221 zeeland Festival tegen zinloos geweld zoekt geld Havenoverslag stabiel Tunnel Zuidhoek wordt vele tonnen goedkoper vrijdag 30 juli 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/lezersfoto TEKORT Sponsors moeten gaatje dichten BEROEPSVAART Binnenvaartschepen voeren nog dezelfde tonnages aan Binnenvaartschepen in de Goese haven. Door het woningproject Waterstad Goese Schans zal de beroepsvaart op door Frank Balkenende goes - De organisatie van het One Love Festival, dat 21 augustus plaatsvindt in Goes, komt nog 3500 euro tekort en zoekt drin gend geldschieters om dat gat te dichten. Het festival tegen zinloos geweld, discriminatie en racisme heeft een begroting van 26.000 euro. Vol gens mede-organisator Fouad Zen- nagui mist 'zijn' Stichting Rasela Sound nog het geld om reclame drukwerk, licht en geluid te beta len. Vele bands en groepen zijn al geboekt, zoals de hoofdact Ziggi (reggae). Het festival heeft tot nu. toe sponsortoezeggingen van het VSB-fonds, Heineken en de ge meente Goes (de gastgemeente draagt 2000 euro bij). De organisatie heeft al kosten ge drukt. Ze wilde aanvankelijk bij de Zeelandhallen neerstrijken, maar dat bleek volgens Zennagui te duur. Op advies van de gemeente Goes vindt het festival nu plaats op het parkeerterrein van sport park 't Schenge, dezelfde locatie waar zich in mei 12 Hours of hip hop afspeelde. Een stuk goedko per. Zennagui hoopt dat bedrijven en organisaties het festival willen sponsoren, zodat de begroting rond komt. Lukt dat niet, dan wordt er gesneden in het program ma. „Dan zijn we gedwongen één van de grotere acts te schrappen. Uiteraard doen we dat liever niet." Het festival wil een vredelievende vuist maken tegen zinloos geweld, discriminatie en racisme. Het pro beert alle Zeeuwen te bereiken. Zennagui: „Het festival vindt toe vallig in Goes plaats, maar het is een Zeeuws festival. Helaas draagt alleen Goes bij. Bij de rest van de gemeenten kregen we niks los. Soms met het argument: 'Onze burgers hebben er geen baat bij'. Dat is vreemd. Zinloos geweld kan overal voorkomen." J) www.onelovefestival.rasela.nl door Frank Balkenende Het woningbouwproject Goese Schans, waarbij het havengebied wordt omgevormd tot woon wijk, heeft nog geen invloed op de omvang van de beroepsvaart naar Goes. Ook de economische recessie die sinds 2008 woedt, knabbelt nauwe lijks iets af van het aantal tonnages dat wordt omslagen in de Goese haven. Dat blijkt uit de trafiekcij- fers van de laatste vier jaar. In 2006 voerden achthonderd bin nenvaartschepen in totaal 480.000 ton aan. Eenzelfde totaaltonnage werd behaald in 2007. In 2008 werd 465.000 ton en in 2009 450.000 ton omgeslagen. De laat ste twee jaar is dus sprake van een lichte daling, maar coördinator Henk Boone van de sectie havens van de gemeente Goes vindt die niet bijzonder. „Qua tonnages is het beeld vrij stabiel. Het enige ver schil is dat in 2006 nog achthon derd binnenvaartschepen werden geschut en in 2009 nog maar zes honderd. Ze vervoerden echter wel ongeveer dezelfde tonnages, waaruit je kunt afleiden dat de schepen iets groter zijn gewor den." Het haven industriegebied in Goes zit in een overgangsfase. De ge meente en haar partners - de pro- door Luc Oggel kapelle - De aanleg van de fiets- voetgangerstunnel onder het spoor bij Kapelle wordt tonnen goedkoper. Dat zegt wethouder Ion Herselman. De kosten werden een jaar gele den op 4,7 miljoen euro geschat. Kapelle trekt drie miljoen uit, de overige 1,7 miljoen komt van de provincie (1,1) en Rijk (zes ton). Herselman mag van spoorwegbe heerder en opdrachtgever ProRail niet zeggen wat het precieze be drag is, maar volgens hem past het netjes binnen het krediet en zul len de bouwkosten zelfs vele ton nen goedkoper uitvallen. „Daar zijn we natuurlijk blij mee." De bouw van de tunnel, die de wijk Zuidhoek met het centrum van Kapelle zal verbinden, is in middels aanbesteed. Het werk is voorlopig gegund aan Heijmans beton- en waterbouw BV. Als de andere vijf partijen de komende periode geen bezwaar meer ma ken, wordt de klus 23 augustus de finitief gegund. Volgens Hersel man gaat het om het grootste pro ject in Kapelle tot nu toe. Over de tunnel is jaren gepraat, on der meer over de kosten. Naar ver wachting kan de tunnel in het eer ste halfjaar van 2012 open. MEEST GELEZEN 1 .Geen vergoeding voor vervoer. 2.Klaar voor uitbreiding. 3.Overlast door overhangend groen. POLL Worden de musea in Goes en Kapelle terecht gekort of niet? Stem op www.pzc.nl/bevelanden. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Step into the 3D World. 3D: de nieuwe dimensie in home entertainmenl Met de stijlvolle activeshulter bril kijk je naar 30-beelden op de nieuwste Full HD tv uit de VT20-serie. In combinatie met de Panasonic Full HD 3D Blu-ray-speler geeft deze NeoPDP tv zowel 2D als 3D in de optimale Full HD kwaliteit weer. Haarscherp en levensecht. De actie spat van het scherm en het lijkt alsof je er zelf onderdeel van uitmaakt Films, games en tv-beelden krijgen een extra ^Hj dimensie. Full HD 3D is belangrijk. ELK DETAIL IS BELANGRIJK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70