Spelers Vlissingen stellen De 26 Yvonne Hak verrast met zilveren spor Ottey VC VLISSINGEN De spelers van VC Vlissingen geven voorzitter Piet de Jong twee weken de tijd om alle problemen op te lossen. Tot die tijd wordt er niet getraind. Tennissers vroeg uitgeschakeld Kromowidjojo niet naar EK zwemmen Giro start in Turijn, finish in Milaan Khedira definitief naar Real Madrid Doelman James naar Bristol City zaterdag 31 juli 2010 door Roeland van Vliet Gail Devers, die op de Olympische Spelen van 1992 de 100 meter won, is al enige jaren geleden gestopt met atletiek. Na de ge boorte van haar eerste kind maak te de Amerikaanse - nu 43 jaar oud - nog wel een rentree, na haar tweede bevalling niet meer. Ze schijnt in Guyana te zitten, waar ze met haar man een.resort heeft. Ze zal nog altijd wel lange nagels hebben. Ook de meeste van haar tegen standsters van toen hebben allang voor een ander leven gekozen. Ju liet Cuthbert, de winnares van het zilver in Barcelona, presenteert te genwoordig een sportprogramma in Jamaica. Gwen Torrence, vierde, is kapster geworden. En Mary Onyali, zevende, profileert zich als Bekende Nigeriaanse. Ze lopen misschien nog wel eens hard, maar het kwikzilverige zijn ze kwijt. Uitgerekend de oudste atlete in die memorabele 100 meterfinale heeft nog géén genoeg gekregen van de sport. Merlene Ottey, de nummer vijf op slechts 0,06 seconde van Gail Devers, haast zich nog altijd over de baan. En dat terwijl ze al vijftig is. Vandaag is Ottey terug in het Esta- dio Olimpico van Barcelona. Om kwart voor elf staat ze in de start blokken voor de series van de 4x100 meter. Ze doet mee voor Slo venië. In 2002 liet ze haar geboorte land, Jamaica, boos achter zich. Ze was teleurgesteld in de atletiek- bond. Haar optreden op dit EK heeft iets zieligs. De sprintkoningin van wel eer komt ver voorbij haar pen sioengerechtigde leeftijd uit in een bijnummer, buiten de schijnwer pers. Voor de hoofdnummers is ze niet meer in beeld. De sprintka nonnen van nu, de Duitse Verena Sailer voorop, zijn veel te snel voor haar. En da's logisch ook; Sailer, die donderdag de titel op de 100 meter won, is nog niet eens half zo oud als Ottey. Het zou natuurlijk wel prachtig zijnals het Sloveense kwartet de fi nale van de estafette zou halen. Dan loopt Ottey morgen exact achttien jaar na de olympische 100 meterfinale nog een finale in Bar celona. Maar het gaat - dat is wel zeker - niet gebeuren. De vier heb ben samen een beste seizoenstijd van 45,53 seconden staan. En daar overleef je de voorrondes echt niet mee. Ottey is bang voor het zwarte gat. Maar het wordt nu toch echt tijd dat de sprintster haar marathon loopbaan afsluit. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Roy Hendriksen keert vandaag terug van zijn vakan tieadres in Spanje. De nieuwe trai ner van VC Vlissingen had daar best nog wat langer kunnen blij ven, want de eerste training die voor morgen gepland stond gaat niet door. De spelersgroep van de noodlijdende zondag-eersteklasser heeft waarnemend voorzitter Piet de Jong twee weken de tijd gege ven om orde op zaken te stellen. Pas op het moment dat duidelijk is dat de vereniging nog levensvat baar is en er zicht is op de afgespro ken vergoedingen, zal de selectie weer het veld opgaan. Dat houdt in dat er op korte termijn tiendui zenden euro's bij elkaar geschraapt moeten worden, want VC Vlissin gen heeft nog meer gaten die ge dicht moeten worden. De club heeft onder meer een huurachter stand van een kleine 20.000 euro bij de gemeente. Tot dat bedrag is voldaan mag geen gebruik worden gemaakt van de accommodatie. Ook gemaakte kosten voor ver voer van spelers zijn nog niet vol daan. Ondertussen wachten de spelers die vorig seizoen al het shirt van Vlissingen droegen ook nog op hun vergoedingen van de laatste vier, vijf maanden van het seizoen 2009/2010. De naar Hoek vertrok ken trainer Ruud Pennings heeft zijn vergoeding van nog zeker vijf maanden tegoed. De voetballers die zijn vertrokken lijken sowieso te kunnen fluiten naar hun geld. Alles bij elkaar gaat het om nog s sss wis eens een bedrag van vele tiendui zenden euro's. De open actiedag in en rond de kantine aan de Irislaan moet van daag voor een beetje lucht zorgen, hoopt Piet de Jong. Samen met ini tiatiefnemer Galietaram Bhondu zet hij in op een opbrengst van mi nimaal 30.000 euro. Als dat bedrag al wordt binnengehaald, zullen slechts enkele van de vele gaten ge vuld kunnen worden. Toch houdt De Jong geloof in een goede af loop. Hij zegt al contacten met ver schillende partijen te hebben die VC Vlissingen willen steunen. Maar die eisen wel bepaalde garan ties, omdat ze hun geld niet in een bodemloze put willen gooien. Roy Hendriksen, de trainer die overkwam van Zeelandia Middel burg, heeft de hele situatie vanwe ge zijn vakantie van