Kindercentra Miel Erpelinck 'priester Hulst fuseren met Opvang Compagnie Het Zoute betrokken bij corruptie SGP-raadslid is bezorgd over startersleningert 22 Vlinderen PARDOES EN KIEKEBOE AFSCHEID Markante persoonlijkheid blijft met mensen op zoek gaan aimanak vrijdag 30 juli 2010 door Frank van Cooten hulst/terneuzen - Stichting Kie keboe uit Kloosterzande en Stich ting Pardoes uit Hulst fuseren per augustus met Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen (KOZV). Alle kinderopvang en buiten schoolse opvang van Pardoes en Kiekeboe wordt volledig naar de grotere fusiepartner overgeheveld. Stichting Kiekeboe startte in 1996 als eenmanszaak van Lonny de Schrijver-Verbrugge en is gevestigd in Kloosterzande. De onderneming werd later uitge breid met nog twee vestigingen. Na Kloosterzande opende Kieke boe ook kinderopvangcentra in Hulst en Sluiskil. Stichting Pardoes, opgericht begin 2001, was destijds een initiatief van drie directeuren van de basis scholen van De Linie in Clinge, Graauw en Nieuw-Namen. Wat later sloten nog twee scholen in Hulst (De Ark) en Heikant zich aan. KOZV was al betrokken bij de twee stichtingen. Er werd al onder steuning geboden bij onder meer de professionalisering van kinder opvang en de start van de buiten schoolse opvang. Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen is een bekende partner op het ge bied van kinderopvang in de regio. Opgericht in 1980, vierde Kinder opvang de afgelopen maanden het dertigjarig jubileum. De onderneming groeide door de jaren heen uit tot marktleider in de regio en beschikt per augustus over ruim 53 locaties. Ouders kun nen er terecht voor kinderopvang, peuterspeelzaal, buitenschoolse op vang en gastouderopvang. Het goede samenwerkingsverband van Pardoes met KOZV leidde er na de fusie van De Linie en Open Basis tot Scholengroep LeerTij toe dat beide schoolbesturen volledig mandaat gaven aan de Kinderop vang om alle activiteiten daar on der te brengen. Nu er tegelijkertijd een fusie plaats vindt met Stichting Kiekeboe biedt Kinderopvang Zeeuws-Vlaan deren opvang (buitenschools of als kindercentrum) op vrijwel alle basisscholen in Zeeuws-Vlaande ren. De medewerkers van de kindercen tra in Kloosterzande en in Hulst gaan over naar de Stichting Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen. In september wordt verdere uit breiding verwacht met een aantal peuterspeelzalen in de gemeente Terneuzen. Je moet niet denken dat de markante pastoor Miel Erpe linck (70) uit Sas van Gent zijn gezicht niet meer laat zien in de kerk. Ook na zijn afscheid op zondag 5 september als eindverantwoorde lijk priester van de Elisabeth-paro- chie en als lid van het Pastoraal Team blijft hij zich met ziel en za ligheid inzetten voor 'zijn' geliefde parochie. „Ik stop met mijn offi ciële baan, niet met mijn werk. Ben immers 'priester in eeuwig heid'." Als Erpelinck met pensioen is, hoopt hij nog enkele jaren te kun nen werken. „En met mensen mee op zoek te blijven gaan naar het antwoord op de vraag: 'hoe kunnen wij met elkaar me'ns wor den op een zodanige manier, dat wij elkaar werkelijk leven kunnen geven, een gelukkig leven, vrij van angst, doem en bangmakerij. Want de bijbel is werkelijk goed nieuws'. Daar gaat het om. Dat heb ik, denk ik, in de loop van de jaren wel geleerd." Toch is de bijbel voor hem niet za ligmakend. „De bijbel is fictie, ui ting van levenservaring. Abraham spreekt uren een-op-een met God, staat er onder meer in. Dat kan he- door Wout Bareman brugge - Een oud-directeur van de vastgoedmaatschappij compag nie Het Zoute in Knokke-Heist is één van de twintig verdachten in een omvangrijke corruptiezaak in West-Vlaanderen. Volgens het par ket in Brugge zou hij geruime tijd smeergeld hebben betaald aan de gemeentesecretaris van Knok ke-Heist. Die werd in 2006 prompt door de gemeenteraad ge schorst. Compagnie Het Zoute is grotendeels eigendom van de adel lijke familie Lippens. Baron Leo pold Lippens is sinds jaar en dag burgemeester van Knokke-Heist. De vastgoedmaatschappij heeft momenteel vergevorderde plan- nen voor de bouw van een groot appartementencomplex op het Duinhof in Cadzand-Bad. Het parket heeft het onderzoek in de omvangrijke smeergeldaffaire na vier jaar afgerond. In het kader daarvan werden twintig ambtena ren en projectontwikkelaars, bur gemeesters en gemeentesecretaris sen gehoord. Vooral provinciale ambtenaren van de dienst Steden bouw bleken gevoelig voor omko ping, die varieerde van dure eten tjes, kostuums en enveloppen met inhoud tot vakanties in verre lan den. Twintig verdachten wordt pas sieve en actieve corruptie, afper sing en valsheid in geschrifte ten laste gelegd. Half september komt de zaak voor de raadkamer. Tip? redactie@pzc.nl Tijdens een dagje-uit-in- eigen-provincie nam dat Zierikzeese stel een kijkje in de tropische tuin in Langeweegje. Een tuin vol kleurrijke uitheemse planten en vlinders. Een mediterraans blauw exemplaar streek aanhankelijk neer op de uitge stoken hand. En bleef zitten. Ook toen de man zijn weg in de tuin ver volgde. Dat bleef niet onopgemerkt. Gevleid door al die onverwachte aan dacht bedacht de man dat het toch ei genlijk wel héél bijzonder was dat zo'n prachtige vlinder hém uitkoos als metgezel. Eén van de andere be zoekers van de tropische tuin prikte 's mans romantische bespiegelingen genadeloos door. „Volgens mij is het gewoon een eenzame, ouwe vlinder die even wil zitten." door Frank van Cooten TERNEUZEN - Raadslid Jerry Plad- det van de SGP in Terneuzen vreest dat mensen die voor de eer ste keer een huis willen kopen dat niet meer kunnen doen. De vraag naar startersleningen is zo groot dat op dit moment het budget van het ministerie van Vrom (veertig miljoen euro) is uit geput. In de afgelopen 3,5 jaar zijn negenduizend startersleningen ver strekt. Dat zijn leningen met een zeer gunstig rentepercentage. Deze le ningen zijn verstrekt met hulp van bijdragen van het ministerie van Vrom, gemeenten en provincies. Kijkend naar de website van het Stimuleringsfonds Volkshuisves ting Nederlandse gemeenten wordt de gemeente Terneuzen niet genoemd. Pladdet vindt dat vreemd omdat de regio te maken heeft met een af name van het aantal inwoners. Het raadslid wil daarom van het college van burgemeester en wet houders weten of Terneuzen wel of niet meedoet. Terneuzen doet niet mee aan deze regeling omdat de woningen voor starters in deze regio nog relatief goedkoop zijn, liet een woordvoer der gisteren weten. MEEST GELEZEN 1. Bezorgdheid starterswoningen 2. Zelzate wil aanpak hardrijders 3. Declaraties patënt rompslomp STELLING Stelling: Aanpak drugstoerisme stimuleert illegale straatverkoop. Zie: www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Pastoor Miel Erpelinck achter zijn orgel. De Heilige Anna is een andere passie. „Het verhaal van de Heilige Anna heeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58