Goes' publiek content 121 zeeland Onverschrokken de kleipoel in te Sabbinge Film kijken vanaf het West-Zeeuws-Vlaamse kinderen water in Drijf In Bios treden op als vakantieambassadeur www.pzc.nl 1 ZONDAG OPEN Tegenstanders van de zondagse openstelling waren er niet toen de 'Dirk', en nu de Jumbo, op zondag open mochten. Wel veel kooplustigen. En het regende niet eens. imr Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto maandag 2 augustus 2010 door Claudia Sondervan oud-sabbince - De jongens van het eerste team van Camping Veer- se Meer waren het meest onver schrokken in de kleipoel: zij won nen zaterdag de kinderkamp om de kwallebal, hoofdact van 't Ou- welandse feast, oftewel de light-versie van het Oud-Sabbing- se dorpsfeest. De organisatie deed het dit jaar wat rustiger aan - het weer bleek er ook naar - zodat niet zeventig maar twintig vrijwilligers het in goede banen konden leiden. Doch geen feest in het kleine dorp zon der de grote tradities: kwalleballen en pottelillen: de knikkerspeciali- teit van het dorp. René Nijsse won daarbij de eerste prijs, gevolgd door Jannie Versluis en Cindy Katsman. De hoogste eer bij de so lexrace was voor Lennard Kats man, met Ronald Korstanje en Toon de Kam in zijn kielzog. Er waren ook ingetogener evene menten: in het woonhuis van kunstschilder Adriaan Nijsse, be gin dit jaar op 91-jarige leeftijd overleden, stelde de familie zeven tig doeken uit zijn omvangrijke oeuvre ten toon en te koop. Onder de de vele belangstellenden von den 25 schilderijen een nieuwe ei genaar, tot trots van de familie, ver telt Arjan Nijsse. Bekijk het kwalleballen op video: www.pzc.nl/bevelanden door Claudia Sondervan Een stokbroodje, een pak af wasmachinetabletten, siga retten, warme saucijzen broodjes, ingrediënten voor een avondmaal of een volle kar voor de hele week. Bij de Jum bo in Goes was het zondagnamid dag als op een doordeweekse dag. „Is de winkel voor het eerst open vandaag? En pas vanaf vier uur? Tsjonge, hebben wij mazzel!", rea geert Tjeu Verhey uit Veldhoven. Hij is verbaasd te horen dat tot een paar maanden geleden- con current-supermarkt Dirk van den Broek is sinds mei op zondagmid dag open - zondagse boodschap pen in Goes geen gemeengoed wa ren. „Zijn de mensen hier zo con servatief? Niks van gemerkt, an ders! We zijn het in Brabant al ja ren gewend." „Het geeft je de kans om de zater dagse drukte te vermijden", zegt Goesenaar Jacco Walraven. Hij, Jacco en Noa (2,5 jaar) Walraven uit Goes: „Handig! We waren vanmor gen in Vlissingen voor het speelcir- cus Bambini en zagen wel dat daar de Albert Heijn open was, maar die krop sla die we nog nodig hadden, kunnen we nu ook hier halen. Het is vandaag toeval dat we een bood schap halen op zondag. Wij vinden dat meer voor vergeten dingen." dochter Noa op de arm, en zijn zwangere vrouw Klaartje pakken onderweg naar huis na een dagje uit een krop sla mee. „Ik werk ook weekeinden, dan kun je doorde weeks rustig boodschappen doen. Na een werkweek heb je geen zin in volle winkels op zaterdag. Maar het is toeval dat we vandaag hier zijn." Vers-chef Mikal van de Kaart kijkt tevreden de vier kassa's langs die in bedrijf zijn. Er zijn geen proble men met personeelsbezetting voor de kassa's en de vakkenvulploe- gen. De zondagopenstelling zal klanten van allerlei soort trekken, verwacht woordvoerster van Jum bo in Veghel, Claire Trügg. „Het zullen mensen zijn die anders naar andere winkels waren ge gaan, of die op andere dagen kwa men." Bij de gesloten Agrimarkt staat zondagmiddag enkel een rij voor de benzinepomp. Albert Heijn, Lidl, Aldi, Em-Té en C1000, ze vis ten achter het net bij de gemeente S. de Jonge uit Goes: „Wij gingen eerder wel naar Dirk van den Broek op zondag, vooral als we toch even een eindje gingen rijden. Maar we wonen hier om de hoek. Eerder de den we ook wel winkels in Vlissin gen aan, als we naar de boulevard gingen. We hadden zin in ijs en dat was op, dus we hebben nu een bak ijs en een puzzelboekje gehaald." Goes. Bij Dirk van den Broek in Goes-Zuid staat het parkeerterrein onverminderd vol. Ook Dirk heeft een avondvergunning - van 16.00 tot 19.00 