zonder schade sport 131 Vogel gaat in Duitsland het gevecht met zijn eigen lichaam weer aan A-junioren Ajax weer naar Zeeland Ellen Briquet en Prinses Shanti zetten profs in Nisse onder druk Mertens matchwinnaar FC Utrecht vrijdag 30 juli 2010 W. W%SS%8lk FC Utrecht heeft een voorzichtige stap richting de laatste kwalificatieron de voor de Europa League gezet. De ploeg van trainer Ton du Chatinier won gisteren voor eigen publiek de eerste ontmoeting met FC Luzern met 1-0. Dries Mertens, de uitblinker bij de thuisclubmaakte in de 35e minuut het enige doelpunt. Volgende week donderdag is de return in Zwitserland. door Ruud Ramler alkmaar - AZ vertrekt volgende week met een voordelige marge van twee treffers naar Zweden. Daar moet de 2-o-zege van gister avond op IFK Göteborg als basis dienen om door te dringen tot de vierde kwalificatieronde in de Eu ropa League. Gertjan Verbeek ziet zeker het tweeluik met de Zweden slechts als extra gelegenheid om verder te puzzelen. Met de stukjes van een selectie die enerzijds nog niet com pleet is en in de ogen van zijn trai ner ook de juiste balans mist. Be kend met de pijnpunten, speurt Verbeek aan de hand van de mid delen die hij voor handen heeft naar compensatie. En dat vraagt met name waar het de bezetting voorin betreft ongekende creativi teit van de coach. Hij heeft er immers voor gekozen Moussa Dembele, Mounir El Ham- daoui en Graziano Pellè hun slag op de transfermarkt te laten slaan. En door het aanvallende trio tot die tijd uit beeld te laten, calcu leert Verbeek de verloren kwaliteit bewust in. De zoektocht naar de juiste alterna tieven duurt nog steeds voort, maat zonder dat AZ daarvan de ge volgen in de resultaten merkt. Ook IFK Göteborg, de nummer twee van Zweden die - vanwege het kli maat in eigen land - al enige tijd onderweg is in de competitie, kon de Alkmaarders geen pijn doen. Zelfs niet in een wedstrijd waarin Verbeek zijn zoveelste variant uit probeerde. Ook Erik Falkenburg was gister avond als diepste aanspeelpunt niet degene die de puzzelstukjes in elkaar deed vallen. Met name in de eerste helft was de speler, die liever de taken van aanvallende middenvelder uitvoert, zoekende in de diepste gelederen van Ver- beeks concept. Terwijl zijn ploeg genoten enthousiast tikkend het beste lieten zien van dit nog prille seizoen, stokten de opzetten zodra de rand van het strafschopgebied opdoemde. De beste actie van Fal kenburg was een kopbal uit een corner van Maarten Martens. Die zelf, na weer zo'n combinatiespel van vrolijk getik, de beste mogelijk heid verprutste door alleen voor Marcus Sandberg de Zweedse keeper een heldenrol te gunnen. Pontus Wernbloom en Ragnar Kla- van roken ook aan een voor sprong, maar boekten evenmin succes. Aan de andere kant mocht het vooruitdenkende AZ ook de eigen vesting niet vergeten. Alleen Tobi as Hysén zorgde voor paniek in de defensie én bij Verbeek op de bank, die afspraken anders zag worden nageleefd dan overeenge komen. In én buiten het veld kwam AZ met de schrik vrij. Dat gevoel sloeg direct na rust om in gerustheid. Kort na elkaar sloe gen Ragnar Klavan, met een kop bal uit een vrije trap van Martens, en Johann Berg Gudmundsson toe. Waarbij vooral het overzicht en het daaraan gekoppelde gevoel in de rechtervoet van de IJslander opviel. De twee gouden momenten op een soms kwikzilverachtige avond geven AZ het vertrouwen dat de vierde ronde, de laatste halte voor de poulefase in de Europa League, volgende week in Göteborg veilig gesteld moet kunnen worden. Ze ker als Verbeek mogelijk met de WK-gangers Hector Moreno, Si mon Poulsen en Brett Holman meer routine aan de deels onerva ren selectie kan toevoegen. De Au straliër vergroot bovendien, mis schien nog wel belangrijker, de mo gelijkheden in aanvallend opzicht. door Maurice Steketee vlissingen - Na afloop van de