PZC ii Kinderen ambassadeur van regio Krulbollers werken aan imago PZC *■0 mWm 1 ZEEUWS-VLAANDEREN 12 en 13 14 en 15 GELOOFWAARDIGER Nieuw project van Stichting De Springer en aantal basisscholen in West-Zeeuws-Vlaanderen Mogelijk nieuw hotel in leeg kantoorpand Brandje natuurgebied snel geblust Restauratie op komst van de Oostpoort Qft^ïng j|| «1 3 cygiswi i jg Manon Kools (16) krijgt kick van monster van 3500 pk Maandag 2 augustus 2010 Christiaan Zwanikken presenteert kunst met een batterijtje Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten cadzand bad - Kinderen uit West-Zeeuws-Vlaanderen vertel len kinderen die hier op vakantie zijn over de wetenswaardigheden van de streek. Dat is het idee achter een nieuw project van Stichting De Springer in samenwerking met een aantal basisscholen. De Springer is een sa menwerkingsverband van zeven campings. „De kinderen zijn dan als het ware de ambassadeur van onze mooie streek", zegt Pieter de Keuninck, voorzitter van De Springer. West-Zeeuws-Vlaanderen kent een rijke geschiedens aan cultuur. „Daarnaast zijn er prachtige na tuurgebieden. Die zijn echter te weinig bekend bij onze toeristen", zegt De Keuninck. „Wat is mooier dan dat 'onze' kinderen, die snel contact maken met de kinderen van toeristen, die verhalen kun nen vertellen. Dat is ook in het be lang van ons toeristisch produkt. Kinderen hebben een grote in vloed op het bepalen van de vakantiebestemming. De ouders zijn dan wellicht eerder geneigd te rug te komen." Het project start dit najaar als pilot op de lagere scholen van Cadzand, Zuidzande, Nieuwvliet en Ret- ranchement. De kinderen van de bovenbouw krijgen een wandeling met een gids door de Zwindelta. Hier wordt veel aandacht besteed aan de flora en het strand met zijn rijkdom aan fossiele schelpen. Over de historie van de streek wordt tijdens een les een power- pointpresentatie gepresenteerd. Het eerste deel gaat over de prehis torie, de Romeinen in Aardenburg en in het tweede deel worden de Middeleeuwen behandeld. Het programma kan eventueel worden uitgebreid met een dorps wandeling. Enkele gidsen van het gidsenteam hebben zich spontaan aangeboden om aan deze actie mee te doen. De cursus voor de groepen 7 en 8 start eind september. „Het is uiteraard de bedoeling dat de leerlingen de kennis delen met kinderen uit andere delen van ons land die met hun ouders hier op vakantie zijn. Een verhaal komt uit de mond van een kind veel ge loofwaardiger over dan uit de mond van een volwassene", zegt De Keuninck. De bedoeling is in de toekomst al le scholen van de gemeente Sluis bij dit project te betrekken. Frank Cijsel ijzendijke - Wie het krulbollen be ter wil leren kennen, kon daarvoor in het afgelopen weekeinde te recht bij Molenzicht in IJzendijke. Jong en oud vanuit West-Zeeuws- Vlaanderen verbroederden tijdens het spel met hun Vlaamse vrien den uit het Meetjesland. De strijd tegen het imago dat krul bollen een sport is voor ouderen, willen de clubs van zich af wer pen. Zo heeft voorzitter Andy de Schipper van Molenzicht al diver se dagen georganiseerd voor de jeugd om promotie te maken voor de sport. Gisteren waren tijdens het open Nederlands kampioenschap een honderdtal bolders afgezakt naar Petit Paris om te genieten van hun favoriete sport. Naast het bollen was er ook gaaibollen en boog schieten. De club uit IJzendijke wil de oude volkssporten graag in ere herstellen. Ook de jeugd wordt erbij betrok ken. Onder de deelnemers de jeugdleden Jarno Cauwels (9) en Peter Fremouw (11). „Het is een aparte sport en erg leuk om te doen. Vooral het strijden tegen el kaar vinden we erg leuk", weten de jeugdleden te melden. SLUIS Het college van burgemeester en wethouders wil meewerken aan de vestiging van een hotel in een kan toorpand aan de Nieuwstraat in Sluis. In het pand was voorheen aannemingsbedrijf Leenhouts ge vestigd. Door de verhuizing van het bedrijf naar bedrijventerrein Stampershoek in Oostburg staat het kantoorgebouw al enige tijd leeg. Het college wil wel eerst dui delijkheid over de invulling van het perceel en de consequentie voor de verkeersafwikkeling. NIEUWVLIET Bij vakantiepark Pannenschuur in Nieuwvliet heeft zaterdagavond een klein brandje gewoed in het na tuurgebied van de Zwarte Polder. De brandweer bluste de brand snel zodat het getroffen gebied beperkt bleef tot 25 vierkante meter. Tegen 21.00 uur werd de brand gemeld. Drie brandweerauto's waren nodig om het water naar de brandhaard te kunnen transporteren. Een sho vel legde een heuveltje rondom het gebied om, om uitbreiding te voor komen. SLUIS De gemeente Sluis geeft aan aanne mersbedrijf Cauwenborgh bv uit Bergen op Zoom de opdracht voor het restaureren van de Oostpoort te Sluis. De uit de veertiende eeuw daterende poort bevindt zich al ja ren in verwaarloosde toestand. De laatste restauratie gebeurde in 1980. Wanneer de restauratie be gint is nog niet bekend. Het college verleent tevens medewerking aan de vestiging van een balletschool in panden aan de Volderstraat in Oostburg. ABONNEE VOORDEEL mm Vandaag heeft dhr. M.M.A. van Hese uit Middelburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. Voorzitter Andy de Schipper meet met een strootje de afstand tussen de krulbol en de staak. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35