Reconstructieplan voor Zeelandbrug nachtje dicht voor alle verkeer Ziekenhuis is officieel kindvriendelijk Bewoners tijdens slaap bestolen VVD heeft haast met rondweg nieuwe N57 Festival One Love zoekt geldschieters Inbraak met diefstal bedrijfswagen Plan Buijse was een van de eerste nieuwbouwwijken in Zierikzee en de enige nieuwbouwwijk binnen de stadswallen. Later volgden de buitenwijken Malta en Poortambacht. BBQ Koelschaal vrijdag 30 juli 2010 ZIERIKZEE De Zeelandbrug is de nacht van maandag 2 op dinsdag 3 augustus afgesloten voor al het wegverkeer. Rond middernacht tot ongeveer 05.00 uur in de ochtend is de brug wegens werkzaamheden niet toe gankelijk. Tijdens de nachtstrem ming wordt het wegdek geveegd, geïnspecteerd en waar nodig gere pareerd. Ook worden nieuwe reflec toren aangebracht. DIRKSLAND De kraam- en kinderafdeling van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland mogen zich officieel baby- en kindvriendelijk noemen. De kraamafdeling heeft het zogehe ten borstvoedingscertificaat en de kinderafdeling twee 'smiley's' ont vangen. Voor beide onderscheidin gen moest het ziekenhuis aan een lijst van criteria voldoen. KERKWERVE Bij een inbraak in een woning aan de Heuvelsweg in Kerkwerve is in de nacht van woensdag op donder dag onder meer een portemonnee met daarin diverse bankpasjes buit gemaakt. De inbrekers sloegen hun slag terwijl de bewoners sliepen. Die ontdekten de inbraak vanmor gen rond 06.45 uur. SEROOSKERKE (W) WD-statenlid Carla de Paepe vindt het van het grootste belang dat de nieuwe rondweg om Seroos- kerke (W) gelijk wordt opgeleverd met het aansluitende noordelijke deel van de nieuwe N57. In oktober 2011 gaat dit Veerse deel van deze doorgaande route tussen Seroosker- ke en de Veersedam open. De Pae pe uit haar zorgen in vragen aan het provinciebestuur. GOES De organisatie van het One Love Festival, dat 21 augustus plaats vindt in Goes, zoekt naarstig naar geldschieters om het tekort van 3500 euro op te vangen. Het festi val tegen zinloos geweld, discrimi natie en racisme heeft een begro ting van 26.000 euro. De organisa tie mist nog geld om reclamedruk werk, licht en geluid te betalen. SCHERPENISSE Een bedrijfsbus, die geparkeerd stond aan de Westzeedijk in Scher- penisse, is tussen woensdag 19.00 uur en donderdag 08.45 uur open gebroken. Er werd een ruit vernield, verschil lende goederen zijn verdwenen, waaronder navigatieapparatuur en een portemonnee. NIEUWBOUW door Piet Kleemans Het plan voor de recon structie van de Zierik- zeese wijk Plan Buijse begint steeds meer vorm te krijgen. De piketpaaltjes zijn geslagen en de ontwerpfase is aangebroken. Begin oktober wordt door de gemeente een themabij eenkomst gewijd aan de voort gang van het project. De Zierikzeese wijk werd na de watersnoodramp van 1953 aange legd om de woningnood in Zierik zee te lenigen. In 1955 kwam de wijk gereed en is nu - vijfenvijftig jaar later - volgens wethouder Ad Verseput van de gemeente Schou- wen-Duiveland, een eind versle ten. Voor wat betreft isolatie, com fort en ruimte zijn de woningen aan Raveslootstraat, d'Aillystraat, Marisstraat, Slabberswerf en P. D. de Vosstraat absoluut niet meer van deze tijd. Voldoende reden voor eigenaar/- verhuurder woningbouwvereni ging Zeeuwland om plannen te maken voor een ingrijpende recon structie van de wijk. Een recon structie die de wijk een totaal an der aanzicht moet geven en beter moet doen passen bij de veel oude re bebouwing aan de randen van Plan Buijse. Kenmerkend voor de wijk zoals die er nu bij ligt zijn de lange rijen identieke rijtjeshuizen onder één doorlopend dak. Dat wordt in de nieuwe opzet van de wijk totaal anders. Het is de bedoeling dat in plaats van met de nu massaal aan wezige zogeheten 'langsgevels' veel meer met 'kopgevels' gewerkt gaat worden, hetgeen de straten veel le vendiger maakt. Door te spelen met verschillende groottes en ty pes woningen wordt dat effect ver sterkt. In de nieuwe opzet komen er naast huurhuizen waarschijnlijk ook koopwoningen. Het totaal aan tal woningen blijft met rond de 140 ongeveer gelijk aan het huidi ge aantal. In de eerste schetsen was sprake van het introduceren van een nieuw stratenpatroon voor de wijk. Dat idee is losgelaten en dat heeft volgens de wethouder vooral te maken met de kosten van het verleggen van nutsvoorzieningen. Het idee om het parkeren - dat nu veelal op straat voor de huizen ge beurt - te verplaatsen naar te creë ren binnenpleintjes is vooralsnog wel gehandhaafd in de plannen zo als die er nu liggen. In de fase die nu aanbreekt wordt het schetsplan voor de reconstructie omgewerkt naar een stedebouwkundig (mas- ter)plan. Aansluitend worden voor bereidingen getroffen voor de pla- Vlees moet koel bewaard worden, maar dat is lastig tijdens een barbecue. Daarvoor biedt deze koelschaal uitkomst, het koelelement in de schaal houdt het vlees de hele avond koel, terwijl de deksel bescherming biedt tegen insecten. Afm. 36 x 28 cm Incl. los koelelement Ook voor hapjes zoals kazen, sushi en antipasti Lezersprijs €34,95* inclusief verzendkosten van 4,50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700 Step into the 3D World. 3D: de nieuwe dimensie in home entertainment. Met de stijlvolle activeshutter bril kijk je naar 3D-beelden op de nieuwste Full HD tv uit de VT20-serie. In combinatie met de Panasonic Full HD 3D Blu-ray-speler geeft deze NeoPDP tv zowel 2D als 3D in de optimale Full HD kwaliteit weer. Haarscherp en levensecht De actie spat van het scherm en het lijkt alsof je er zelf onderdeel van uitmaakt Films, games en tv-beelden krijgen een extra dimensie. Full HD 3D is .'«vbelangrijk. ELK DETAIL IS BELANGRIJK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46