121 iland Wijnhoeve De kleine Schorre 'Ik wil dat u netjes blijft wachten tot dat de klok slaat' Zicht op herstel van steiger WIJNKONINGIN Daphne van Bolhuis uit Zierikzee is zaterdag gekroond tot wijnkoningin 2010-2011 van Wijnhoeve De kleine Schorre in Dreischor. BIE MAES maandag 2 augustus 2010 S WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^^mm^mmmÊÊÊÊÊm s mmmmmm m mmwm w - MaapiiHBiiiiRii^BpHB kamperland - Als Noord-Beve- land Europees geld krijgt voor de aanleg van een kade voor histori sche schepen in de haven van Kamperland, zit daar ook geld in voor de restauratie van de oude veersteiger. Deze steiger heeft monumentale status, maar is dringend aan her stel toe. Om meer kans te maken op geld uit het Interregprogramma van de Europese Unie onderzoekt Noord-Beveland of samenwerking profijtelijk is met andere gemeen ten: met Goes, voor de opknap van de veersteiger in Wolphaarts- dijk, maar ook met Beveren in Vlaanderen en het Engelse North Suffolk. Beveren heeft ook plan nen voor een kade met historische schepen bij Fort Kallo, in Suffolk speelt een dergelijke ontwikkeling. Het idee is dat oude zeilschepen een driehoeksroute over de Noord zee kunnen varen. De samenwer king met Goes is nodig om de Noord-Bevelandse portie van de Interreg-aanvraag in balans te brengen met die van de Vlaamse en Engelse gemeente. Met de kos ten van de Wolphaartsdijkse veer steiger komt de Zeeuwse claim op 1,25 miljoen euro. Noord-Beveland wil met een ligka- de voor de Bruine Vloot de haven van Kamperland wat cachet geven ten bate van de onwikkeling tot marina met woningen aan het wa ter. De schippers hebben voldoen de belangstelling, weet ambtenaar Tom Vermin. Luc Maes en Marlène de Bie presen teren houtkunst en keramiek. Zie weblog: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Ali Pankow Het nieuwtje blijkt er nog steeds niet af Ook tijdens het derde wijn feest op rij trok wijn hoeve De kleine Schorre in Dreischor zaterdag met ruim 4000 bezoekers weer een massale be langstelling. Dit voormalige akkerbouwbedrijf is als 'De kleine Schorre' inmid dels uitgegroeid tot 'de grootste wijnhoeve van Nederland'. „Dat betekent een omschakeling, die zorgvuldig dient te gebeuren", be nadrukte register-vinoloog Nico Pankow tijdens één van de even eens zeer druk bezochte proeve- rijen zaterdagmiddag. „Johan van de Velde is opgegroeid in het ver bouwen van suukerbieten, juun en petatten en nu is hij wijnboer. Hij moet zich een geheel nieuw vak ei gen maken en het is heel verstan dig dat Johan dat in nauwe samen werking met het gerenommeerde Luxemburgse wijnhuis Cep d'Or doet", aldus de vinoloog. Hij gaf de vele geïnteresseerde be zoekers voorafgaand aan het proe ven in de bovengrondse cave van het bedrijf een toelichting op de wijnbereiding. De kleine Schorre omvat inclusief de nieuwe aanplant van dit jaar nu 10 hectare wijnstokken voor de productie van vijf soorten witte wijn: Rivaner, Auxerrois, Pinot Blanc, Pinot Gris en Barrique. De oogst in 2009, een topjaar, leverde 45.000 flessen op. Het doel is dat met de 10 hectare rond 2015 circa 90.000 flessen worden geprodu ceerd. Over de verkoop heeft directeur Van de Velde niet te klagen. De Pi not Blanc en de Pinot Gris van 2009 zijn zelfs al uitverkocht. Dat was reden de proeverijen daar za terdag op aan te passen, zodat ook twee in Luxemburg geproduceerde wijnen op tafel kwamen onder het label 'Kleine Schorretje'. „Houd het glas vast bij de steel, kijk eerst goed naar de kleur, laat de wijn walsen door het glas zodat de geurmoleculen vrij komen, ruik dan twee keer heel krachtig en neem een slok. Probeer met de wijn in de mond ook wat zuurstof toe te laten. Als het misgaat, is dat niet erg", hield de vinoloog de deelnemers voor. Eerder al was het wijnfeest offici eel geopend met de kroning van de wijnkoningin 2010: Daphne van Bolhuis uit Zierikzee. Zij arri veerde per helikopter bij de wijn hoeve. Daphne is kapster in het da gelijks leven, maar is tevens vaak actief