Babylijkjes verbijsteren 8l Onrust in Uruzgan na incident met koran Sarkozy 'brouwt gevaarlijke cocktail' Vertrek burgemeester Duisburg geëist 28 rijverboden Vrolijke Amerikanen Kunstgebit geveild Toeristenboot zinkt Eén agent per homo Onhandige dief VERBORGEN ZWANGERSCHAPPEN Slaperig dorpje wordt in één klap vrijdag 30 juli 2010 TARIN KOWT - Afghanen zijn giste ren in Tarin Kowt de straat opge gaan, omdat Isaf-militairen een ko ran zouden hebben beschadigd. De Afghaanse politie heeft uit vei ligheidsoverwegingen de bazaar in de stad gesloten, deelde een woordvoerder van het ministerie van Defensie mee. Pogingen van stammenleiders om de kapot gemaakte koran uit de na bijgelegen Mirabad-vallei te halen en op de bazaar te laten zien, wer den door politiecommandanten verijdeld. Toch zouden er al Afgha nen onderweg zijn. Volgens de Wereldomroep is het protest een reactie op een Isaf-operatie die woensdag plaatsvond. Tijdens een zoekactie bij een huis zou de bewo ner zich hebben verzet, waarna de koran werd vernield. Volgens een imam die de bijeenkomst in de moskee leidde, is het heilige boek door midden gesneden, zei de om roep. De religieuze protestbijeen komst in de hoofdstad van de pro vincie Uruzgan werd door meer DUISBURG - Honderden boze Duis- burgers hebben gisteren voor het stadhuis van de stad in het Duitse Ruhrgebied het aftreden geëist van burgemeester Adolf Sauer- land. De actievoerders houden de bestuurder medeverantwoordelijk voor de 21 doden als gevolg van het uit de hand gelopen dansfeest Love Parade afgelopen zaterdag. Met megafoons riepen de betogers leuzen als: „Sauerland eruit!", zo meldt de regionale krant West- deutsche Allgemeine Zeitung. Zij trokken vervolgens door het cen trum naar de Life Saver Brunnen, een fontein met een metershoog SfëSBSMHHSBBME BRUSSEL Een 49-jarige Belg heeft gisteren op één dag 28 rijverboden ontvangen. Hij mag twintig maanden lang niet meer autorijden. Ook moet hij tweemaal psychologische tests en examens afleggen voor hij even tueel opnieuw een voertuig mag besturen. De man werd bovendien aangehouden en vastgezet vanwe ge een nog uit te zitten celstraf. NEW YORK Amerikanen zijn het vrolijkst in de ochtend en de avond. Dat conclude ren wetenschappers uit de analyse van miljoenen Twitterberichtjes op steekwoorden die wijzen op op gewektheid of somberheid. In weekenden, en vooral op zondag morgen, blijken ze het gelukkigst. Op donderdagavond zakt het mo reel naar een dieptepunt. JERUZALEM beeld van een moederfiguur die le vens redt. Sauerland (CDU) wei gert op te stappen omdat dat zou betekenen dat hij de 'juridische verantwoordelijkheid' voor het drama op zich zou nemen. Hoe wel de landelijke politiek zich tot nog toe niet over Sauerlands posi tie uitgelaten heeft, zei minister van Binnenlandse Zaken Jager (SPD) van Noord-Rijn-Westfalen gisteren dat er ook nog zoiets is als het nemen een 'politiek-morele verantwoordelijkheid'. Zondag werd Sauerland uitgeschol den en met vuilnis bekogeld toen hij de plek des onheils bezocht. LONDEN Valse tanden van de Britse oorlogs premier Winston Churchill heb ben op een veiling omgerekend 21.500 euro opgebracht. Het kunst gebit, dat bekendstaat als de 'tan den die de wereld redden', bracht ruim drie keer meer op dan ver wacht. Het werd gemaakt om het geslis van de vele radiotoespraken makende Churchill tegen te gaan. ANKARA Een Turkse toeristenboot is op de Middellandse Zee in brand gevlo gen en gezonken. Sinds het onge luk wordt een Spaanse toerist ver mist. Achttien toeristen en de vijf bemanningsleden wisten zich in veiligheid te brengen door over boord te springen. Drie toeristen - een Spanjaard en twee Portugezen - liepen lichte verwondingen op. CENT Met een enorme politiemacht heb ben de Israëlische autoriteiten een homoparade in de hoofdstad Jeru zalem beveiligd tegen tegenstan ders. Voor bijna elke deelnemer aan de 'roze donderdag' was een agent paraat. Tweeduizend homo's en sympathisanten trokken door de stad. De homomanifestatie in Jeruzalem is al jaren omstreden. In Gent is gisteren een wel heel on handige Franse dief opgepakt. De man probeerde eerst een motor te stelen, maar hij kwam daarmee ten val en ging ervandoor. Later pro beerde hij een auto te stelen maar die vatte door nog onbekende oor zaak vlam. De 22-jarige verdachte werd kort na het tweede feit door de politie opgepakt. dan driehonderd personen bijge woond. Het protest richtte zich te gen de internationale troepen macht. Volgens het ministerie van Defensie is er momenteel 'geen en kel bewijs' dat Navo-militairen be trokken zijn bij het incident. Een plaatselijke bestuurder zegt dat de Taliban achter de actie zit, in een poging de Navo-missie in Afgha nistan in een kwaad daglicht te stellen. Defensie onderneemt ver der geen actie, dat is aan het plaat selijke bestuur. Wel worden 'derge lijke meldingen' nauwlettend in de gaten gehouden. „Wij staan ab soluut afkeurend tegenover derge lijke acties." In de ten oosten van Tarin Kowt gelegen Mirabad-vallei zijn naast Afghaanse vooral Austra lische militairen van de Isaf-troe- penmacht actief Nederland draagt komende zon dag het commando over de provin cie Uruzgan over aan de Amerika nen en Australiërs, omdat de mis sie op die dag na een periode van vier jaar is afgelopen. Een 46-jarige Franqaise heeft acht baby's na de be valling gedood en begraven. Niemand, zelfs haar man niet, wist dat zij zo vaak zwanger was. door onze correspondent Hans de Bruijn Dit is een dorpje waar nooit iets gebeurt. Wat wil je, met zeshonderd inwoners? En dan dit." Gabriel Dewelle zucht diep. Hij maakt een handgebaar. 