triat lon van Almere in augustus 2009 noemde Robin Vogel uit Vlissin- gen de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,195 ki lometer hardlopen een onmenselij ke wedstrijd. Bijna een jaar later gaat hij opnieuw het gevecht aan met zijn eigen lichaam. Dit keer in Regensburg in Duitsland. Daar wordt de Ironman gehouden, een internationale triatlon waar atle ten uit heel de wereld op afko men. Samen met zijn trainingsmaat Mar cel Suurmond (34) vertrok Vogel gisteren naar Regensburg, dat te gen de grens met Tsjechië aanligt. Zondag staat de Ironman op het programma. Voor Vogel wordt het zijn tweede triatlon, Suurmond waagt zich voor het eerst aan de klassieke afstanden. „We zijn sinds begin dit jaar volop in training", vertelt Vogel. „Ook hebben we als voorbereiding samen meegedaan aan het Open NK triatlon (3 km zwemmen, 110 km fietsen en 30 km lopen) in Stein. We kwamen samen over de finish, dus dat was echt geweldig." De kans dat de twee Vlissingers zondag weer gebroederlijk de fi nish zullen passeren is niet zo groot. „We zitten waarschijnlijk niet in hetzelfde startvak. Daarom hebben we ook afgesproken dat we niet koste wat kost bij elkaar blijven. Als de een harder kan, moet-ie gaan. Het is bij zo'n lange dag sporten ook lastig om allebei hetzelfde tempo te lopen of fiet sen", zegt Vogel (40), die werk zaam is bij het Loodswezen. Vogel hoopt de Ironman binnen de elf uur te voltooien. „In Almere deed ik er iets langer dan twaalf uur over, maar ik ben nu veel be ter getraind. Ook Marcel zet in op een tijd van rond de elf uur. Maar veel hangt ook af van de omstan digheden. Als het bijvoorbeeld waait, wordt het al zwaarder en ook de temperatuur speelt een rol. Ze geven rond de 25 graden af, dus dat is best warm. Maar me er druk over maken doe ik niet, ik kan er toch niks aan veranderen. En we zijn geen toppers, dus we zien wel waar het schip strandt." Vogel ziet het meest op tegen de marathon. „Het is het laatste on derdeel, dus dan begin je toch be hoorlijk vermoeid te raken. In Al mere heb ik alles bij elkaar moeten rapen om te kunnen finishen." Om goed voor de dag te komen, heeft hij de afgelopen weken veel getraind. „Per week heb ik toch wel zo'n driehonderd kilometer ge fietst en zeventig kilometer gelo pen. Alleen aan het zwemmen heb ik niet zoveel gedaan, want dat is toch maar een paar kilome ter." Vogel en Suurmond hoeven het zondag niet zonder fans te doen. „Onze gezinnen gaan ook mee. M'n vrouw en twee kinderen zul len langs het parkoers staan. Zij zijn m'n trouwste supporters." Na de triatlon in Regensburg wacht Vogel een nieuwe uitdaging. Eerst gaat hij in oktober de Kust- marathon lopen en een paar we ken later staat de marathon van New York op het programma. „Daar kijk ik nu al naar uit." door Barry van der Hooft BRESKENS - In navolging van Jong Ajax, dat vorige week tegen Hoek en Oostkapelle oefende, komt ook de A2 van de Amsterdamse club komende week naar Zeeland. Het team met spelers tot achttien jaar zal van maandag tot en met don derdag dagelijks op de accommoda tie van voetbalvereniging Breskens trainen en speelt ook drie oefen duels in Zeeuws-Vlaanderen. De jeugdploeg, die onder leiding staat van Gery Vink, arriveert maandag en speelt 's avonds met een tegen zondag-vierdeklasser Breskens. Twee dagen later, op woensdag 4 augustus is de selectie van Jong Zeeland in opnieuw Bres kens de tegenstander. De aftrap van beide oefenwedstrijden is om 19.30 uur. De A-junioren sluiten het trainingskamp een dag later af in Axel. Om 19.00 uur speelt het jeugd team daar de derde en laatste oefenwedstrijd tegen de kersverse zondag-derdeklasser. Op sportpark Baersande in Bres kens traint Ajax maandag van 14.00 tot 16.00 uur. Op dinsdag en woensdag staan de spelers tussen 10.00 en 12.00 uur en 13.45 en 15.30 uur op het veld. De laatste training is