zeeland 115 prikkelt aspirant-uitvinders Filmcollege Film by the Sea in teken literatuurcompetitie Wesley heeft expositie Agent gewond bij aanhouding Man (87) raakt rijbewijs kwijt Spiegels vernield Dronken op weg De Bewaerschole in Burgh-Haamstede maandag 2 augustus 2010 RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een agent gewond geraakt bij de aanhouding van een 24-jarige man uit Berkenwoude, aan de Zoom in Renesse. De 24-ja- rige man werd kort daarvoor opge pakt wegens mishandeling van een 23-jarige Duitser uit Mayen. Bij zijn aanhouding verzette de 24-jarige man zich zo hevig dat hij, samen met de agent, door een ruit van een pand aan de Zoom viel. Beiden moesten zich laten be handelen bij de huisartsenpost. BURCH-HAAMSTEDE - Een 87-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland moest zater dagochtend zijn rijbewijs inleve ren. Hij veroorzaakte bij het wegrij den een ongeval waarbij een 75-ja- rige fietsster licht gewond raakte. Negen fietsen die op het trottoir stonden werden zwaar bescha digd. Het ongeval gebeurde in de Kerkstraat in Burgh-Haamstede toen de man bij het wegrijden gas gaf, toen hij wilde remmen. Beeldend kunstenaar Christiaan Zwanikken geeft de 9-jarige Thomas Gort uit Drachten tijdens de workshop 'Kunst met een batterijtje' in De Bewaerscho le in Burgh-Haamstede uitleg over de werking van een draaischijfje dat via geluidsgolven in werking wordt gezet. foto Ronald den Dekker DOMBURG - In de nacht van zater dag op zondag zijn vier jongeren uit Terneuzen en Axel in Dom burg aangehouden wegens vernie lingen. De jongemannen worden ervan verdacht tegen de buiten spiegels van auto's in de Weverij straat getrapt te hebben. MIDDELBURG - Een man (51) uit Moerbeke-Waas (B) raakte zater dag bij een controle aan de Middel burgse Schroeweg zijn rijbewijs kwijt: hij had drie keer te veel op. door Ali Pankow VLISSINGEN - Het inmiddels tradi tionele filmcollege tijdens het eer ste weekend van festival Film by the Sea (FbtS) in Vlissingen krijgt dit keer een iets gewijzigde opzet. Meer dan voorgaande jaren zal in het college relatie worden gelegd met de film- en literatuurcompeti tie van Fbts. Het college wordt zaterdag 11 en zondag 12 september gegeven door de filmdocenten Harry Peters en Jan Salden en wordt ondersteund met fragmenten van de tien gese lecteerde competitiefilms. Sommi ge competitiefilms krijgen de deel nemers in hun geheel te zien, waaronder de openingsfilm van het competitieprogramma. Het scenario staat centraal tijdens het college. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: Hoe wordt een boek de basis van een film? Hoe wordt een boek omgeschre ven naar een scenario? Hoe wordt omgegaan met de verschillende ei genschappen van het medium? Er kunnen maximaal 100 mensen deelnemen aan het filmcollege. Voor de tweede maal geeft schrijver/acteur Chiem van Hou- weninge tijdens FbtS een master class scenarioschrijven. De deelne mers werken van zondag 12 tot vrijdag 17 september aan een scena rio voor een korte film op basis van een zelf gekozen (bestaand) kort verhaal. Aan het einde van de week beoordeelt een vakjury de scenario's en bepaalt welk scena rio heeft gewonnen. De master class biedt plaats aan tien gevorder de scenarioschrijvers en omvat da gelijkse (gast)lessen, brainstormses sies, analyse van de scenario's en veel schrijven. Nieuw in het educatief aanbod van FbtS is de schrijfworkshop van thrillerschrijfsters Elle van Rijn en Marion Pauw, winnares van de Gouden Strop 2009. Rijn en Pauw beschikken over een jarenlange ervaring en hebben een indrukwekkende lijst thrillers op hun naam staan. In een vier uur durende workshop op donderdag 16 september van 13.30 tot 17.30 uur gaan de schrijfsters samen met het publiek aan de slag om ter plekke een sensationele plot neer te zetten. Zij tillen een tipje van de zwarte sluier op waarachter morbi de geesten, wraakgevoelens, ver borgen verlangens en duistere ge heimen schuil gaan. Aan deze schrijfworkshop kunnen maximaal honderd mensen mee doen. Q Meer informatie over dit educatieve aanbod: www.filmbythesea.nl. KNOKKE-HEIST - In korte tijd kreeg Kabouter Wesley, de 'geniale gno om' uit Vlaanderen, ook in Neder land een cultstatus. De serie losjes getekende stripver halen en tekenfilms over de cha grijnige kabouter werd vooral in studentenkringen opgepikt. De surrealistische, bizarre, onnozele, soms obscene en gewelddadige maar altijd amusante korte teken filmpjes gaan rond via YouTube. Ze werden oorspronkelijk gemaakt voor de Vlaamse versie van het tv-programma Man bijt hond. Voor het eerst heeft de humeurige kabouter nu een grote over zichtstentoonstelling gekregen. Zijn maker, Jonas Geirnaert (1982), is gastcartoonist op het Internatio naal Cartoonfestival in Knok- ke-Heist. Tot 12 september is dat ondergebracht in een tentoonstel lingspaviljoen, opgetrokken op het strand van de Vlaamse badplaats. Dagelijks open: 10.00-19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15