zeeland 113 Vanaf 16.00 uur Vrij parkeren met zondagse boodschap Akoestische hardrock op Colijnsplaatse Dagen Plotse geboorte bij de Schaapskooi Afrikaanse portretten en kunst in Binnenuit Marcussenkenner op het orgel van Goes Kinderen proberen sumo en skimboarden Executieverkoop maandag 2 augustus 2010 De avondopenstelling, van 16.00 tot 19.00 uur, is wel een beetje laat, vinden veel klanten: „Op zondag doe je toch niks voor de koffie. Maar tegen enen zou handig zijn voor een vers broodje bij de brunch." De winkelopenstelling is aangepast, en heeft een aardige bijwerking, want de parkeerregeling is niet aangepast het is dus vrij parkeren bij jumbo op zondag. „Nou is 20 ct niet veel, maar het niet kunnen vergeten, is ook fijn!" door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Haven en Voor straat van Colijnsplaat worden vrij dag 13 en zaterdag 14 augustus be zet door de Colijnsplaatse Dagen. Het dorp wordt dan beheerst door evenementen als het Open Zeeuws Kampioenschap Krabben- vissen (vrijdag, inschrijven vanaf 12.30 uur in de Vismijn) en avon tuurlijke activiteiten als bungee- jumps en helikoptervluchten. De vrijdag is voor de kinderen. Vanaf 14.00 uur kunnen zij spelen en knutselen in de Vismijn. De mijn is vanaf 20.30 uur gewijd aan het dorpsfeest. Zaterdag is er braderie, die brass band Wilhelmina opent om 10.00 uur. Tot 17.00 uur is er kindervrij markt op de oude Haven. Tussen 11.00 en 13.00 uur zijn er spelen met de brandweer en zijn er rond vaarten op de Oosterschelde, ker mis, bungeejump, vliegerdemon straties, radiografisch bestuurbaar rij-, vaar- en vliegtuig, en helikop tervluchten. Op het podium in de Voorstraat staan vanaf 13.30 uur afwisselend shantykoor de Batraven - van het Franse betterave voor biet - uit Ber gen op Zoom en de akoestische hardrockformatie Blaas of Glory, met een bezetting van sousafoon, gitaar, dwarsfluit, klarinet, lyra, banjo, accordeon en wasbord. De Nederlandstalige zanger Gerald Vogel sluit om 17.30 de braderie. Vanaf 21.00 uur is het dan weer feest in de Vismijn. HEINKENSZAND Zomerse lammetjes, daar had nie mand op gerekend bij de Zeeuwse schaapskudde. Maar gisteren lagen ze er plotseling: twee Suffolk-lam- metjes. Moeder en de boringen, een broer tje en zusje, dartelen inmiddels rond op het weitje bij het bezoe kerscentrum van de schaapskooi. Ze zijn daar te bewonderen door wie wil. Het bezoekerscentrum aan de Nieuwkamerseweg 2, Heinkens- zand is open van woensdag tot en met zondag, van 11.00 tot 16.00 uur. ©www.zeeuwseschaapskudde.nl HEINKENSZAND In woongalerie Binnenuit in Hein- kenszand is tot eind september een expositie rond de Belgische fo tograaf Frank de Leger. De foto graaf toont kunstfotografie, met veel aandacht voor lijn en kleur, en een portrettenreeks uit Sub-Sahara Afrika. Tijdens reizen door Niger, Soedan en Tsjaad fotografeerde De Leger in de laatste vier jaar man nen en vrouwen van verschillende volkeren. In Heinkenszand laat hij ook landschappen zien van woenstijnduinen. Foto's van De Le ger waren eerder dit jaar te zien in de foyer van theater De Mythe in Goes. Te zien tot eind september. GOES Stephen Taylor, vaste bespeler van het Marcussenorgel in de Nicolai- kerk in Utrecht, geeft vrijdag 6 au gustus een concert op het orgel van dezelfde bouwer in de Grote Kerk in Goes. Taylor zong als jongen in de kathe draal van Bristol en was Organ Scholar van Jesus College, Oxford. Na zijn komst naar Nederland be haalde hij in 1977 de Prix d'Excel- lence aan het Conservatorium van Utrecht. Taylor is ook publicist over Nederlanse composities voor orgel en orgelspel. Aanvang 20.00 uur, entree 8 euro. VLISSINGEN Kinderen van 5 tot en met 12 jaar kunnen woensdag van 11.00 tot 15.00 uur meedoen aan een sumo- worsteltoernooi bij Speluitleen 't Fort aan de Pieter Poststraat in Vlis- singen. Kinderen krijgen een sumo- worstelpak aangemeten. Donder dag is er een clinic skimboarden op het badstrand, Boulevard Evert- sen (ie opgang). Eigen skimboard meenemen. Er zijn een beperkt aantal boards te leen. Deelname aan beide activiteiten is gratis. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Beeld van het krabbenvangen in Colijnsplaat vorig jaar. foto Willem Mieras tap,/*;.-**-••n jr..,- y -t,y.w»w-.a_ Het Goese publiek bleek tuk op boodschappen op zondag: de drukte bij Jumbo leek niets af te doen aan de drukte bij Dirk van den Broek, zuidelijker in de stad. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25