Aankoop polder In Kortgene Vlinderen RAAD Toch akkoord Huisverbod 22 en 23 21 24 en 25 Net op tijd Kamer van Koophandel gaat verhuizen almanak Tip? redactie@pzc.nl <g£t£*ing Vrijdag 30 juli 2010 WISSENKERKE - Noord-Bevelands Belang hoopte dat de stemmen zouden staken; maar dankzij de PvdA vindt de aankoop van de Stadspolder in Kortgene ad vier miljoen toch doorgang. De raad Noord-Beveland besliste gister avond met acht stemmen voor (CDA minus 1, WD, SGP en PvdA) tegen vier tegen (NBB en de ene CDA-stem). NBB-voorman Arie Kees Ouds hoorn dacht het voorstel tot sep tember te kunnen uitstellen om dat CDA-er Mark Faasse buiten zijn fractie om tegen stemde, en de PvdA aarzelde. Die aarzeling gold echter niet voor de aankoop, maar de manier waarop de aan koop was behandeld; grotendeels in beslotenheid. Dat moet niet, stelde Ellen van de Klooster. Burge meester Henny van Kooten zegde toe dat vergelijkbare zaken, waar bij personen en te onderhandelen bedragen spelen, voortaan in het presidium komen en dan de nor male raadsbehandeling krijgen. Faasse gelooft dat Noord-Beveland afstevent op een verlies van 1,5 mil joen euro met de investering. Zelf projectontwikkelaar en makelaar, vindt hij de kavels te duur en te veel voor de slechte woningmarkt. De aankoop kan jaren wachten, meent hij, zonder dat speculanten de gemeente voor zijn. Volgens wethouder Adrie van der Maas is het nu of nooit en alles of niets. Eigenaar Horsthoek BV ver koopt de polder, met zwaar ver lies, alleen in één koop. De polder biedt Kortgene kansen voor socia le woningbouw, een (medisch) zorgcentrum, brede school en nieuwe Sparsupermarkt in een wijk die aansluit op de oude kern. Bovendien wil de gemeente de ze kerheid dat de intensieve varkens houderij in de polder niet meer in bedrijf komt. De gemeente rekent op 1,3 miljoen winst over een pe riode van achttien jaar; dan is de woningmarkt rijp voor 45 nieuwe huizen tot 2020 en nog eens 36 tot 2028. Gedeputeerde Van Waveren heeft de instemming van de pro vincie betuigd, zei Van der Maas. wmmmÊmmimtÊmmaKBuesmaasÊSiESSS&m GOES - Een 53-jarige Goesenaar heeft woensdagavond een huisver bod van tien dagen gekregen voor mishandeling van zijn 52-jarige echtgenote. De man werd in zijn woning aangehouden. Hij wordt ervan verdacht zijn vrouw met een stoel te hebben geslagen. Ze is voor behandeling overgebracht naar de huisartsenpost. De Goese naar is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. Havenoverslag blijft stabiel ondanks project Goese Schans Wat stond er eigenlijk op de plaats waar nu mijn huis staat? Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl STAVENISSE - Het was nog even spannend of maisdoolhof De Zuidmoer bij Stavenisse deze zo mer open kon. Eerst wilde de mais niet groeien door de kou en daarna gooide de droogte roet in het eten. Net op tijd maakte de mais toch nog een groeispurt door, waardoor de eigenaren voor het tweede jaar op rij een ingewikkeld parcours konden uitzetten. Met name vanuit de lucht le vert dat een mooi plaatje op. foto Peter Ruteijn Vanaf maandag 2 augustus helpen wij u verder met ondernemen in ons nieuwe tijdelijke kantoor op Park Veldzigt 19-21 in Middelburg (naast PZC-kantoor). Het huidige kantoor aan de Buitenruststraat in Middelburg wordt verbouwd en is vanaf vrijdag 30 juli gesloten. Voor onze dienstverlening kunt u vandaag terecht op de kantoren in Terneuzen en Breda of bel (0118) 67 35 00. www.kvk.nl der op z'n hand", klonk het met eni ge regelmaat, waarna de camera's klikten. Gevleid door al die onver wachte aandacht bedacht de man dat het toch eigenlijk wel héél bijzon der was dat zon prachtige vlinder hém uitkoos als metgezel. Dat moest toch haast wel echte liefde zijn! Eén van de andere bezoekers van de tropi sche tuin prikte 's mans romantische bespiegelingen genadeloos door. „Vol gens mij is het gewoon een eenzame, ouwe vlinder die even wil zitten." Het was een bijzondere kennisma king. Tijdens een dagje-uit-in- eigen-provincie nam dat Zierikzeese stel een kijkje in de tropische tuin in Langeweegje. Een tuin vol kleurrijke uitheemse planten en al even bijzon dere vlinders. Een mediterraans blauw exemplaar streek aanhanke lijk neer op de behulpzaam uitgesto ken hand. En bleef zitten. Ook toen de man zijn weg in de tuin vervolg de. Dat bleef niet onopgemerkt. „Kijk eens, die meneer heeft een vlin- ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. P.M. de Dreu, Goes 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het'formulier. Zeelandhallen' Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69