BDU/Tiel. De teleurstelling om de nederlaag werd bij de regerend kampioen vrij snel verwerkt. „We hebben verloren van een sterke tegenstan der met veel internationals. Qua veldspel deden we niet voor hen onder, maar zij benutten de kan sen beter. Natuurlijk hadden we graag opnieuw de titel gepakt. We zijn toch maar mooi de op een na beste ploeg van Nederland gewor den", bleefVeli Eryürük positief. Volgens de speler/coach van de Zeeuwse beachsoccerploeg zat het in de finale ook niet mee. „We raakten drie keer paal en lat. De vrije trappen van Daryl (Rawid- jan) lukten dit keer niet. Boven dien was de Tielse doelman moei lijk te passeren." Daryl Rawidjan had zich de finale, gespeeld voor 400 toeschouwers onder wie bondscoach Niels Kokmeijer, an ders voorgesteld. „Ik ben toch wel wat teleurgesteld. We zaten niet echt in de wedstrijd. Het ging bij ons net mis, terwijl zij het afmaak ten. lammer, maar het is niet an ders." Het scheelde maar weinig of Rawidjan had de strijd om het kampioenschap aan zich voorbij moeten laten gaan. Op 3 juli brak de international zijn teen in een duel met Tsjechië. Nog geen maand later maakte hij zijn ren tree. „Ik was blij dat ik erbij kon zijn. Mijn teen zat ingetaped, maar was nog wel gevoelig. Maar ik ben er voluit voor gegaan", verzekerde de aanvaller. Bij Augustin BDU lukte de afwer king beter met twee doelpunten in de eerste periode. In de tweede periode liep de Tielse ploeg uit naar een 3-0-voorsprong. Daarna deed Wiering iets terug: 3-1. De 4-1 betekende de genadeklap voor Beach Soccer Zeeland. Alleen doel man Mark Smith zag nog zijn vrije trap tegen de lat belanden. Augustin BDU verzekerde zich daarna definitief van de kam- pioensschaal door de 5-1 te ma ken. De internationals Arne van Geldermalsen (2), Abdel Atjach, Edwin van Rooijen en Francis Nij- hof waren de Tielse doelpunten makers. Zaterdag kende Beach Soc cer Zeeland in de halve finale wei nig problemen met WS Den Haag. Het werd 5-2. Met het kam pioenschap in 2009 en de tweede plaats van dit jaar heeft Beach Soc cer Zeeland bewezen tot de top van Nederland te behoren. Dit jaar speelde de Zeeuwse ploeg ook de bekerfinale, die met 4-1 van BSC Posthouwer werd verloren. door Sven Bakker BURCH-HAAMSTEDE - Danielle Det tingmeijer en Annemarie Heijboer hebben bij het Westhoekdubbel- toernooi allebei liefst drie overwin ningen behaald. Naast twee eindze ges met andere dubbelpartners, waren zij bovendien samen de bes ten in de zesde categorie van het vrouwendubbelspel. In de finale wonnen Dettingmeijer en Heij boer, die bovendien als eerste wa ren geplaatst, in een driesetter van Corine Lekkerkerk en Birgit Stig- ter: 6-3 5-7 6-2. Dettingmeijer, lid van de organise rende vereniging Westerschou- wen, en Heijboer van tennisclub Scelveringhe uit Renesse, waren daarmee de gelukkigen van de dag. Dettingmeijer had eerder op de dag al samen met Paul van Burg het gemengddubbelspel 6 gewon nen door in de finale Andrea Pronk en Eric Hogendoorn met tweemaal 6-2 te verslaan. Boven dien was Dettingmeijer samen met Johnny Quaak de beste in de 3-categorie van het gemengddub belspel. Na Dettingmeijers tweede driesetter van de dag, werden Pe tra van de Werf en Wim Detting- OBERHAMBACH - De selectie van za terdag-tweedeklasser Duiveland is de afgelopen dagen in Duitsland op trainingskamp geweest. Zater dagavond werd er tegen Oberham- meijer met 6-4 3-6 6-4 verslagen door Dettingmeijer en Quaak. De zegetocht van Annemarie Heij boer ging, naast het vrouwendub belspel 6, langs het vrouwendub belspel in de 5 en het gemengd- dubbelspel in de 7. Bij de vrouwen in de 5 vormde zij een koppel met Maria Kaptain en werden in de fi nale Danielle Drees en