i' JL Wandelen in natuur bij Braakman-Noord Volop activiteiten op 23e Cadzandse Dag Competitie stapelen kratten in Renesse Excursie natuurgebied Noordervroon vrijdag 30 juli 2010 H rium worden genomen. Deelname: entreeprijs mu seum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvliet- weg 6,11.00 tot 11.30 uur. Renesse Avondmarkt Toeristische Markt, Lange Korte Reke, vanaf 19.00 uur. Schoondijke Open tuindagen 'Juust Wa'k Wou'. Tragel Oost 21. De tuin zal open zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur. Entree 2.50 euro. Serooskerke - III Kunst- en cultuurroute Midden 41||| Walcheren op de dorpen Grijps- Jpf kerke en Serooskerke. Zo'n 42 kunstenaars tonen hun kunstwerken in en rondom eigen omgeving en op gastlocaties. Een goede start en een indruk van de route is de overzichtstentoonstel ling in de Zandput 5 in Serooskerke, waar van elke deelnemer 1 werk hangt in het thema 'zo rijk als de zee diep is'. Ook kunt u kijken op www.kcrmw.nl. Vandaag en morgen zal om 14.00 uur Bouke Feleus in Zandput 5 tijdens de overzichtstentoonstelling een harpconcert ten gehore brengen. De route is open van 10.00 tot 17.00 uur. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Hogeweg 1 Rondleidingen om 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur. Entree: 4,- euro p.p./kinderen t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Stellendam Rondleiding Visafslag en de Stellendamse haven. Be leef de visserij in al zijn facetten! Nadat u onder het genot van een kopje koffie en een kleine versnape ring heeft genoten van het uitzicht op de bedrijvig heid in de haven, wordt u rondgeleid over de visaf slag, waar u tevens in aanraking komt met de vis. Na de rondleiding zal er een bezoek worden ge bracht aan een toeleveringsbedrijf voor de visserij sector. Kaarten kosten 8,50 euro p.p. Reserveren via VW Ouddorp aan Zee. Meester Snijderweg 5, vanaf 07.30 tot 10.00 uur. Terneuzen Rondleiding in het Portaal van Vlaanderen Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaande ren, maak een rondleiding over het sluizencomplex onder leiding van een gids en maak een rondvaart over het kanaal van Gent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur. Locatie: Portaal van Vlaanderen aan het sluizencom plex in Terneuzen - Zeevaartweg 11 Deelname: 13,50 euro p.p./kinderen 5 t/m 12 jaar 9,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Vooraf reserveren verplicht via 0115-616268. Het informa tiecentrum is ook los te bezoeken (dus zonder rondleiding en zonder rondvaart). Dan betaalt u 3 euro p.p./kinderen 5 t/m 12 jaar 2 euro p.p. Dit is inclusief gratis wandelroute sluizencomplex. Portaal van Vlaanderen, Zeevaartweg 11, vanaf 14.00 tot 17.30 uur. Westenschouwen ZZZZZ fietstocht. Zeer Zeldzame Zoutminnende Zilte Zeeplanten fiets- en skeltertocht. U maakt kennis met de ge schiedenis en ecosystemen van de Zeeuwse dijken. Tijdens de fietstocht leert u alles over zeeweringen en bekijkt u welke experimenten worden uitge voerd om te voorkomen dat planten en dieren defi nitief verdwijnen. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door, bij Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Wester- schouwen op het grote P-terrein bij de rotonde in Westenschouwen. Westkapelle Hobbymarkt met alles op creatief gebied. Kerkplein, 14.00-19.00 uur. Noormannen Prestatieloop Westkapelle Over 3 afstanden: 2, 4 en 8 km. Start om 19.30 uur op de Dijk bij het Kasteel van Batavia. Inschrijven al daar vanaf 18.00 uur. Inschrijfgeld bedraagt drie eu- Yerseke Rondvaart Mosselcultuur. We nemen u 1,5 uur mee naar de verwaterpercelen nabij Yerseke, hier ziet u (afhankelijk van het getijde) hoe 'ons' zwarte goud gevist wordt en aan wal gebracht voor de verwer king. Tijdens de vaart kunt u de 'vuile mossels' voe len en zelfs rauw proeven... sinds 2000 bij ons een unieke ervaring! Prinses Beatrixhaven, vanaf 14.30 tot 16.00 uur. Zierikzee Meezeiltochten met historisch zeilschip 'de Zeeuw se Stromen', haven 't Luitje. Van 13.30 tot 16.30 uur. Kosten:15.00 per persoon, kinderen t/m 4 jaar gratis. Reserveren noodzakelijk via 0900-2020233. Kaartverkoop en informatie: VW Schouwen-Duive- land, Nieuwe Haven 7, Zierikzee (0900-2020233). Meezeiltochten Scaldis, vanaf haven 't Luitje, Zierik zee. Van 14.00 tot 17.00 uur. Prijs: volwassenen 18,-- euro. kinderen 4 t/m 12 jr 12,00 euro, kinde ren jonger dan 4 jr gratis. Kaartjes bij VW Schou- wen-Duiveland en aan boord. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. ZATERDAG 31 JULI Breskens, Zeeuws-VSaanderen Dagje maritiem, een arrangement van Visserijmu seum Breskens en Portaal van Vlaanderen Terneu zen. Programma vanuit Breskens start om 11.OOuur. Bezoek en rondleiding met gids in het Visserijmuseum waarna u via de Westerschelde naar Terneuzen vaart, met kans op hét spotten van de zeehondenpopulatie op de zandbank "Hooge Platen" voor de kust tussen Breskens en Hoofd plaat. Bezoek aan het infocentrum Portaal van Vlaanderen waarna een bus u terug naar Breskens brengt. Reserveren kunt u bij het Visserijmuseum. Tel.nr. 0031(0)117-383656 of visserijmuseumbreskens@hotmail.com. Prijs p.p. €20.- p.p. Minder geschikt voor kinderen onder 4 jaar. Kinderen tot 12 jaar kunnen onder be geleidingvan een volwassene mee. Kaai 1vanaf 11.00 tot 17.00 uur. Domburg Piraten in Domburg! Deze week is Domburg ontvoerd door Piraten. Op 31 juli is er van 17.00 tot 20.00 uur een lopend orkest van piraten. Op 3 augustus is er op 't Groen tje een Piratenglijhelling, is een spelpakket met pira— tendraailadder verkrijgbaar, is er een piraten schminkteam aanwezig (van 16.00 - 20.00 uur). Op 5 augustus is er op 't Groentje een piratenjukebox, popcorn, uitdeelpiraten en een piratenboot spring kussen (van 16.00 - 20.00 uur). ZONDAG 1 AUGUSTUS Westenschouwen Op safari door het grootste bos van Zeeland met de skelter, familiefiets, piet plezier. Skelterexpeditie door bos en duin, op stap met routekaart en op drachten op de skelter(s) de geheimen van het bos verkennen. Duur van de tocht voor sportievelingen 2 uur. Start vanaf Natuurinformatiepunt en Trampo linecentrum "Westerschouwen", op het grote par keerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen. Van 11.00 tot 18.00 uur. J Als piraten van de glijhelling. archieffoto Lex de Meester HOEK - Natuurliefhebbers kunnen zondag meedoen aan een excursie in natuurgebied Braakman-Noord bij Hoek. De afgelopen jaren zijn er heel wat veranderingen door gevoerd in Braakman-Noord. Een deel van het bos is gekapt, de geulen hebben meer ruimte gekregen en het natuurgebied is vooral veel groter geworden. En dit alles met verbluffende resultaten: Braak man-Noord staat vol met zeldzame plan ten, maar ook zeldzame vogels worden er regelmatig gesignaleerd. De excursie van Staatsbosbeheer begint om 14.00 uur bij de kleine parkeerplaats (pad naar de Gluur- muur) aan de Braakmanweg). CADZAND - In Cadzand-Dorp staat donder dag 5 augustus voor de 23e keer de Cad zandse Dag op de rol. Van 9.00 tot 17.00 uur zijn er meer dan tachtig kramen en honderd grondplaatsen bezet met tal van artikelen, curiosa en ge woon zolderopruiming. Op het Kerkplein is dit jaar De Hondenclub Aardenburg aan wezig, die demonstraties van behendig heid en gehoorzaamheid geven. In de kerk vinden orgelconcerten plaats van Meindert de Jong. In de kerktuin is een kindervoor stelling. In de Nieuw-Leusenerstraat geeft de brandweer de hele dag verschillende de monstraties. RENESSE - Op het evenemententerrein te genover Bar De Stulp in Renesse kunnen krachtpatsers zaterdag hun spierballen eta leren tijdens een wedstrijd kratten stape len. Deelnemen kan in alle leeftijden, zolang doorzettingsvermogen, concentratie en moed maar tot de karaktereigenschappen behoren. De formule is simpel; deelne mers stapelen een voor een kratten op, bouwen en toren en gaan er vervolgens zelf op staan. Als de toren in elkaar stort, dan blijven de deelnemers aan veiligheids riemen hangen. Het evenement is van 17.00 tot 21.00 uur. WESTKAPELLE - Staatsbosbeheer houdt zon dagochtend om 8.00 uur een excursie naar het Noordervroon, een nieuw ontwikkeld natuurgebied bij Westkapelle. Gedurende anderhalf uur worden vogels gespot; de gids vertelt over de aanwezige vogels (kluten, kieviten, allerhande steltlo pers, zangvogels en sterns). Verzamelen op de parkeerplaats aan de Hogeweg te West kapelle. Kosten: kinderen 1 euro, volwasse nen 2 euro. Info: tel. 06-1094364 Ook staat er zondag weer een rondleiding door Fort Rammekens bij Ritthem op de rol. Aanvang om 14.00 uur aan de Ramme- kensweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85