als gastvrouw bij horeca-eve- nementen. „Zo ging ik negen jaar geleden al met de glaasjes rond tij dens de officiële opening van deze wijnhoeve. Ik vind het geweldig leuk dat ik nu ben opgeklommen tot wijnkoningin", zei Daphne. Zij werd gekroond door haar voor gangster Simone van Veldhuyzen. De blauwwitte sjerp kreeg de nieu we wijnkoningin omgehangen door voorzitter Cees van Liere van de stichting Zeeuwse Zilte Zalighe den. De eerste officiële daad van de wijnkoningin 2010 was het benoemen van burge meester Gerard Rabelink als eerste wijnambassadeur van De kleine Schorre. Hij toonde zich vereerd met deze functie en liet weten met veel overtuiging de Dreischor- se wijnen te zullen aanbevelen. Naast de gaande en komende wijn koningin maakte ook de Luxem burgse Steffanie Marx haar op wachting als 'Crémant Kinnigin 2010', ter promotie van de kenmer kende mousserende wijnen uit dat land. Ook aanwezig was Frits Scheur leer, de man die Krijn-Jan van de Velde, vader van de huidige direc teur, in 2000 met een fles jenever overhaalde tot omschakeling naar wijnhoeve. Hij babbelde vooraf gaand aan de officiële opening wat zaken aan elkaar een kondigde mu ziekvereniging Crescendo aan als 'harmonie- en fanfarekorps', maar wellicht heeft Scheurleer meer ver stand van wijnen. Het wijnfeest bleef ook in de avon duren druk bezocht. Vooral het op treden van de band The Old Film bleek een fikse publiekstrekker. De vleesgerechten waren rond zeven uur volledig uitverkocht, maar an dere Zeeuwse streekproducten als mosselen, makreel en paling von den toen nog gretig aftrek. Verder was het goed toeven zowel op het terras op het erf als in het geïmpro viseerde dorpscafé in de boeren schuur. Wie bij de ingang van De kleine Schorre munten én een glas inkocht, kon Belangstelling voor de wijnstokken, die nu aan het einde van de 'Véraison' zich te goed doen aan de producten van de wijnhoeve. zijn, ofwel: de periode waarin de plant zich voedt met groene stoffen. door Ali Pankow BURCH - „Die man heeft blijkbaar in het leger gezeten", moppert een vrouw in de menigte zaterdagoch tend in de Ring van Burgh. Zij is een van de zeer velen die lang voor de opening van de rommel markt om half negen 's ochtends al staan te wachten om razend snel hun slag te kunnen slaan bij de kraam met antiek-en curiosa. „U wacht netjes tot de klok slaat, anders ben ik genoodzaakt dit weer op te hangen", wijst coördi nator Peter Verstraeten op het rood/witte afzetlint, dat hij net heeft losgemaakt. Hij weet uit erva ring dat hij de menigte streng moet toespreken anders gebeuren er ongelukken. „Wij hebben het wel eens met dranghekken gepro beerd, maar toen werden we ook bijna door de kramen heen ge duwd." Volgens hem zitten er vooral bij het begin van de rom melmarkt nogal wat handelaren tussen die hun slag trachten te slaan, maar het gaat er Verstraeten om dat het in de eerste plaats een geanimeerd evenement blijft. Sa men met Piet van Oost tekent hij al 24 jaar voor de organisatie. De rommelmarkt ten behoeve van de plaatselijke kerk en de diaconie wordt dit jaar voor de 37e keer ge houden. Naast antiek- en curiosa omvat het assortiment onder meer huishoudelijke artikelen, meubels, speelgoed, kleding, boe ken, bloemen en planten, evenals vers gebakken oliebollen. „Op deze dag zelf zijn er zo'n 65 vrijwilligers bij betrokken. Het viel dit keer overigens niet mee genoeg mensen te vinden. Sommige oude ren vallen af en van de jongeren zijn er minder kerkelijk actief Bo vendien zijn er veel gezinnen met kinderen op vakantie nu", consta teert Verstraeten. Aan het einde van de dag is hij wel dik tevreden over de opbrengst. Voor onder houd van de kerk: 8500 euro. Daar van schenkt de diaconie 10 pro cent aan Hospice Schouwen-Dui- veland en Stichting Kebene voor een kindertehuis in Kenia. Verder 508 euro voor adoptiekind en -oma van de zondagsschool. foto Ronald den Dekker Meisje blij met aankoop op de rommelmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46