Jolieke Kroon verslagen. Dat ging in drie sets: 7-6 6-7 6-0. De zege in het ge mengddubbelspel 7 kwam iets een voudiger tot stand. In straight sets versloegen Heijboer en haar dub- belpartner Bas Heijboer het kop pel Astrid Peters/Lennard Bolier met 6-4 6-3. Het vaste dubbelkoppel John van der Have en Jan van der Linden legde beslag op de titel in de 5-cate- gorie bij de mannen. Na eerder Pa trick Meuldijk en Michel de Vlie ger te hebben verslagen, moesten ook Robert Kort en Rogier Slot boom er in drie sets aan geloven: 4-6 7-6 6-0. Van der Have was bo vendien de beste in het gemengd- dubbelspel 5. Daarin won hij sa men met Vanessa Verhage de titel na een 6-1 6-4-overwinning op Jo- landa van Groningen en Martin de Jonge. bach met 0-5 gewonnen. Komen de dinsdag oefent Duiveland op nieuw. Dan staat de uitwedstrijd tegen Zuidhoek op het program ma. Dit duel begint om 20.00 uur. maandag 2 augustus 2010 door Maurice Steketee RECENSBURC - Robin Vogel en Mar cel Suurmond, beiden afkomstig uit Vlissingen, hebben gisteren flink afgezien tijdens de Ironman in Regensburg in Duitsland. Suur mond had elf uur en vijf minuten nodig voor de 3,8 kilometer zwem men, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer hardlopen. Vogel legde de triatlon af in twaalf uur en twintig minuten. „Ik ben ontzettend trots op wat Marcel heeft gepresteerd", vertelde Vogel een paar uur na de wed strijd. „Het was pas zijn eerste triat lon en de omstandigheden waren extreem zwaar. Vooral tijdens het fietsen was het flink afzien, omdat het een heuvelachtig parkoers was en we de wind ook steeds tegen hadden. Bovendien was het zo'n 32 graden heel de dag. Het was a hell of a day." Vogel liep gisteren zijn tweede he le triatlon, nadat hij vorig jaar in Almere z'n debuut had gemaakt in de duursport. Toen noemde hij het een onmenselijke wedstrijd en daar denkt hij na gisteren nog steeds zo over. „We zijn allebei be hoorlijk misselijk. Vanaf half zes 's ochtends zaten we al aan de sport drank en energiegelletjes. Op een gegeven moment verdraagt je maag dat niet meer. Ik moest on derweg dan ook overgeven. Over eten en drinken hadden we trou wens niets te klagen. Om de twee kilometer waren drank- en eetpos- ten ingericht. Je kon er vanalles krijgen. Er lagen zelfs stukken taart die je kon pakken." Vogel zag op voorhand het meest op tegen het hardlopen, maar ook het zwemmen kostte behoorlijk wat kracht. „We gingen met 2500 man tegelijk het water in, dus je zwom zij aan zij en kreeg af en toe ook een trap. Ik heb geen seconde alleen gezwommen. Marcel moest extra oppassen, want hij heeft on langs een rib gebroken, dus als hij daar een trap tegen had gekregen was het lastig geworden om te fi nishen." Ook tijdens de marathon kraakte het lichaam van Vogel. „Ik kreeg last van m'n linkerknie en moest af en toe noodgedwongen hinkelen." Wie denkt dat de veertigjarige Vlis- singer nu wel even genoeg heeft van triatlons, heeft het mis. „Ko mende zaterdag is de kwart triat lon in Kamperland. Misschien dat ik daar ook wel aan mee ga doen, maar dat moet ik aan het eind van de week nog even bekijken. Marcel doet in elk geval niet mee." De Ironman werd gewonnen door de Duitser Faris Al-Sultan in 8 uur 13 minuten en 37 seconden. YERSEKE In het tennistoernooi van Yerseke maakte Silvana Jansen-Bauer haar status als nummer één van de plaat singslijst meer dan waar. In de fina le van de 3-categorie gunde zij slechts één game aan de uit Vlis- singse afkomstige Stephanie Pauw els. De setstanden waren 6-1 6-0. Van den Dries bereikte de finale van het Yerseke ABN Amro Open dank zij een walk-over op Jantien Bruijn- zeel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51