vrijdagochtend, op nieuw om 10.00 uur. In de achttien spelers tellende se lectie van Gery Vink mogen vijf spelers zich jeugdinternational noemen. Jip Bartels, Xandro Schenk, Mike Busse en Rowendey Schop hebben het shirt van Oran je al gedragen, Yener Arica is jeugd international van Turkije. Tom Boere behoort niet tot de se lectie die naar Zeeuws-Vlaanderen komt. De spits uit Terneuzen be hoort ook dit seizoen tot de Ai en werkt op dit moment naar zijn rentree toe. Boere werd na afloop van het vorig seizoen geopereerd aan een dubbele liesbreuk en hield zich de afgelopen weken vooral met revalideren bezig. Vorige week liet de aanvaller weten goede hoop te hebben dat hij kort na de start van de voorbereiding weer zou kunnen aanpikken. Ajax Ai speelde vorig jaar ook een oefenwedstrijd in en tegen Bres kens. De jeugdploeg leidde bij rust met 0-3, maar scoorde in de twee de helft niet meer. De enige treffer na rust kwam toen op naam van Breskens-speler Niek Haartsen, die de eindstand op 1-3 bepaalde. Anniek van der Linde pakte met Quintina Z de zesde plaats in de M2 twee fasen. archieffoto Mark Neelemans door Lucien Roelandt nisse - Kosten noch moeite zijn door de organisatoren van Jumpin de Weel gespaard om het de springruiters naar de zin te ma ken. De internationale parkoers bouwer Mare Vygh en zijn assisten ten droegen met hun fraaie en se lectieve parkoersen hun steentje bij. Met sport van hoog niveau en een massale deelname werden zij daar gisteren tijdens de opening al meteen voor beloond. Arnold Boerkamps, met zes paar den aanwezig: „Geweldig wat ze hier weer hebben neergezet. De bodem, de stalling van de paar den, de parkoersen en de verzor ging, alles is perfect geregeld. Als ruiter kun je niet meer wensen." Siebe Kramer toonde zich met Win Chin in de hoofdrubriek, klas siek 1.30 nationaal direct op tijd, de beste van de achttien combina ties die de nul op het strafblad wis ten te houden. De ruiter uit Oud- Beijerland stuurde de Chin Chin- nakomeling in 64.60 rond naar het oranje erelint. De Zuid-Hollandse combinatie was daarmee ruim een tel sneller dan Mirjan Horyon uit Meijl. Piet Huige stuurde op eigen terrein Uc- cello naar een fraaie zesde plaats. „Ik was niet van plan om er vol voor te gaan, maar Uccello gaf mij een prima gevoel. Ze sprong super, ze wilde gewoon geen fout ma ken." In groep M twee fasen stuurde Sjoerd de Bot Zig Zag in 37.68 fout loos rond. Een tijd waar zijn acht tien belagers zich op stuk beten. Anniek van de Linde stuurde Quintina Z naar de zesde stek. De amazone uit 's-Heer Arendskerke eiste met haar tweede troef Zan- dora Z, in de tijd van 45.17 secon den ook nog de veertiende plaats op- Met dertig combinaties in de barra ge onderstreepten de deelnemers in de eerste groep van M het hoge niveau. Snel, sneller snelst. Dat was Dave Maarsen met Ach )ee zo'n Liefhebber. Met een foutloze ronde en een tijd van 37.86 zette Bart Schouwenaar met Mazur de toon. Naar later bleek goed voor de derde stek. Met nog drie combi naties te gaan stuurde Maarsen de Patent-zoon in een tijd van 36.16 naar de finish. Laatste starter Ke vin Jochems kwam met Capellari een kwart tel tekort om Maarse van de zege af te houden. Ellen Briquet uit Vogelwaarde stuurde als eerste starter Prinses Shanti razendsnel (36.54 secon den) over de obstakels en zette de profs daarmee onder druk. Gabriel Coumans leek met Ango De Lui de tijd te verbeteren, maar kwam tweetiende tel tekort. Met zijn tweede troef Don Pepe had de prof en paardenhandelaar uit Deurne meer succes. Hij toonde zich een kwart seconde sneller. Daarmee leek het voor Coumans kat in het bakkie. Maar het venijn zat 'm in de staart. In een bloed stollende rit stuurde Tim van Hal de Carthago-zoon Candy Boy in 32.85 seconden naar een afgeteken de overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77