zeeland 113 45.000 'Véraison' trekt massale belangstelling 'Drijf In' buitenbios Kampioenschap paling beleeft première roken en stoomtreindag Schrijfcafé Dronken automobilist van de weg geplukt Brandje natuurgebied snel geblust Plotse geboorte bij de Schaapskooi Hulpdiensten present in evenement Rescue Executieverkoop maandag 2 augustus 2010 De oogst van 2009, een topjaar voor de wijnbouw, leverde bij De kleine Schorre in Dreischor, de grootste wijnhoeve van Nederland in totaal 45.000 flessen witte wijn op. De wijnstokken verkeren nu aan het einde van de Véraison, de periode waarin de plant zich voedt met groenstoffen. Hierna volgt de 'Maturation', de tijd waarin de druiven moeten rijpen. AAGTEKERKE Een 23-jarige man uit Middelburg is vrijdagavond zijn rijbewijs kwijt geraakt toen de politie hem van de weg haalde. De man werd rond 22.30 uur op de Pekelingsweg in Aagtekerke gecon troleerd op rijden onder invloed. Hij bleek ruim 7,5 keer te veel te hebben gedronken. De Middelbur ger, volgens de politie een begin nend bestuurder, moest meteen zijn rijbewijs inleveren. NIEUWVLIET Bij vakantiepark Pannenschuur in Nieuwvliet heeft zaterdagavond een brandje gewoed in het natuur gebied van de Zwarte Polder. De brandweer bluste de brand snel zo dat het getroffen gebied beperkt bleef tot 25 vierkante meter. Tegen 21.00 uur werd de brand gemeld. Drie brandweerauto's waren nodig om het water naar de brandhaard te kunnen transporteren. HEINKENSZAND Zomerse lammetjes, daar had nie mand op gerekend bij de Zeeuwse schaapskudde in Heinkenszand. Maar gisteren lagen ze er plotse ling: twee Suffolk-lammetjes. Moe der en broertje en zusje, dartelen al rond op het weitje bij het bezoe kerscentrum van de schaapskooi. Ze zijn daar te bewonderen door wie dat wil. Het bezoekerscentrum is open van woensdag tot en met zondag, van 11.00 tot 16.00 uur. www.zeeuwseschaapskudde.nl VLISSINGEN Het evenement Rescue Vlissingen bezet woensdag 4 augustus de bou levards van Vlissingen. Tussen 12.00 en 18.00 geven hulpdiensten allerlei demonstraties van materi eel en inzetbaarheid. Om 15.00 uur geven de Royal Jordanian Falcons een vliegshow met vier propeller vliegtuigen. De crew arriveerde za terdagavond op Vliegveld Mid den-Zeeland. Om 16.00 uur toont een F16 van de Luchtmacht zich. De shows, op 100 meter hoogte, du ren 10 minuten. SCHARENDIJKE - Vanaf de boot of de waterkant naar een film kijken. Dat kan vrijdag 13 en zaterdag 14 augustus tijdens de eerste Drijf In Buitenbios, een initiatief van Na tuur- en Recreatieschap de Greve- lingen in samenwerking met Out door Cinema. Locatie: de Middel- plaathaven aan de Grevelingenzij- de van de Brouwersdam. De Drijf In wordt geopend door wethouder Ad Verseput, lid van het dagelijks bestuur van het Na- tuur- en Recreatieschap en wet houder van de gemeente Schou wen Duiveland. De Drijf In is gra tis en voor iedereen toegankelijk. Vrijdagavond 13 augustus staat er een komedie op het programma en zaterdagavond 14 augustus een thriller. De Drijf In bios sluit aan bij het gevoel dat de Grevelingen oproept en de boodschap die het hele gebied wil uitdragen: rust, weidsheid, ruimte voor diverse vrijetijdsbestedingen en veel te ontdekken in de omgeving. Er is een EHBO-post van de stich ting Rode Kruis Schouwen Duive land aanwezig. Bij harde regen en windkracht 5 wordt de Drijf In ver plaatst naar donderdag 19 en vrij dag 20 augustus. Kijk voor het slechtweerscenario op: www.grevelingen.nl en www.recreatie- zuidholland.nl. KERKWERVE - Dertig palingrokers uit alle windstreken - er is zelfs een Duitse deelnemer - doen zater dag in Kerkwerve mee aan de ze vende editie van het open Zeeuws kampioenschap paling roken. Een deskundige jury - met meerde re koks in de gelederen - keurt de gerookte palingen. Gekeken wordt onder meer naar manier van ro ken, gebruik van kruiden en kleur en smaak van het eindproduct, 's Middags om 16.00 uur wordt be kend wie de 'Recreatieboerderij Van Langeraad Bokaal' mee naar huis mag nemen. Het kampioen schap wordt gecombineerd met een treindag van Stichting Minia tuurspoorwegen Kerkwerve. Mi- niatuurtreinen rijden onder stoom over het terrein. Kinderen én vol wassenen kunnen meerijden. Nieuw is de racebaan met minia tuurraceauto's. Verder is er een markt met ongeveer 45 ambachte lijke boerderij- en andere produc ten. Prince Helicopters verzorgt rondvluchten en er zijn ritten door het bos in een oude boeren kar getrokken door Zeeuwse trek paarden. De brandweer verzorgt een demonstratie. Het evenement wordt gehouden op het terrein van recreatieboerderij Van Lange raad aan de Weelweg in Kerkwer ve. Vanaf 10.00 uur. MIDDELBURG - Tanja Harpe houdt op dinsdag 10 augustus weer een schrijfcafé voor vrouwen in Ko D'oooooooor aan de Lange Noord straat in Middelburg. Van 10.00 tot 12.00 uur kan men aanschuiven. Deelnamekosten zijn tien euro, in clusief twee consumpties. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Simone van Veldhuyzen kroont haar opvolgster Daphne van Bolhuis, de wijnkoningin 2010. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47