cia PZC Voegwerk bij kerktorens in slechte staat Snel besluit toekomst Onderdak PZC Vlinderen W i SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 i 21 24 en 25 RENOVATIE Tegenvaller bij projectuitvoering Clowns vermaken het hoogeëerd publiek Kamer van Koophandel gaat verhuizen Qft^Ting W% mr%. Zierikzeese wijk Plan Buijse krijgt forse facelift Vrijdag 30 juli 2010 Wat stond er eigenlijk op de plaats waar nu mijn huis staat? Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het voegwerk van ze ven kerktorens op Schouwen-Dui- veland blijkt er heel slecht aan toe. Daar moet op korte termijn iets aan worden gedaan om erger te voorkomen. Tijdens de uitvoering van het pro ject 'renovatie 7 torens' is aan het licht gekomen dat de torens te kampen hebben met een hoge zoutbelasting waardoor de aantas ting van het bestaande voegwerk alleen maar zal toenemen. Om dit te voorkomen zou het bestaande voegwerk vervangen moeten wor den door een voegmortel die vocht-, vorst- en zoutresistent en vocht- en zoutregulerend is. Met een nieuwe voegmortel zouden vocht en zout gemakkelijk kunnen worden weggevoerd. Hiermee wordt ook verdere aantasting van de toren, zoals vochtdoorslag naar binnen, voorkomen. Het oppervlak van het voegwerk leek aanvankelijk veel harder dan het in werkelijkheid is. In de offer te van de aannemer is dan ook slechts een vooraf bepaald gedeel te van het voegwerk voor vervan ging opgenomen. De rest leek ten onrechte nog van voldoende kwali- ZIERIKZEE - Begin volgende week spreekt het college van B en W zich uit over de vervanging of re novatie van sportcentrum Onder dak in Zierikzee. Het sportcomplex, nu nog geves tigd aan het Groene Weegje, is sterk verouderd. Het zwembad is in 2012 afgeschreven en ook de sporthallen voldoen niet meer aan de huidige eisen. De afgelopen tijd heeft de gemeen te gesproken met (toekomstige) ge bruikers van de sportfaciliteiten en is een locatiestudie naar de mo gelijkheden voor nieuwbouw uit gevoerd. Eén van de onderzochte locaties is de Lange Blokweg. Om wonenden zijn daar woensdag avond over geïnformeerd. Tot het collegebesluit van dinsdag wil sportwethouder Ad Verseput zich hier niet over uitlaten. Ook de gemeenteraad moet zich uitspreken over de plannen. wone; avond L colleg L sporti hier n Ook 1 Wfu teit om behouden te blijven. De meerkosten voor het volledig ver vangen van het voegwerk van de kerktorens in Dreischor, Nieuwer- kerk, Ouwerkerk, Serooskerke, Burgh, Renesse en Scharendijke bedragen 341.000 euro. Binnen de oorspronkelijke raming voor de volledige renovatie van de zeven torens is nog een financiële ruimte van 177.000 euro, zodat de gemeen te uiteindelijk voor het extra voeg werk nog 164.000 euro op tafel moet leggen. De gemeente Schouwen-Duive- land is eigenaar van negentien to rens op het eiland. De zeven ge noemde torens zijn het hardst toe aan een opknapbeurt. De torens van Dreischor en Nieuwerkerk staan op dit moment volledig in de steigers. Het werk is hier al zo ver gevorderd dat het nagenoeg on mogelijk is dit nu stop te zetten, meent het dagelijks gemeentebe stuur. „Bij deze twee torens is 100 procent herstel noodzakelijk. Het project stop zetten, houdt in dat we over twee of drie jaar alsnog een groot deel van de toren op nieuw moeten voegen met alle extra kosten van dien", laat het col lege weten. B en W geven de voor keur aan totaalherstel van het voeg werk voor alle zeven torens. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de ouderen van zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede, is er elke dag wel wat leuks te doen. Gisteren stond er ook een bijzondere ac tiviteit op het programma: een bezoekje aan het Staats circus van Moskou, dat in het dorp is neergestreken. Dankzij een groep vrijwilligers van de activiteitencom missie van Duinoord, beleefden ongeveer 25 ouderen een gezellige avond. Omdat veel bewoners afhankelijk zijn van een rolstoel of rollator, mocht de groep voor aan, vlakbij de piste, een plaatsje innemen. Speciaal voor hen gaven de clowns voor aanvang vari de voorstel ling een extra showtje weg. foto Ronald den Dekker Vanaf maandag 2 augustus helpen wij u verder met ondernemen in ons nieuwe tijdelijke kantoor op Park Veldzigt 19-21 in Middelburg (naast PZC-kantoor). Het huidige kantoor aan de Buitenruststraat in Middelburg wordt verbouwd en is vanaf vrijdag 30 juli gesloten. Voor onze dienstverlening kunt u vandaag terecht op de kantoren in Terneuzen en Breda of bel (0118) 67 35 00. Vandaag heeft ABONNEE tt dhr P.M. de Dreu, Goes VOORDEEL 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. Het was een bijzondere kennisma king. Tijdens een dagje-uit-in- eigen-provincie nam dat Zierikzeese stel een kijkje in de tropische tuin in Langeweegje. Een tuin vol kleurrijke uitheemse planten en al even bijzon dere vlinders. Een mediterraans blauw exemplaar streek aanhanke lijk neer op de behulpzaam uitgesto ken hand. En bleef zitten. Ook toen de man zijn weg in de tuin vervolg de. Dat bleef niet onopgemerkt. „Kijk eens, die meneer heeft een vlin der op z'n hand", klonk het met eni ge regelmaat, waarna de camera's klikten. Gevleid door al die onver wachte aandacht bedacht de man dat het toch eigenlijk wel héél bijzon der was dat zo'n prachtige vlinder hém uitkoos als metgezel. Dat moest toch haast wel echte liefde zijn! Eén van de andere bezoekers van de tropi sche tuin prikte 's mans romantische bespiegelingen genadeloos door. „Vol gens mij is het gewoon een eenzame, ouwe vlinder die even wil zitten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45