PZC Discobus siaat Aardenburg even over Actie Hulst tegen show grafzerken ^ft^ïng ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 Dronken Duitse automobilist ■p Vrijdag 30 juli 2010 Pastoor Miel Erpelinck stopt met zijn baan, niet met zijn werk 21 Wat stond er eigenlijk op de plaats waar nu mijn huis staat? Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl STRAFMAATREGEL Gemeente Sluis evalueert inzet bus naar Cadzand-Bad door René Hoonhorst AARDENBURG - De discobus, die via een aantal dorpen in West- Zeeuws-Vlaanderen naar disco theek Joy in Cadzand Bad rijdt, stopt de komende drie weken niet in Aardenburg. Busmaatschappij Veolia besloot hiertoe - in overleg met discotheek Joy in Cadzand, de politie en de ge meente Sluis - nadat afgelopen weekeind een toezichthouder werd belaagd. Veolia neemt de maatregel, omdat ze vreest de vei ligheid van buschauffeurs en toe zichthouders niet te kunnen garan deren. Eind vorig jaar schrapte de busmaatschappij ook tijdelijk een aantal haltes, toen in Breskens ver nielingen waren gepleegd aan bus sen en een chauffeur een klap kreeg. Woordvoerster Marjolein Reinhoudt van de gemeente Sluis meldt dat busmaatschappij en ge meente er 'kort op zitten' om jon geren tot orde te roepen. „Je geeft met zo'n maatregel aan dat bedrei gingen en vernielingen niet wor den getolereerd." Woordvoerder Jan-Kees Korteweg van Veolia gaat er vanuit dat het tijdelijk schrap pen van de Aardenburgse haltes de veiligheid van buschauffeurs, toezichthouders en uitgaanspu bliek vergroot. „In Breskens hielp de waarschuwing. Jongeren die vier, vijf weken niet naar de disco mogen, begrijpen de boodschap." Eigenaar Ralf Flemm van disco theek Joy bevestigt dat. De Aarden burgers die afgelopen weekeind voor problemen zorgden, komen tot vrijdag 20 augustus Joy niet bin nen. Het onderzoek naar de bela gers van de toezichthouder, die overigens geen verwondingen op liep, loopt nog, liet een politie woordvoerster gisteren weten. Flemm benadrukt dat het om 'een incident' ging. In de tien jaar dat de discobus naar zijn discotheek rijdt, was slechts zelden sprake van overlast. „Maar we hebben on derling afgesproken dat we direct maatregelen nemen als er iets ge beurt", verklaren woordvoerders. Sluise gemeentebestuurders dach ten dit voorjaar aan plaatsing van camera's in de discobus. Volgens Flemm zet Veolia vaak al bussen met camerabewaking in. „Vorig weekeind toevallig niet." De ge meente verklaarde gisteren dat 'de algehele inzet van de discobus wordt geëvalueerd'. Maar zowel Korteweg als Flemm verwacht niet dat het voortbestaan van de uit- gaansbus in gevaar is. door Harold de Puysseleijr HULST - Het Hulster natuursteenbe- drijf Ferket en De Maat moet de showtuin met zo'n zeventig graf zerken vóór half augustus afbre ken van de gemeente Hulst. Omwonenden van het aan de Steensedijk gevestigde bedrijf on der wie het pal naast de showtuin wonende echtpaar Meerman, de den bij de gemeente hun beklag. De bezwaarmakers vinden het 'on gehoord' en 'luguber', dat in een woonwijk een kerkhof is aange legd; ook al dient het hof slechts om nabestaanden een realistisch beeld te geven van hoe een grafmo nument op een begraafplaats tot zijn recht komt. De gemeente stelde inmiddels vast dat de showtuin illegaal is aange legd en moet verdwijnen. „Wat me nog het meeste stoort", zegt Benny Meerman, „is dat we in eer ste instantie een brief kregen waar in de gemeente ons meedeelde on derzoek te doen, omdat ze van plan was de situatie te legaliseren." Eigenaar Frans Rijnberg van het natuursteenbedrijf zegt zich van geen kwaad bewust te zijn ge weest. „We zien het perceel zelf niet als showtuin, maar als opslag- Het echtpaar Meerman is erg blij dat het 'pseudo-kerkhof pal naast hun woning aan de Steensedijk in Huist van de gemeente weer moet worden opgebro- plaats van halffabrikaten." ken. foto Peter Nicolai CADZAND - De politie heeft gister morgen vroeg het rijbewijs van een 20-jarige beschonken Duitse automobilist ingevorderd. Agenten zagen rond half één een auto met kapotte koplamp door Cadzand rij den. Ter hoogte van de Schelde- straat kreeg de bestuurder een stopteken. Omdat zijn adem naar alcohol rook, moest de Duitser een blaastest ondergaan. Hij bleek zoveel te hebben gedronken dat hij zijn rijbewijs moest inleveren. Vandaag heeft ABONNEE WES t"lr' P-M- de Dreu, Goes VOORDEEL 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57