121 zeeland Lena van't Westeinde weet nog het eerste MOIIStCr V3I1 3500 pk vliegtuig en de Zeppelin Uitrekken Vleermuizen kijken in bos almanak Terneuzen ziet geen aanleiding voor verstrekken starterslening Sponsors gezocht voor werkbusje TRAKTOR PULLING Cadzandse is jongste coureur in het circuit maar ze MEEST GELEZEN m maandag 2 augustus 2010 door Wilma Valk breskens - Ze is nog maar 99 jaar en 364 dagen als ze haar bijzonde re verjaardag viert. Vandaag, maan dag 2 augustus, wordt ze honderd jaar, Lena van 't Westeinde-van Gessel. Lena is geboren in Ovezande in de Zak van Zuid-Beveland en kwam in de jaren dertig naar een hofste de in de Groe om daar het huis houden te voeren. Ze liep toen nog in de dracht van haar geboor teplaats en ging pas in Zeeuws- Vlaanderen 'in burger'. In 1938 trouwde Lena met de zoon des huizes, Petrus van 't Westein de. Samen betrokken ze een hofste de aan de Nieuwkerksekreek tus sen Groede en Oostburg. Hun hu welijk werd gezegend met dertien kinderen: „Ze leven gelukkig nog allemaal", vertelt ze. „En ze ko men me regelmatig opzoeken. Vrij wel iedere dag heb ik wel visite. Er zijn ook zoveel nakomelingen nu, er zijn al 33 klein- en 35 achter kleinkinderen. Iedereen schrijft hier voor mij op de kalender wie wanneer komt. Makkelijk, dan weet ik, wanneer ik moet thuisblij ven." Over haar jeugd kan Lena nog wel iets vertellen: „Ik herinner me nog het eerste vliegtuig, ik was zeven of acht jaar. We bleven maar kij ken tot er echt niets meer te zien was. En dan de Zeppelin, zo groot, heel bijzonder. De fietsen toen wa ren ook best raar. Alles was ge woon anders. Tegenwoordig kijk ik veel televisie. Een uitkomst. Ik woon nu in verzorgingshuis De Burght. Maar naar de zaal, waar al die oude mensen zitten, ga ik niet vaak." Daar is ze wel deze morgen te vinden. Het tehuis biedt haar sa men met alle bewoners koffie met gebak aan. Met haar familie heeft ze het feest zondag gevierd. Lena van 't Westeinde wordt vandaag honderd jaar. Gisteren vierde ze al feest met haar grote familie. foto Peter Nicolai kwhbh msmmamammmm 1. Huizen te goedkoop voor lening. 2. Huisvrouw te huur op jaarmarkt. 3. Bloemenman stopt met hal. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto CADZANO - Natuurliefhebbers kun nen morgen met Staatsbosbeheer vleermuizen en andere nachtdie ren bekijken in de Knokkert, het bos van Erasmus tussen Cadzand en Nieuwvliet. De twee uur durende excursie be gint om 21.30 uur aan de parkeer plaats aan de Knokkertweg in Nieuwvliet. Laarzen of stevig schoeisel worden aanbevolen. Vol wassenen betalen twee euro, kin deren tot 12 jaar een euro. Nu pa zich als laatste bij de vakan- tievierders had aangesloten, verliep alles in dat Vlissingse gezin iets meer met de Franse slag. De ijzeren discipline van op tijd op staan, wassen, ontbijten, naar school of werken enzovoort had duidelijk een forse tik gekregen. De tienjarige zoon Maarten had er best schik in: hem kon die toestand door Frank van Cooten Tip? redactie@pzc.nl niet lang genoeg duren. De hele dag alleen maar doen wat leuk is, of waar je zelf zin in hebt. Er was maar één probleem: de tijd vloog voorbij en voor je er erg in had was er weer een dag om. Het ontlokte hem de verzuchting: „Ik moet eigenlijk nog uitrekken voor vanmorgen, en het is nu alweer avond." terneuzen - De gemeente Terneu zen ziet geen enkele aanleiding be ginners op de woningmarkt een zogenaamde starterslening te ver strekken tegen een zeer gunstig rentetarief Raadslid Jerry Pladdet (SGP) con stateerde deze week dat Terneuzen niet mee doet aan deze landelijke regeling. Wethouder Cees Liefting heeft daar een logische verklaring voor. „De landelijke norm voor een star- terswoning is een huis met een koopsom tot 190.000 euro. Nou, daar heb je bij ons in deze catego rie bijna twee woningen voor." Met andere woorden, starters hoe ven een stuk minder uit te geven aan hun eerste huis dan elders. Dus ziet Terneuzen geen enkele re den daar ook nog eens een lening met een gunstig rentetarief boven op te gooien. Daarnaast zijn in Zeeuws-Vlaande- ren nog genoeg woningen te koop in de lagere prijsklasse (tot 150.000 euro). Daar is dus geen extra stimu lans voor nodig, vindt Terneuzen. Terneuzen is ook geen voorstan der van de constructie zoals die in De Grote Jonkvrouw in IJzendijke is toegepast. Daar zijn woningen met korting gekocht. Bij verkoop wordt eventuele winst of verlies gedeeld. Deze constructie prijst de overige goedkope woningen uit de markt, vindt Terneuzen. Dit raakt dan ook andere bevolkingsgroe pen. terneuzen - De Stichting Wonen en Psychiatrie, een jonge onderne mende zorgaanbieder in de geeste lijke gezondheidszorg, wil graag een werkbusje aanschaffen voor het klusteam om gereedschap en ander werkmateriaal te vervoeren. Onder de naam Zeeuwse Gronden beheert de stichting een scala aan voorzieningen op het gebied van wonen, zorg en dagbesteding. Een van de activiteiten is het klus team. Dit team helpt cliënten bij onder meer het opknappen van hun huis, verven en behangen en tuinonderhoud. De stichting zoekt sponsors voor het werkbusje. Manon Kools met haar vader Bram (rechts) en teamgenoot Izmar Meesen. „Toen ik pas begon wist ik niet wat ik moest doen maar nu heb ik volledige controle. Het is een kwestie van gevoel." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36