PZC Te weinig controle op zwaar verkeer PZC Uitrekken Vuurpijl verwart almanak SCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 II 14 en 15 BELANGENVERENIGING Inventarisatie klachten om sterk te staan in overleg met gemeente Het hoeft niet altijd hoog, snel en spectaculair te zijn op de kermis Daphne van Bolhuis gekroond tot nieuwe wijnkoningin Maandag 2 augustus 2010 5' W Christiaan Zwanikken presenteert kunst met een batterijtje Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Ondanks het dit jaar in gestelde verbod voor vrachtwa gens langer dan 8 meter komt er nog steeds zwaar verkeer de bin nenstad van Zierikzee binnen. Het bestuur van Bewonersbelangen Binnenstad Zierikzee (BBZ) vindt dat daar te weinig controle op wordt uitgeoefend en roept inwo ners op hun klachten over trillin gen aan de gemeente te blijven doorgeven. „Daarmee staan we sterker in het overleg dat wij in september met de gemeente hebben over zware vrachtwagens in de binnenstad", zegt BBZ-woordvoerder Peer van der Nagel. Op het moment dat hij aan de tafel bij mede-bestuurslid Anjo Beukers aanschuift, vouwt zich net een extra lange kermiswa gen rond het monumentenpand op de hoek van Nieuwe en Oude Haven. Beukers schuift boos haar venster omhoog „Je rijdt niet over mijn stoep hoor, die is al vaak ge noeg kapot gereden", waarschuwt zij de chauffeur en zijn bijrijder, die voor het gemak wel even de bloembak opzij zet. „Nou zie je het zelf." Een betere il lustratie dat een monumentenstad je als Zierikzee niet berekend is op dit soort extreem transport is nau welijks denkbaar, vinden Beukers en Van der Nagel. Bovendien past ook die hele kermis niet bij de inti miteit en kleinschaligheid van het Havenplein", meent het bestuur van BBZ. Wetend dat een meerder heid van de gemeenteraad het hier in met hen eens is, gaat de belan genvereniging vol goede moed de discussie om een kleine, nostal gische kermis in Zierikzee aan. Een andere zorg betreft nog steeds eenrichtingsverkeer op de Nieuwe Haven. Een maatregel waar de ge meente binnenkort een proef mee gaat nemen en waar de BBZ fel te gen is. Voorafgaand aan de proef wordt op dit moment een zogehe ten nulmeting van de verkeers drukte gedaan. Dubbele draden in acht straten in de binnenstad wij zen daarop. „Wij hadden graag en kele metingen op andere locaties gezien", zegt Van der Nagel, maar hij wil daar vooralsnog niet al te veel ophef over maken. „Wij zijn geen actiegroep, maar een belan genvereniging en wij willen onze doelen zo veel mogelijk via de offi ciële procedures bereiken." BBZ be gon twee jaar geleden met een groepje van 12 leden. Inmiddels hebben ruim 270 mensen zich bij deze groepering aangesloten. ZIERIKZEE - Zeker niet alleen voor liefhebbers van hossen, botsen en over de kop gaan biedt de kermis in Zierikzee plezierige momenten. Het jochie op de foto bijvoorbeeld lijkt ook veel plezier te beleven aan het Eendenspel, waarbij het hem lukt een eendje uit het water te vissen. Met hulp van zijn moeder welis waar. Onder aanvoering van de organisatie Be wonersbelangen Binnenstad Zierikzee (BBZ) gaan er sinds enige tijd steeds meer stemmen op voor een wijziging van de Zierikzeese ker mis. BBZ pleit voor een evenement dat wat betreft uitstraling beter zou aansluiten bij de intimiteit en kleinschaligheid van het Haven plein. De politieke discussie daarover zal ko mend jaar gevoerd worden. De huidige Zierik zeese kermis tot en met donderdag biedt ove rigens nog volop spektakel met onder meer Crazy Dance Machine, Booster en Achtbaan. foto Ronald den Dekker ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. M.M.A. van Hese uit Middelburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. STELLENDAM - De bemanning van reddingboot Neeltje Struijs van KNRM station Stellendam werd vrijdagavond laat gealarmeerd voor een vuurpijl die was waar ge nomen op het Haringvliet in de omgeving van Hellevoetsluis. Ook De Torbay van de Hellevoetse Red dingsbrigade heeft zoekslagen ge maakt. Geen van beide boten heeft iets gevonden. Na contact met de Kustwachtpost bleek dat de vuurpijl op het land was afge stoken. Hierna keerde de redding boot weer terug naar het station. Tip? redactie@pzc.nl Nu pa zich als laatste bij de vakan- tievierders had aangesloten, verliep alles in dat Vlissingse gezin iets meer met de Franse slag. Stijl Huishouden Jan Steen was het nog niet, maar de ijzeren discipline van op tijd opstaan, wassen, ontbijten, naar school of werken en zovoort had duidelijk een forse tik ge kregen. De tienjarige zoon Maarten had er best schik in: hem kon die toestand niet lang genoeg duren. De hele dag alleen maar doen wat leuk is, of waar je zelf zin in hebt, geen gezeur aan je kop over huis werk of'wanneer ga je nu eindelijk je kamer eens opruimen': wat wil een mens nog meer. Er was maar één probleem: de tijd vloog voorbij en voor je er erg in had was er weer een dag om. Het ontlokte hem de verzuchting: „Ik moet eigenlijk nog uitrekken voor vanmorgen, en het is nu alweer avond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45