Sintnicolaas Heel voordelige belminuten bij Telfort 29 'Machtig, sexy gevoel' is weer terug bij levensgenieter Van der Westen Okken vol vertrouwen naar finale President betreurt ontslag Maradona :*a 1 f 1 -< 1 Nederlanders promoten EK 2016 incl. surf&mail minuten vanaf vrijdag 30 juli 2010 Amsterdam en de Atletiekunie hebben in Barcelona achter de schermen gewerkt aan het binnenhalen van de Europese kampioenschappen in 2016. Tijdens een informele bijeenkomst met leden van de koepelorganisatie European Athletics is geprobeerd de Nederlandse ambities voor de organisatie van het evenement duidelijk te maken. In het najaar van 2011 besluit European Athletics waar het toernooi in 2016 naartoe gaat. Zodra duidelijk is dat de Nederlander zilver heeft behaald wordt hij gefelici teerd door zijn collega's. team onder leiding van hoofd coach Vince de Lange, die ook ja renlang coach van de Nederlandse bobsleeërs was. Voor specifieke on derdelen als polsstokhoogspringen zijn door het team Sintnicolaas ge specialiseerde coaches aangetrok ken. De Belg Georges Friant (pols- hoog), diens landgenoot Wim Van- deven (hoogspringen), werpers- coach Gert Damkat en horden- bondscoach Maraita van Zwol zijn bij het succes van de Apeldoorner betrokken. Hoofdcoach De Lange begeleidt zijn pupil sinds 2005. Sintnicolaas is niet de eerste meer- kamper die hij onder zijn hoede heeft. Eerder was hij al betrokken bij de successen van Chiel War ners en Bart Bennema. De Lange (45) noemt Sintnicolaas, student commerciële economie, 'heel erg coachbaar'. „Hij is een Stradivarius. Het verschil tussen een goede viool en een Stradiva rius is dat je op beide mooie mu ziek kan maken, maar op de één door Wilko Voordouw BARCELONA - Marcel van der Wes ten heeft als enige vanavond de kans zich te kwalificeren voor de fi nale van de 110 meter horden. Voor Gregory Sedoc was het EK at letiek in Barcelona gisteren al na één ronde voorbij. Van der Wes ten kwam op het juiste moment in vorm en klokte 13,58 seconden. Sedoc daarentegen maakte na zijn zwaar tegenvallende 13,95 secon den een einde aan zijn seizoen. Van der Westen is, ondanks dat hij met zijn 33 jaar al regelmatig wordt uitgemaakt voor 'oude man' een van de weinige lichtpunten in de Nederlandse atletiekploeg. „Na zes of zeven horden voelde ik dat ik nog kon versnellen. Ik voelde me beter dan tijdens de Olympi sche Spelen in Peking, toen ik 13,35 seconden liep. En dat is een machtig, een sexy gevoel", aldus de atleet die zondag, op de slotdag van het EK, 34 jaar wordt. De vermogensbeheerder en belas- tingspecialisf had dit voorjaar een verknald indoorseizoen, maar heeft nu weer het idee dat de race over 110 meter en tien horden lek ker loopt. „Ik ben nu al zenuwach tig. Niet voor wat er gaat komen, maar voor wat er nog kan", aldus Van der Westen, die zich in Barce lona senang voelt. „Je moet één worden met deze stad, met al die cultuur en geschiedenis. Ik mis dat wel eens bij de jonge atleten. Ik ga in de stad lekker een bakkie koffie doen. Beetje kijken. En dan zie ik al die anderen, die jongeren, een filmpje doen. Of facebooken, of twitteren." Hij wil het per se geen kritiek noe men, maar stelt dus wel vast dat de jongere atleten zich in zijn ogen te veel isoleren. „Dan denk ik: ga eens lekker een tapasje eten, effe wandelen in de stad", aldus de afgetrainde levensgenieter pur sang. Hij kijkt ook al uit naar het einde van de competitie, van avond. „Ik heb al anderhalve maand geen glaasje wijn meer ge dronken. Dat doe ik vanavond, met mijn vriendin." Voor Gregory Sedoc eindigde het toernooi in een grote deceptie. De man die al sinds 2002 op alle grote kampioenschappen aanwezig is, bemerkte dat de slepende blessure aan zijn hamstring te belastend is voor topsport. „Hier wilde ik 110 procent lopen. En als je dan al na één horde merkt dat het niet gaat, dan kan je niet doortrekken. Ik ga die hamstring nu echt rust geven. Ik ga helemaal herstellen, volgend jaar opnieuw. En we gaan eens goed nadenken over hoe we vol gend jaar verder moeten", aldus Se doc, die het hele seizoen op maxi maal 70 procent heeft gelopen. kan een topviolist briljant spelen. Eelco is leergierig