een ponton voel je je net Op Voor de echte trendsetter is de e-reader 2 In de mode vrijdag 30 juli 2010 Kaviaar! Oké, oké, dat is een beetje overdreven. Maar de zomerredactie waande zich met champagne, zalm, haring en krab toch even een beetje filmsterren. Een impressie van een luxe cruise in de buurt van Middelburg. Op een ponton met leren loungebanken. door Kris Derks en Raymond de Frel De naam is Pont, James Pont En zo kunnen we nog wel even doorgaan met flauwe grapjes. Want we weten heus wel dat we opvallen. Wie gaat er nou in pak en galajurk op een pon tonboot over het Kanaal door de Oude Ar- ne (tussen Arnemuiden en Nieuw en Sint Joosland) de blits maken? Het idee is eigen lijk te stom voor woorden, maar nu we hier toch op en top chique opstappen, gaan we er ook helemaal voor. Een vrouw die haar hondjes uitlaat kijkt vreemd op. Zijn die mensen van koninklijke huize, van adel, of zijn het politici? Nee hoor, wij zijn het maar, een stelletje wannabees. En we krijgen niet eens fatsoenlijk een kurk van een champagnefles. ZomerverslaggerTom Vennink schudt stoer de fles om de kurk te laten ploffen. Maar helaas, de kurk breekt af Met de grootste moeite duwt hij de kurk dan maar door de hals. Enfin, een stukje kurk meer of minder in de champagne proeft een wannabee toch niet. Zeker niet als de smaak van een vette haring nog over heerst. Dat visje had trouwens vast nooit gedacht dat zijn staart nog eens het water zou raken. Hup, overboord ermee, vis moet zwemmen. Toms collega Jessie Schee- Ie neemt het roer over. Wie er vaart, maakt niet uit. Voor een tocht met een ponton heb je namelijk geen vaarbewijs nodig. Een klein beetje inschattingsvermogen is vol- doende. Hoewel, een klein beetje kennis van de wetten van het water is wel handig. Zo moet je weten dat je van boord moet om op een smal steigertje contact te zoe ken met de brugwachter. „Mogen de Arne- bruggen open, alstublieft", buldert verslag gever Raymond de Frel quasi-nonchalant door de intercom. Daarna voegt hij zich weer bij zijn Pont-girls. Da's niets voor hen, met hoge hakken op zo'n steigertje wiebelen. Nee, zij happen liever nog een stokbroodje zalm en krab weg in de leren stoelen. „Ik moet nu echt stoppen hoor, anders pas ik straks niet meer in mijn cocktailjurkje", grapt zomer- verslaggeefster Kris Derks. Denk trouwens niet dat we als echte James De iPad is bijzonder in trek. door Jessie Scheele Wie elk jaar zijn of haar vakantie- tassen volpropte met boeken en tijdschriften, kan nu zijn hart ophalen. De e-reader, waarmee je digi taal boeken kunt lezen, is een uitkomst voor bovengenoemd probleem. Al je favo riete boeken neem je nu mee in een hand zaam apparaat. De echte trendsetters haalden de e-reader vorig jaar al in huis. Een jaar later blijkt dat het populaire leesapparaatje eigenlijk zijn beste tijd al wel heeft gehad. Een mede werkster van boekhandel de Drvkkerij in Middelburg vertelt: „De e-reader is handig in gebruik, maar straalt niet zo veel uit. Het beeld is zwart-wit en heeft maar wei nig functies. Veel mensen wachten liever op de iPad, die heeft veel meer te bieden." Wie zo'n apparaat wil hebben, moet voor al beschikken over een flinke portie ge duld. Bij I-Zone, een van de vele Apple-speciaal- zaken in Nederland, zijn ze na een week al door de eerste lading van 130 stuks heen. „Tot onze spijt moeten we nu 'nee' verko pen als mensen naar een iPad vragen. We weten ook niet precies wanneer de volgen de lading binnenkomt." Het touchscrëen-apparaat is een kruising van een laptop en een iPhone. Allereerst was het bedoeld om boeken mee te lezen, maar je kunt er zoveel meer mee. Internet ten, mailen, bestanden opslaan, foto's be kijken, programma's schrijven... met een iPad kun eigenlijk bijna alles. Behalve bel len. Bij Verschoore verkopen ze Full HD Me-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82