m Echtpaar thuis overvallen Fouten m PZC maandag nt 5 we YOUTH FORUM Jongeren uit alle windstreken van de wereld verblijven twee weken samen in de marinekazerne in Vlissingen. Ze doen mee aan het Youth Forum, een debattoernooi. VIDEO YOUTH FORUM maandag 2 augustus 2010 door Wim Hofman In een van de vorige columns, schreef ik over een moeilijk te herstellen fout in een geta toeëerde tekst op een man nenlijf. Zoiets krijg je er moeilijk weer af. Soms zijn fouten onher stelbaar of ze blijven lang staan. Ooit wilde ik een schitterende verjaardagskaart maken met gekal ligrafeerde letters. HARTELIJK GE FELICITEERD wilde ik schrijven en vooral van de H maakte ik veel werk en die voorzag ik van plant aardige krullen en allerlei kitsche rige aanhangsels. Toen ik na veel moeite en concentratie de twee woorden nog eens bekeek zag ik dat er niet HARTELIJK GEFELICI TEERD stond, maar HATELIJK GE FELICITEERD. Zo'n kaart kon je met goed fatsoen niet gebruiken. Vorige week liep ik met de klein kinderen door een Vlissings park, vroeger een begraafplaats. Op het gras kun je daar niet lopen of spe len, want dat wordt steeds weer in beslag genomen door mensen met hun geliefkoosde drollenwer- pers. Er staan wel bordjes, maar dat helpt niet. De schommels wa ren weggehaald en daarom liepen COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken grabs en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal <nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam> O ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC OTgnikhg om mei persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan we maar wat over de paadjes. We kwamen bij een oude gedenk naald. Er stonden Engelse teksten op, want het monument herin nert aan het uitbreken van de pok ken op een Amerikaans schip, dat begin augustus 1870 in de buurt van Vlissingen voer. Zestig zieken werden aan wal gebracht en in een apart gedeelte van het zieken huis gelegd. Vijf leden van de be manning stierven. Hun namen staan op het zeskantige monu ment en verder staat erop aange geven waarom het gedenkteken is opgericht: THIS MONUMENT HAS BEEN EZECTED BY THE SCHIPMATES OF THE UN: STA TES OF THE FREGATE FRANK LIN. De Middelburgse steenhou wer Uijen of een van zijn zonen die de letters in het hardsteen hak te, had waarschijnlijk een ondui delijk briefje en hij wist waar schijnlijk niet veel van de Engelse taal. De fouten staan er al sinds de oprichting van de naald: honderd veertig jaar dus. Steeds als ik dat monumentje weer zie kijk ik ogenblikkelijk naar de fouten. Maar ja, een kniesoor die erop let. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Erblin Hoxha Sharon Bonabana Ekaterina Oleinik Naam: Norina Miszori Leeftijd: 17 Woont in: Budapest, Hongarije Waarom doe je mee „Als je eenmaal begonnen bent met debatteren, dan kan je er niet meer mee stoppen. Debatteren leert mij om dingen vanuit een an der perspectief te zien. Ik kan men sen overtuigen met argumenten, zonder dat ik het daar zelf mee eens hoef te zijn. Ik kan daardoor beter communiceren met anderen. Ik heb bijvoorbeeld minder conflic ten, omdat ik mezelf beter kan ui ten." Naam: Erblin Hoxha Leeftijd: 18 Woont in: Pristina, Kosovo Waarom doe je mee? „Om te debatteren, moet je je ver diepen in een onderwerp. Je komt dingen te weten die je niet op school leert. Je krijgt vaardigheden waar je de rest van je leven wat aan hebt. Het Youth Forum is ge weldig. Het is heel leuk om met zo veel mensen uit verschillende cul turen samen te werken. Het voelt nu al als familie." Voor het eerst in Nederland? Ja. Naam: Sharon Bonabana Leeftijd: 19 Woont in: Entebbe, Uganda Waarom doe je mee? „Ik hou van debatteren. Ik deed mee