Zeeland s PZC Historie terug in haven Kamperland PZC Uitrekken BEVÈLANDEN-THOLEN II 12 en 13 14 en 15 VEERSTEICER Eigendomsraadsel van monumentale aanlegsteiger is opgelost Proms aan de Kade geven Goese haven glans Rescue 2010 almanak Goese publiek ziet boodschappen doen op zondag wel zitten Maandag 2 augustus 2010 Christiaan Zwanikken presenteert kunst met een batterijtje Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Als Noord-Beve- land Europees geld krijgt voor de aanleg van een kade voor histori sche schepen in de haven van Kamperland, zit daar ook geld in voor de restauratie van de oude veersteiger. De steiger aan de kop van de ha ven heeft monumentale status, maar is dringend aan herstel toe. Sinds kort is helder van wie de stei ger is. Dat was lang onduidelijk. De provincie Zeeland kon eige naar zijn, want de steiger is in 1921 aangelegd voor het oude PSD-veer Kamperland-Veere. Of de beheer der van het Veerse Meer, het water schap, of Rijkswaterstaat of de dienst Domeinen. Op verzoek van de gemeente zocht de provincie het uit: dienst Domeinen. Maar de gemeente is als gebruiker verant woordelijk voor onderhoud. Het antwoord was nodig voor de aanvraag van Europees subsidie geld, komend najaar. Om meer kans te maken op een portie uit het Interregprogramma van de Eu ropese Unie onderzoekt Noord-Be veland of samenwerking profijte lijk is met andere gemeenten: met de gemeente Goes, voor de op knap van de veersteiger in Wolp- haartsdijk, maar ook met de ge meente Beveren in Vlaanderen en het Engelse North Suffolk. Beveren heeft ook plannen voor een kade met historische schepen bij Fort Kallo, in Suffolk speelt een dergelijke ontwikkeling. Het idee is dat oude zeilschepen een drie hoeksroute over de Noordzee kun nen varen. De samenwerking met Goes is nodig om de Noord-Beve- landse portie van de Interreg-aan- vraag in balans te brengen met die van de Vlaamse en Engelse ge meente. Met de kosten van de Wolphaartsdijkse veersteiger komt de Zeeuwse claim op 1,25 miljoen euro. Noord-Beveland wil met een ligka- de voor de Bruine Vloot de haven van Kamperland wat cachet geven ten bate van de onwikkeling tot marina met woningen aan het wa ter. De schippers hebben voldoen de belangstelling, weet ambtenaar Tom Vermin. „De gemeente heeft eerder aangeboden om in de ha ven van Colijnsplaat ruimte te ma ken voor de vloot, maar de schip pers geven de voorkeur aan een ha ven aan het Veerse Meer boven de Oosterschelde. De toeristen varen liever over het meer; daar is meer te zien aan de wal." GOES - Het voelde zowaar als een Zeeuws Prin sengrachtconcert; Proms aan de Kade, zater dagavond aan de Goese Haven. Het was niet te druk, geen boot werd bedreigd door opdrin gend publiek, een enkele roeiboot dobberde tussen de jachten. Maar de sfeer was er. Ge moedelijk geroezemoes, getinkel van glazen en bestek, waarderend applaus en eens een scheepstoeter. Op de voorplecht van motor jacht Waltzing Mathilda wisselden warm ko per en drie gloedvolle zangeressen elkaar af. Het Full House Kwintet met korte klassieke stukken, jazz en musicaltunes, de veelzijdige zangeressen van Noblesse Oblige met een re pertoire van Bizets Carmen tot Gaynors I will survive. Het evenement van Stichting Goes Promotie gaf de Goese Havenkade glans. Bekijk de video: www. pzc/bevelanden agE. foto Willem Mieras ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. M.M.A. van Hese uit Middelburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. VLISSINGEN - Het evenement Res cue Vlissingen bezet woensdag 4 augustus de boulevards van Vlis singen. Tussen 12.00 en 18.00 ge ven hulpdiensten allerlei demon straties van materieel en inzetbaar heid. Om 15.00 uur geven de Royal Jor danian Falcons een vliegshow met vier propellervliegtuigen. De crew arriveerde zaterdagavond op Vlieg veld Midden-Zeeland. Om 16.00 uur toont een F16 van de Lucht macht zich. De shows, op 100 me ter hoogte, duren 10 minuten. Tip? redactie@pzc.nl Nu pa zich als laatste bij de vakan- tievierders had aangesloten, verliep alles in dat Vlissingse gezin iets meer met de Franse slag. Stijl Huishouden Jan Steen was het nog niet, maar de ijzeren discipline van op tijd opstaan, wassen, ontbijten, naar school of werken en zovoort had duidelijk een forse tik ge kregen. De tienjarige zoon Maarten had er best schik in: hem kon die toestand niet lang genoeg duren. De hele dag alleen maar doen wat leuk is, of waar je zelf zin in hebt, geen gezeur aan je kop over huis werk of'wanneer ga je nu eindelijk je kamer eens opruimen': wat wil een mens nog meer. Er was maar één probleem: de tijd vloog voorbij en voor je er erg in had was er weer een dag om. Het ontlokte hem de verzuchting: „Ik moet eigenlijk nog uitrekken voor vanmorgen, en het is nu alweer avond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23