uur. Een gemeente mag volgens de Winkeltijdenwet zon dagopenstelling verlenen aan één supermarkt op elke 15.000 inwo ners. Of het een dag-, avond- of nachtvergunning wordt, is aan de gemeente zelf Zeven dagen per week om je huis houdelijke benodigdheden kun nen is een mooie verworvenheid, en waarschijnlijk hoognodig in de samenleving van vandaag, bromt een omwonende van de 'Dirk' mild. „Maar voor mezelf zou het wat minder mogen. De hele week is het druk met auto's voor de deur, maar nu ook nog op zondag. Al dat gerij in de straat... Nee, mijn naam krijg je niet. Het zijn wel mijn buurmeisjes die daar hun bo terham verdienen!" Bekijk de video op 3SS£ www.pzc.nl/bevelanden Vers-chef Mikal de Kaart: „Dit is bo ven. verwachting! We wisten niet waar we op moesten rekenen, maar je ziet: het is druk. Vier kassa's zijn bezet. De mensen lijken tevreden. Er gaan klanten weg met een enkele boodschap, maar ook met een win- kelkar vol. We zijn er blij mee dat de gemeente dit mogelijk maakt. En in het seizoen!" 25 doeken van de begin dit jaar overleden kunstschilder Adriaan Nijsse (91werden in zijn huis aan de Oud-Sabbingse Ring verkocht. foto Willem Mieras MEEST GELEZEN 1. Promconcert aan Goese kade 2. Motor gevonden van Lancaster 3. Kwalleballen in de miezer VIDEO Bekijk video's van Proms aan de Kade in Goes en van het kwalleballen tijdens 't Ouwelandse feast in Oud-Sabbinge op www.pzc/video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Piet Kleemans scharendijke - Vanaf je boot of aan de waterkant naar een film kij ken. Dat kan vrijdag 13 en zaterdag 14 augustus tijdens de eerste Drijf In Buitenbios, een initiatief van -• Natuur- en Recreatieschap de Gre- velingen in samenwerking met Outdoor Cinema. Locatie is de landtong Middelplaat- f haven aan de Grevelingenzijde van de Brouwersdam. De Drijf In wordt geopend door wethouder Ad Verseput, lid van het dagelijks bestuur van het Na- tuur- en Recreatieschap en wet houder van de gemeente Schou wen Duiveland. De Drijf In is gra tis en voor iedereen toegankelijk. Vrijdagavond 13 augustus staat er een komedie op het programma en zaterdagavond 14 augustus een thriller. De filmtitels houdt de or ganisatie van de Drijf In Buiten bios nog voor zich. Bij harde regen en windkracht 5 wordt de Drijf In verplaatst naar donderdag 19 en vrijdag 20 augus tus. Het besluit valt op de dag van vertoning. Kijk voor het slecht- weerscenario op vrijdag 13 augus tus op internet; www.grevelingen.nl en www.recreatiezuidholland.nl door Frank van Cooten cadzand-bad - West-Zeeuws- Vlaamsé kinderen worden toeris tisch ambassadeur voor hun regio. Zij gaan kinderen die daar op va kantie zijn vertellen over de we tenswaardigheden van de streek. Een groep basisscholen werkt daar voor samen met Stichting De Springer, een samenwerkingsver band van zeven campings. „Een verhaal komt uit de mond van een kind veel geloofwaardiger over dan uit de mond van een vol wassene", zegt Pieter de Keuninck, voorzitter van De Springer. West-Zeeuws-Vlaanderen kent een rijke geschiedens aan cultuur. „Daarnaast zijn er prachtige na tuurgebieden. Die zijn echter te weinig bekend bij onze toeristen. Wat is dan mooier dan dat 'onze' kinderen, die snel contact maken met de kinderen van toeristen, die verhalen kunnen vertellen. Kinde ren hebben een grote invloed op het bepalen van de vakantiebe stemming. De ouders zijn dan wel licht meer geneigd terug te ko men." Het project start dit najaar op proef op de lagere scholen van Cadzand, Zuidzande, Nieuwvliet en Retranchement. De groepen ze ven en acht gaan eind september met hun nieuwe missie aan de slag. De kinderen van de bovenbouw gaan wandelen met een gids door de Zwindelta. Hier wordt veel aan dacht besteed aan de flora en het strand met zijn rijkdom aan fossie le schelpen. Over de historie van de streek wordt tijdens een les een powerpointpresentatie gepresen teerd. Enkele gidsen van het lokale gid- senteam hebben zich spontaan aangeboden om aan deze actie mee te doen. In de toekomst moe ten alle scholen in de gemeente Sluis bij het project betrokken ra ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24