aan de nationale debatkam pioenschappen in Uganda. Ik wil graag mijn vaardigheden verbete ren en meer ervaring krijgen. Bij het Youth Forum hebben alle deel nemers een rol. Iedereen mag van zich laten horen." Ben je voor het eerst in Nederland? ,Ja, het is voor mij zelfs de eerste keer in Europa!" Naam: Ekaterina Oleinik Leeftijd: 16 Woont in: Minsk, Wit-Rusland Waarom doe je mee? „Het Youth Forum is geweldig. Als ik eraan denk dat het over een paar dagen afgelopen is, moet ik bijna huilen. Ik leer over zoveel in teressante dingen over onderwer pen, waar ik eerst nooit van ge hoord had. Je moet er echt indui ken. Debatteren geeft jongeren de kans om zich te ontwikkelen tot mensen met een open vizier, die zichzelf goed kunnen uitdrukken. Daar heeft iedereen belang bij, VLISSINGEN - Een Vlissings echt paar is vrijdagavond rond 23.30 uur in zijn woning aan de Van Bossestraat in Vlissingen door twee onbekende mannen overval len. Rond dat tijdstip werd het echt paar wakker van lawaai in hun wo ning. Meteen daarop kwamen twee onbekende mannen de slaap kamer binnen. Ze dwongen de man en vrouw, on der bedreiging van een wapen, om geld af te geven. Ben je voor het eerst in Nederland? „Ja. Ik heb wel vijf jaar in de Vere nigde Staten gewoond." Hoe vind je het in Zeeland? „Het is heel groen en ik hou van de leefstijl van mensen hier. Ieder een ziet er gezond uit,' maar dat komt vast omdat jullie fietsen." Grootste cultuurschok? „Ik woon in een grote stad. Daar heeft iedereen altijd haast. Hier is iedereen relaxed en behulpzaam. Dat geeft me energie. Alleen jullie meeuwen zijn erg agressief Ze heb ben mijn frietjes gestolen!" Hoe vind je het in Zeeland? „Het lijkt me een hele mooie om geving om te wonen. Het is rustig, veilig en open. Perfect voor gezin nen. Maar ik hou niet van het eten. Jullie eten met de lunch al leen brood met vleeswaren en kaas. In Kosovo houden we van lekker eten, met veel rundvlees en calorieën. Ik mis mijn 'flia' heel erg, dat is een traditioneel deegge recht uit Kosovo." Grootste cultuurshock? „Al die fietsen, ze zijn echt óveral! Ik las dat hier meer fietsen zijn dan inwoners!" Hoe vind je het in Zeeland? „Ik ben vandaag naar Neeltje Jans geweest. Dat was cool! Wij leren op school over Europa, en hebben ook de Deltawerken bestudeerd. Het was heel leuk om ze nu eens in het echt te zien." Grootste cultuurschok? „Jullie eten brood en drinken thee bij de lunch. In Uganda eten we dat alleen bij het ontbijt. En vlees heb je hier in alle soorten en ma ten, zelfs in plakjes! Ik eet thuis bijna nooit vlees. Jullie hebben zo veel producten die we in Uganda niet hebben!" want de jonge mensen van nu gaan later het land leiden." Voor het eerst in Nederland? Ja. Hoe vind je het in Zeeland? „Ik hou van de mensen hier. Ze zijn zó aardig! We konden het stad centrum niet vinden. Mensen die we helemaal niet kenden brachten ons naar de goede plek!" Grootste cultuurschok? „Ik zag twee vrouwen helemaal naakt volleyballen op het strand. Ik weet niet of dat hier normaal is, maar ik vond het erg shockerend." Nadat het echtpaar daaraan ge hoor had gegeven, gingen de twee mannen er met de buit vandoor. Het echtpaar is ongedeerd geble ven. Het is niet bekend hoe en in welke richting het tweetal gevlucht is. Ook is er geen duidelijk signale ment van het tweetal. De politie heeft een sporenonder zoek ingesteld waarbij ook een po litiehond is ingezet. Er is ook een buurtonderzoek ge daan. Bekijk het voorstelrondje in het Kosovaars, Russisch, Ugandees, Hongaars en Nederlands. De video staat op www.pzc.nl Bij de video staan links naar eerdere artikelen over het Youth Forum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2