in eeuwigheid' PZC www.pzc.nl/woonwinkel Nauwe samenwerking groene Gentse haven id 123 naar levensvragen Inbraken in bedrijf en op boten haventerrein Ferdinandushof houdt jaarlijkse Dahliadagen Congolezen musiceren in het Heldenpark Reddingboot haalt gewonde van boord Lienen Locht zingen van Brei tot Van Vliet Grote rommelmarkt uit de kofferbak Multraship brengt coaster in veiligheid Inbraken terwijl bewoners sliepen BBQ Koelschaal z vrijdag 30 juli 2010 lemaal niet. Mij zal wel weer kette rij worden verweten, maar dat inte resseert me niet zo. Ook de Heili ge Anna is een verzonnen verhaal maar dat heeft wel een enorme im pact gehad op het geloven en op de kunstgeschiedenis." Dat tekent Miel Erpelinck. Nooit bang voor een pittige uitspraak maar altijd in het belang van zijn parochie en de parochianen. De parochianen maakten kennis met Erpelinck op 31 juli 1970 toen hij als kapelaan begon in Sas van Gent. De geboren en getogen Zeeuws-Vlaming (Boschkapelle) zat in 1952 op het seminarie in Wernhout bij Zundert. Dat was de tijd van het beruchte amende ment van de bisschoppen (1954) waarin katholieken werd verteld niet naar de Rode Vara te luisteren en zeker niet lid te zijn van een so cialistische vakbond. „Dat waren de laatste stuiptrekkin gen van de kerkelijke macht. Veel mensen wisten niet wat ze moes ten doen met dit mandement. Zo als mijn vader die als katholiek zeer bewust leefde en ook zeer be wust lid was van de FNV." Erpelinck houdt niet van dit soort uitingen van macht. „De taak van de kerk is de mensen de weg te wijzen naar een goed en gelukkig leven in vrijheid en met verant woordelijkheid naar elkaar." Na het seminarie studeerde hij filo sofie in Eefde in Zutphen en daar na volgde hij vier jaar theologie in Panningen in Limburg. Erpelinck werd op 7 mei 1967 tot priester ge wijd. En zonder telefoon startte hij in juli 1970 als kapelaan in Sas van Gent. „Ik had van parochiewerk nauwe lijks besef De jaren erna werden op den duur zeer hectisch. Veel li turgie, veel muziek, veel jongeren, soms veel verdriet van mensen, waar je een weg in moest leren te vinden en woorden voor zoeken." Erpelinck voelde zich thuis in Sas van Gent en dat ging nooit meer over. Sterker nog, hij wil ook in Sas worden begraven als zijn tijd gekomen is, en niet in zijn geboor tedorp Boschkapelle. Erpelinck heeft twee grote passies. Het orgel en de Heilige Anna. „Ooit kocht ik een boekje bij De Slegte in Antwerpen: 'Protevange- lium Jacobi'. Door de groeiende sa menwerking met de hele regio Midden-Zeeuws-Vlaanderen kon ik in 1999 drie maanden sab bat-verlof opnemen. Een jaar om nooit te vergeten. Ik ontdekte via dat boekje de Heilige Anna en al les wat daar aan vroomheid, legen des, schilderijen, beelden en won deren bij hoort. Ik leerde zelfs foto graferen. Dat werd een hobby voor het leven." Erpelinck geeft zelfs een boek uit over het Protevangelie van Jacobus en de Heilige Anna. De pastoor geeft dit boek van 160 pagina's tij dens zijn afscheidsdienst als af scheidsgeschenk aan 'zijn' parochi anen. Miel wil zelf geen afscheids cadeau. Hij houdt wel een geldin zameling voor een opvanghuis voor fysiek gehandicapte kinderen in Addis Abeba (Ethiopië). De plechtige eucharistieviering is op zondag 5 september om 10.30 uur in de kerk van Sas van Gent. WALSOORDEN Op het haventerrein in Walsoor den is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een be drijf en op twee in de haven afge meerde boten. Bij een bedrijf aan de Havenstraat werden verschillende werktuigen gestolen. In één boot keken de in brekers wel rond, maar vonden ze kennelijk niets van hun gading. Op een andere boot werd wat gereed schap meegenomen. OVERSLAG Kwekerij Ferdinandushof houdt za terdag 7 en zondag 8 augustus de jaarlijkse Dahliadagen. De tuinen zijn gratis toegankelijk. Er wordt een ruim assortiment bijzondere dahlia's getoond waaronder veel va riëteiten met donkerrood blad. Er is ook een groot aantal zeldzame dahlia's te zien. Voor het eerst is ook de boomdahlia te koop met vijf centimeter dikke stengels en een hoogte tot vier meter. EEKLO Het tweede dubbelconcert van de 