en steeds op zoek naar nieuwe mogelijkheden om zichzelf te verbeteren." Zo ontdekte hij dat het beter kogel stoten is met twee verschillende schoenen aan, één voor het kogel stoten, één voor het discuswerpen. Sinds ruim een jaar scoort hij, me de dankzij het schoeisel, steeds be ter bij het kogelstoten, een van zijn zwakste onderdelen op de tien- en zevenkamp. Sintnicolaas is een atleet die wars is van grootspraak of drukdoene rij. „Natuurlijk streef ik naar het al lerhoogste. Maar ik ben ook ie mand van één stap per keer." In Barcelona steeg Sintnicolaas bo ven zichzelf uit. Hij strooide met zeven persoonlijke records; op de 100 meter, verspringen, 400 meter, 110 horden, discuswerpen en pols stokhoogspringen en speerwer pen. Hij behoort met zijn nieuwe puntentotaal tot de beste zestig meerkampers ooit ter wereld. BARCELONA - Arnoud Okken staat zaterdagavond in de finale van de 800 meter op het Europees kam pioenschap atletiek in Barcelona. De atleet uit Arnhem plaatste zich als zevende voor de eindstrijd, in een tijd van 1.48,25 minuten. Ok ken is de enige Nederlandse atleet die in de finale in actie komt. Bram Som moest zich wegens zwa re koorts afmelden, Robert Lathou wers werd dinsdag in de eerste ron de gediskwalificeerd. Voormalig Europees kampioen in door Okken liep gisteravond een goede race, werd derde en hoefde slechts de Pool Marcin Lewan- dowski en de Spanjaard Kevin Lo pez voor zich te dulden. Zelfkri tisch als hij is, wees hij direct op een eigen fout. „Ik was al lang op kop, en dan verlies ik op een gege ven moment mijn concentratie. Daarom konden die Spanjaard en die Pool nog over me heen ko men." Om zijn positie niet in gevaar te brengen, liet Okken zich over de fi nish vallen. „Ik kwam wel hard te recht." Okken kwalificeerde zich met de zevende tijd voor de finale, die zaterdag wordt afgewerkt. „Ik voelde me vandaag heel sterk, wil de uit het gedrang blijven en ging daarom de sprint al heel vroeg aan. Dit ziet er goed uit voor de fi nale. Als ik die race een beetje an ders loop kan ik ze allemaal heb ben", aldus de 28-jarige atleet, die zich sinds 2002 vijf keer kwalifi ceerde voor de finale van een inter nationaal titeltoernooi. BUENOS AIRES - Diego Maradona is niet alleen bevriend met grote staatsmannen als Fidel Castro en Hugo Chavez, maar het voetbal icoon blijkt ook een warme band te hebben met Cristina Kirchner. De president van Argentinië sprak haar bedroefdheid uit over het ont slag van Maradona als bondscoach van het Argentijnse voetbalelftal. „Ik ben verdrietig om het vertrek van Diego. Ik vond hem een toege wijde coach. Hij heeft de kleuren van zijn land altijd met passie ver dedigd." Kirchner belde vanuit het presidentieel paleis persoonlijk met Maradona om hem een hart onder de riem te steken. Tijdens een persconferentie be tichtte de flamboyante trainer bondsvoorzitter Julio Grondona van het vertellen van leugens. Ook teammanager Carlos Bilardo kon rekenen op stevige kritiek. Volgens Maradona heeft de voormalig bondscoach 'verraad' gepleegd. De Argentijnse voetbalbond maak te eerder deze week bekend dat het contract van Maradona, die zijn land in 1986 als speler aan de wereldbeker hielp, niet wordt ver lengd. „Grondona vertelde me in de kleedkamer na de uitschakeling dat hij heel tevreden was over mijn werk en wilde graag dat ik zou aanblijven. En terwijl we rouwden om het verlies tegen Duitsland, was Bilardo achter de schermen al bezig om mij eruit te werken. Grondona loog tegen me, Bilardo verraadde me", aldus Mara dona. Hij vertelde nogmaals dat hij graag bondscoach had willen blijven. „Maar Grondona wilde ze ven mensen van mijn staf vervan gen. Hij weet dat het dan voor mij- onmogelijk is verder te werken. Ik sta pal voor die mensen." Gratis toestel bij 24 mnd contract (200 min) i.c.m. surf&mail. Actieprijs eerste 6 maanden, daarna 28,95. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl Ageraiii Samsung Apps «teüinjcn ËÉB§! I f p/mnd telecom Telfort winkels telfort.nl 08001707 SAMSUNG .lillü =S= «IISOO'W® 1 W O Oproece;>l>»'- Social Hub MtlïfeK Wh Gratis Samsung Wave

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75