een afstandje moeten volgen. „Het is heel treu rig, maar ik kan er zelf weinig aan doen", liet hij gistermiddag vanuit Spanje weten. „Ik wacht in span ning af" Een paar uur later bleek dat zijn spelers voorlopig niet in Vlissingen op het trainingsveld zul len verschijnen. Het gros hoopt (tijdelijk) bij clubs als RCS, Kloe- tinge en Patrijzen aan te kunnen sluiten om daar hun conditie op peil te houden. Vóór het gesprek van gisteravond hadden verschillende spelers die ook vorig seizoen bij VC Vlissin gen voetbalden al laten doorsche meren eigenlijk helemaal geen zin te hebben om zich op de eerste training te melden. Waarom aan een nieuw seizoen beginnen als de afgelopen jaargang niet eens fat soenlijk is afgesloten, laten zij we ten. Van die spelers draagt een aan tal VC Vlissingen ondanks alles een warm hart toe. Maar er zijn ook jongens die vooral vanwege het sportieve en financiële aspect naar de club zijn gegaan. Ze zijn het gekonkel en de mooie praatjes van de afgelopen maan den zat. Keer op keer hebben ze te door Wilko Voordouw Yvonne Hak Barcelona - Atlete Yvonne Hak heeft gisteravond op de 800 meter het zilver gewonnen op het EK at letiek in Barcelona. Ze liep een per soonlijk record van 1,58,23 minu ten en hoefde alleen de Russin Ma- riya Savinova j (1.58,22 minuten) voor zich te dulden. In een prachti ge, aanvallende race toonde de 24-jarige atlete uit Heerhugowaard dat ze in de komende jaren door kan groeien tot een wereldtopper. Hak hoefde in de finale maar één keer te passen. Dat was toen Ma- riya Savinova op de blauwe Mon- dobaan van het Estadi Olimpic, op de Montjuïc-heuvel van Barcelona, haar beslissende demarrage plaats te. Hak zette daarop aan, en liet Meadows, die lange tijd aan kop had gelopen, achter zich. De Ne derlandse liep soeverein naar de tweede plaats. En wie het gezicht van de in Amsterdam woonachti ge medicijnenstudente zag, twijfel de eigenlijk geen moment aan de goede afloop. Ze straalde rust uit, liep beheerst, en verbeterde en pas sant haar persoonlijk record. Yvonne Hak heeft dit seizoen een gestage ontwikkeling doorge maakt. Tot vlak voor het begin van deze Europese kampioenschappen stond ze met een handgeklokte tijd van 1.59,2 minuten bij een in ternationale wedstrijd in Madrid vierde op de ranglijst. Maar belang rijker nog was dat ze in Madrid en ook in Ostrava had gezien dat ze in een internationaal veld kon RIJEN Bij het ranglijsttoernooi in Rijen zijn Frank Clausing, René Linden- bergh en Koen van den Berge nog voor de kwartfinales uitgescha keld. Thomas Felius haalde de laat ste acht, maar verloor daarin. In het dubbel staat Lindenbergh sa men met Sander van Dongen in de halve finale. In Nijmegen verloor Milou Flohil in de kwartfinales en kwamen Jeroen Alliet/Dylan Black- man niet verder dan de laatste acht in het dubbel. In Sittard verloor Bram de Nijs in de tweede ronde. SANTA CRUZ Ranomi Kromowidjojo zal niet deelnemen aan de Europese kam pioenschappen langebaan zwem men, die vanaf 9 augustus in Boeda pest beginnen. Dat heeft haar coach Jacco Verhae- ren gisteren bekendgemaakt. De ti- telfavoriete op de 50 en 100 meter vrije slag werd vorige week getrof fen door een hersenvliesontste king. 'Kromo' mocht gisteren het ziekenhuis verlaten, maar moet de komende tijd op doktersadvies rust nemen. TURIJN De 94e editie van de Ronde van Ita lië gaat volgend jaar op 7 mei van start in Turijn. De wielerronde start met een ploegentijdrit over 22 kilometer. Dit jaar mocht Amster dam de start van de Giro organise ren en was Middelburg finish- plaats. De Ronde van Italië eindigt op 29 mei in Milaan, waar de wielren ners een individuele tijdrit moeten afwerken. Milaan diende al 73 keer als eindpunt van de Giro. Dit jaar eindigde de Giro nog in Verona. STUTTGART De overgang van Sam Khedira van VfB Stuttgart naar Real Madrid is officieel afgerond. De Duitse club maakte dit gisteren bekend. Khedira was al rond met zijn nieu we club. Stuttgart en Real zijn het nu ook eens over de afkoopsom. Khedira had bij Stuttgart nog een doorlopende verbintenis tot juni 2011. Met zijn transfer zou een be drag van de tussen de 13 en 14 mil joen euro gemoeid zijn. Khedira stond tijdens het WK in Zuid-Afri- ka in de basis van de 'Mannschaft'. LONDEN Doelman David James van het En gelse elftal heeft voor een weinig aansprekende club gekozen om zijn carrière voort te zetten. De 39-jarige James keept volgend sei zoen voor Bristol City, dat uitkomt in de Championship, de divisie on der de Premier League. Hij tekende een contract voor een jaar, meldde de club gisteren. James promoveerde op het WK in Zuid-Afrika tot eerste keus nadat Robert Green had geblunderd in het openingsduel van de Engelsen. Trainer Roy Hendriksen: „Ik wacht in spanning af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46