PZC Uitbreiding begraafplaats dichterbij PZC fillet I dl 6 a l i IE&b Plotse geboorte bij Schaapskooi almanak Uitrekken REN 12 en 13 14 en 15 VEERE Gemeente wil zo snel mogelijk beginnen met werkzaamheden in Westkapelle De Tuin van Vlissingen Wat? U draagt nog steeds geen hoed van Hannie Mallekote? Maandag 2 augustus 2010 Christiaan Zwanikken presenteert kunst met een batterijtje Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - De uitbreiding van de begraafplaats aan de Kerkeweg in Westkapelle komt, na jarenlan ge vertraging, dichterbij. De ge meente Veere heeft de werkzaam heden daarvoor inmiddels aanbe steed. Het werk zou in september kunnen beginnen. Wethouder Jaap Melse van de ge meente Veere geeft aan dat er nog een bezwaarprocedure van een omwonende loopt bij de Raad van State. Door de uitbreiding met 86o plaatsen grenst de begraafplaats straks aan de tuin van de bezwaar maker. De Raad van State heeft overigens al een verzoek tot schor sing afgewezen. Melse: „Het kan nog twee kanten op gaan, maar wij verwachten dat we verder kun nen. De uitspraak is op 7 septem ber. We willen als het kan aan de slag voor het regenseizoen begint, en alles afgerond hebben voor de kerst." De problemen rond water overlast, die al eerder door omwo nenden waren aangekaart, zijn vol gens Melse inmiddels opgelost. Melse maakt duidelijk dat het be leid van de gemeente is dat er geen graven geruimd worden. „Dat geldt voor de hele gemeente Veere. We kunnen wel kijken naar bijvoorbeeld zogenaamde vergeten hoekjes waar niemand begraven is of het snoeien van groenstroken. Dat laatste verdient natuurlijk niet de voorkeur omdat we het groen juist zo veel mogelijk willen behou den. Met die 860 extra plaatsen willen we de toekomst van de be graafplaats geborgd hebben." De uitbreiding van de begraaf plaats, aan de voet van de Westka- pelse vuurtoren, heeft al heel wat voeten in de aarde gehad. De eer ste plannen kwamen in 2005 op ta fel. Door bezwaren van een aantal omwonenden liep die procedure dus jarenlange vertraging op. Het ontwerp is gemaakt door Ont werpbureau Groen en Spelen. Mel se: „Het is een traditioneel ont werp, waarbij de bestaande inde ling van de begraafplaats als uit gangspunt dient." Bereikbaarheid van graven en of ze makkelijk te onderhouden zijn, stond voor de gemeente voorop. De uitbreiding kost nu nog ruim 170.000 euro. Dat geld staat al sinds 2004 hiervoor gereserveerd. VLISSINCEN - De Tuin van Vlissingen is in aan leg. Onder die naam wordt op de hoek van de Sloeweg en de Bossenburghweg een nieuw bouwwijk gebouwd. Aan de zijde van de Sloe weg komen 23 stadswoningen. In het grote open stuk (Bunkerterrein) komen twee rijen van 20 woningen met in het midden een ova le open ruimte (midden op de foto). Speelstad, het evenement voor kinderen dat elk jaar op het Bunkerterrein plaatsvindt, kan gewoon doorgaan. De kinderen kunnen hut ten bouwen en spelen op het stuk groen dat tussen de woontorens rechts op de foto en het nieuwe bouwterrein ligt. Speelstad begint op 9 augustus en duurt een week. foto Peter Buteijn ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. M.M.A. van Hese uit Middelburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. HEINKENSZAND - Zomerse lamme tjes, daar had niemand op gere kend bij de Zeeuwse schaapskud de. Maar zondag lagen er plots twee Suffolk-lammetjes. Moeder en broertje en zusje dartelen in middels rond. Ze zijn daar te be wonderen door wie wil. Het bezoekerscentrum aan de Nieuwkamerseweg 2, Heinkens- zand is open van woensdag tot en met zondag, van 11.00 tot 16.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Nu pa zich als laatste bij de vakan- tievierders had aangesloten, verliep alles in dat Vlissingse gezin iets meer met de Franse slag. Stijl Huishouden Jan Steen was het nog niet, maar de ijzeren discipline van op tijd opstaan, wassen, ontbijten, naar school of werken en zovoort had duidelijk een forse tik ge kregen. De tienjarige zoon Maarten had er best schik in: hem kon die toestand niet lang genoeg duren. De hele dag alleen maar doen wat leuk is, of waar je zelf zin in hebt, geen gezeur aan je kop over huis werk of'wanneer ga je nu eindelijk je kamer eens opruimen': wat wil een mens nog meer. Er was maar één probleem: de tijd vloog voorbij en voor je er erg in had was er weer een dag om. Het ontlokte hem de verzuchting: „Ik moet eigenlijk nog uitrekken voor vanmorgen, en het is nu alweer avond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11