16de editie van de Heldenconcer ten in het Heldenpark aan de Oos- terveldstraat in Eeklo wordt don derdag 5 augustus verzorgd door de groepen Staff des Leaders en Ba- loji. Het concert begint om 20.00 uur. De Congolese groep Staff des Leaders brengt vrolijke Afrikaanse muziek. De Congolees Baloji brengt een mengeling van sou kous, Congolese rumba, Nigeriaan- se funk, reggae en een beetje ska. BRESKENS De reddingboot Zeemanshoop uit Breskens heeft woensdagavond een zwaar gewonde opvarende van het werkschip Jumbo van boord ge haald. Het schip lag voor anker in de Everingen op de Westerschelde. De man was getroffen door een ge knapte staaldraad en had verschil lende breuken en een slagaderlijke bloeding. De reddingboot bracht hem aan de Poseidonsteiger in de Buitenhaven van Vlissingen aan wal. Daar wachtte een ambulance. IJZENDIJKE Het trio Lienen 8c Locht verzorgt donderdag 5 augustus in de protes tantse kerk in IJzendijke en zater dag 7 augustus in het kerkje van Sint Anna ter Muiden een zomer avondconcert Van Smartlap tot Chanson. Maaike en Martha Roe- lofs en Adrie Oosterling brengen een keur aan liedjes van onder an deren Paul van Vliet, Jacques Brei, Koos SpeenhofF en Liselore Gerrit sen. Aanvang: 20.00 uur. WALSOORDEN Op het parkeerterrein bij paviljoen De Perk aan de Zeedijk ter hoogte van de haven van Perkpolder wordt zondag 8 augustus een zoge noemde kofferbakrommelmarkt ge houden. De markt begint om acht uur 's morgens en duurt tot twaalf uur 's middags. Deelnemers kunnen gra tis aanschuiven. Inschrijven kan bij het paviljoen of via telefoonnummer 06-46036556. TERNEUZEN De slepers Multratug 18 en 9 van Multraship hebben de kustvaarder Janina afgeleverd bij Scheldepoort in Vlissingen. Het schip liep begin deze week schade op bij een aanva ring met het vissersschip Noord- zee-GO 27 op de Noordzee ten west-zuidwesten van Rotterdam. De Janina werd aan stuurboordzij de geraakt en maakte snel slagzij. Een bergingsteam hield het schip drijvende. De GO 27 keerde op ei gen kracht terug naar Stellendam. KLOOSTERZANDE In Kloosterzande zijn in de nacht van dinsdag op woensdag verschil lende woninginbraken gepleegd. Alle bewoners sliepen op het mo ment van de inbraak en ontdekten die de volgende ochtend. In een woning in de Cloosterstraat wer den enkele honderden euro's en sieraden weggenomen. In een wo ning aan de Willem de Zwijgerlaan ging het ook om honderden euro's en in een woning aan de Hulster- weg ging het om een klein bedrag. door Wout Bareman ZELZATE - De Vlaamse Kanaalzone wordt de komende jaren groener. Bedrijven, landbouwers, bewoners en overheidsdiensten slaan daar voor de handen ineen. De Vlaam se regering, de provincie Oost-Vlaanderen en de gemeenten hebben het convenant Groen Raamwerk ondertekend, de overi ge partijen hebben hun afspraken gebundeld in een EC02-charter. Dat project is een primeur voor Vlaanderen. In de overgangszones tussen woon- en werkgebieden in de Kanaalzone worden de komen de tijd groene buffers aangebracht. Achttien landbouwers hebben be loofd dat ze de rand van hun perce len zullen voorzien van in totaal zeven kilometer bomenrijen, hout kanten en heggen, die ze ook zelf gaan onderhouden. In ruil daar voor krijgen ze een vergoeding van de overheid én de gezamenlij ke bedrijven in de Kanaalzone. Tot nu toe hebben eenentwintig be drijven een kleine 90.000 euro in een fonds gedeponeerd. De bewo ners worden bij het project betrok ken door middel van de campagne Buffer Boom(t). De aanleg van de buffers wordt ook ondersteund door de Vlaamse Landbouwmaat- schappij en de Europese Unie. Vlees moet koel bewaard worden, maar dat is lastig tijdens een barbecue. Daarvoor biedt deze koelschaal uitkomst, het koelelement in de schaal houdt het vlees de hele avond koel, terwijl de deksel bescherming biedt tegen insecten. Afm. 36 x 28 cm Incl. los koelelement Ook voor hapjes zoals kazen, sushi en antipasti Lezersprijs 34,95* inclusief verzendkosten van €4,50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700 een enorme impact gehad op de kunstgeschiedenis. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59