'Dit' is aan de andere kant van de Rue de Fres- sain, waar de overbuurman zater dag een lugubere vondst deed waarmee het anders zo slaperige noord-Franse dorp Villers-au-Ter- tre in één klap het wereldnieuws haalde. De buurman groef een kuil in zijn tuin om een boompje te planten, en stootte op twee plastic zakken met de lijkjes van twee pasgebo ren baby's. „Hij dacht eerst nog dat het om dode katjes ging." Maar al gauw bleek dat het mense lijke resten waren. Het was het be gin van een gruwelijke episode: de vroegere bewoonster van het huis, Dominique Cottrez (46), heeft sinds 1989 acht van haar pasgebo ren kinderen om het leven ge bracht. De huidige bewoner kocht het huis in 2007. Na de vondst van de lijkjes alarmeerde hij de politie, die al gauw terechtkwam bij de vo rige bewoners, die nu een paar honderd meter verderop wonen. De vrouw bekende meteen. Maar de grootste verrassing was dat zij uit eigen beweging bekende nóg eens zes baby's te hebben gedood. Ze leidde de agenten naar de gara ge, waar zes lijkjes werden gevon den. Verpakt in plastic vuilniszak ken, verborgen onder een hoop rommel. De lijkjes moeten er tien tot twintig jaar hebben gelegen. Reporters maken opnamen van het huis in het Franse Villers-au-Tertre waar De Cottrez' hebben twee levende kinderen, nu volwassen vrouwen van 25 en 22, die elk ook een kind hebben. De acht baby's zijn daar na geboren, dus na 1988 en ver moedelijk voor 2000. Maar daar mee hielden de verassingen niet op. Niemand heeft namelijk ooit geweten dat de vrouw zo vaak zwanger was. „Zij is zeer corpu lent en heeft haar zwangerschap pen daardoor goed kunnen verber gen", zegt officier van justitie Eric Vaillant in het nabijgelegen Douai. „Ook voor haar man", voegt hij er tot ieders verbijstering aan toe. „Hij zegt nooit geweten te hebben dat zij zwanger was en zijn vrouw PARIJS - De Franse president Nico las Sarkozy heeft opdracht gege ven illegale zigeuners het land uit te zetten en hun kampementen te ontmantelen. Critici verwijten de president racistisch te werk te gaan in zijn behandeling van deze Roma. Na het doodschieten door agenten van een vluchtende jongere in Gre noble en daaropvolgende scher mutselingen tussen onder andere zigeuners en de politie in Bretag- ne, riep Sarkozy woensdag een ka binetsvergadering bijeen. Hij zei dat verantwoordelijken voor het geweld 'zwaar worden gestraft' en gaf zijn regering de opdracht alle il legale Roma het land uit te zetten. Sarkozy stelde een verandering van de Franse immigratiewetge ving voor om 'met het oog op de openbare orde' het uitzetten van il legalen eenvoudiger te maken. Illegale zigeunerkampen, die hij broedplaatsen van mensenhandel, uitbuiting van kinderen en prosti tutie noemde, 'worden systema tisch ontruimd'. Minister van Binnenlandse Zaken Brice Hortefeux benadrukte dat de woensdag genomen maatregelen 'niet bedoeld zijn om welke ge meenschap dan ook te stigmatise ren, maar erop gericht zijn illegaal gedrag te bestraffen'. Leiders van de zigeunergemeen schappen noemden de vergade ring - waarvoor ze niet uitgeno digd waren - in beginsel racistisch en waarschuwden voor ernstige consequenties als hun kant van het verhaal niet wordt belicht. „Ik vrees dat we vandaag op een donkere bladzijde in de Franse ge schiedenis zijn beland, die de ko mende dagen treurig genoeg tot vergeldingsacties kunnen leiden", zei advocaat Henri Braun. „Er is een groot probleem in Frankrijk wat betreft racisme richting deze bevolkingsgroep." Roemenië en Bulgarije, waar veel Roma vandaan komen, zijn lidsta ten van de EU en hun inwoners kunnen Frankrijk zonder visum betreden. In Frankrijk verblijven naar schatting 400.000 tot 500.000 'woonwagenbewoners' en 15.000 tot 20.000 Roma. De woon wagenbewoners hebben meestal de Franse nationaliteit en een ver gunning om rond te trekken. De Roma worden beschouwd als vreemdelingen ook al gaat het vaak om EU-burgérs. Benoit Hamon, woordvoerder van de Socialistische partij, meent dat de regering voorbij gaat aan de rea liteit, namelijk dat er sprake was van 'gewoon' vandalisme. Hij be ticht het kabinet van 'gevaarlijke demagogie' en het 'brouwen van een gevaarlijke cocktail'. De Roma-verenigingen hebben al een gesprek met Sarkozy en de be trokken ministers geëist. De Inter nationale Liga Tegen Racisme, meent dat de Franse regering het geweld in Grenoble ten onrechte van een etnisch etiket voorziet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8