281 sport Zilvervloot in Barcelona voor Dekker gebruikte langdurig doping Moerenhout wint criterium Wateringen Ibrahimovic: Ik ben en blijf van Barcelona Feyenoorder Hofland verhuurd aan Larnaca Keeper Krul langer bij Newcastle United Wielrenner Pellizotti twee jaar geschorst EK ATLETIEK Tienkamper Eelco Sintnicolaas zet een knappe prestatie neer op het EK atletiek. In Barcelona verovert hij een zilveren medaille. vrijdag 30 juli 2010 WATERINGEN Wielrenner Koos Moerenhout heeft gisteravond het criterium van Wateringen op zijn naam ge schreven. De routinier van Rabo bank was in de slotfase weggere den uit een kopgroep en arriveerde solo aan de finish. Garmin-renner Martijn Maaskant eindigde als tweede. Alessandro Petacchi toon de de groene trui die hij de Tour won. De Italiaan kwam als derde aan de meet. De weer herstelde Laurens ten Dam bereidde zich in Wateringen voor op de Classica San Sebastian van morgen. OSLO Zlatan Ibrahimovic heeft een einde gemaakt aan de geruchten dat hij zou vertrekken bij FC Barcelona. „Ik ben en blijf speler van Barca", zei de Zweedse spits. De Spaanse kampioen versterkte zich deze zo mer met de Spaanse aanvaller Da vid Villa, waardoor een vertrek van Ibrahimovic aanstaande leek. De Zweed heeft echter van trainer Jo- sep Guardiola te horen gekregen dat hij een belangrijke kracht is. „Ik ben naar Barcelona gekomen om de Champions League te win nen en ik blijf dat doel nastreven." ROTTERDAM Feyenoorder Kevin Hofland speelt komend seizoen op huurbasis bij AEK Larnaca uit Cyprus. Hofland stond open voor een overgang naar Larnaca, omdat coach Mario Been aan hem had duidelijk gemaakt dat hij de voorkeur gaf aan André Ba- hia. „Op zijn leeftijd wil hij ge woon elke week lekker voetballen en daar hebben we begrip voor", lichtte technisch directeur Leo Beenhakker toe. „Daarnaast levert dit Feyenoord een behoorlijke be sparing qua salaris op." NEWCASTLE Doelman Tim Krul heeft zijn con tract bij Newcastle United met vier jaar verlengd. De 22-jarige Neder lander blijft tot medio 2014 bij de club, die afgelopen seizoen promo veerde naar de Premier League. De jonge Krul, afkomstig uit Den Haag, kreeg al in 2005 een contract bij de 'Magpies'. Een jaar later debu teerde hij in Uefa Cupduel met Pa lermo. Hij werd de seizoenen erna verhuurd aan het Schotse Falkirk en Carlisle, om vorig jaar weer te rug te keren op St. James Park. ROME Het Italiaans olympisch comité (Coni) heeft wielrenner Franco Pel lizotti voor twee jaar geschorst. In het biologisch paspoort van de 32-jarige coureur van Liquigas zijn afwijkende bloedwaarden gecon stateerd. De internationale wielren- unie UCI maakte dat begin mei be kend, vlak voor de start van de Ronde van Italië. Pellizotti werd in 2009 derde in de Ronde van Italië. Vervolgens veroverde hij in de Ron de van Frankrijk als beste klimmer de bolletjestrui. punten bedroeg het verschil tussen Eelco Sintnicolaas en de Franse winnaar Romain Barras. door Wilko Voordouw Eelco Sintnicolaas in actie bij het polsstokhoogspringen. De 23-jarige atleet gebruikte dat achtste onderdeel om in het klassement van de vijfde naar de tweede plaats te stijgen. foto's Olaf Kraak BARCELONA - Drama en geluk la gen op minder dan 24 uur bij Eel co Sintnicolaas. Op de eerste avond van de tweedaagse, woens dag, werd hij aanvankelijk gedis kwalificeerd na de 400 meter. Hij zou buiten zijn baan zijn getreden. „Ik kon dat niet geloven. Ik kon wel janken. En nu is het geluk on beschrijflijk." De meerkamper uit Vaassen kwam in zijn tweedaagse optre den in het Estadi Olimpic tot een puntentotaal van 8436. Hij eindig de achter de Fransman Romain Barras (8453), maar nog voor de Witrus Andrei Krauchanka (8370). Ingmar Vos (24), de tweede Neder landse meerkamper in Barcelona werd in de eindrangschikking elf de met 7981 punten. „Het was in tensief, het was lang, het was ver moeiend, maar alles was de moei te waard. Ik kwam hier om top zes te eindigen, dit is helemaal gran dioos", zei Sintnicolaas na afloop met tranen in de ogen. De Europees kampioen voor de ca tegorie jonger dan 23 jaar uit 2009 heeft op zijn eerste senioren-EK een gigantische stap gemaakt. Het zilver van Barcelona is het grootste succes tot nu toe van de pas 23-jari- ge atleet. Hij is de eerste Neder landse mannelijke meerkamper die een medaille pakt op een Euro pees seniorentoernooi. Met zijn puntenaantal van 8436 strandde hij op slechts elf punten van de beste tienkamp ooit voltooid door een Nederlander. Dat record blijft nog even in handen van Robbert de Wit, die in 1988 tot een totaal kwam van 8447 punten. Sintnico laas passeert wel Chiel Warners, die vijfde werd op de Olympische Spelen van Athene met een pun tentotaal van 8363 punten. De atleet wordt begeleid door een door Kees van Dalsem ALKMAAR - Wielrenner Thomas Dekker heeft in een interview met de gerenommeerde website Cy- clingnews toegegeven langdurig doping te hebben gebruikt. Dek ker (25) werd bij een hertest in juli 2009 betrapt op het gebruik van dynepo, een vorm van epo. Hij gaf later toe dat één keer gebruikt te hebben, vlak voordat zijn urine werd afgenomen in de winter van 2007. In het interview zegt hij nu dat hij vanaf ergens in 2007 tot en met eind 2008 doping gebruikt heeft. Dekker was tot augustus 2008 in dienst bij Rabobank. Volgens ei gen zeggen stopte de Noord-Hol lander met gebruiken in 2009 toen hij een nieuw contract tekende bij Lotto. „Ik dacht dat ik onoverwin nelijk was. Dat ze me niet konden pakken. Maar ze zagen dat mijn bloedwaardes omhoog en omlaag gingen en besloten mijn urine te hertesten." Ruim een jaar nadat hij vlak voor de Tour de France 'verrast' werd door de positieve do- pingtest doet de renner zijn ver haal aan de internationale wieier- website. Een jaar geleden ontken de hij nog, was hij geflikt. Nu komt de waarheid langzaam naar boven. „Ik was stom. Als ik nu te rugkijk naar wat ik toen tegen de pers zei, kan ik het niet geloven. Ik heb verteld dat ik maar één keer doping heb gebruikt in de winter. Maar het was over een langere pe riode. Op dat moment realiseer je je niet wat je aan het doen bent." Dekker wil niet exact zeggen voor welke koers hij de doping gebruik te. „Maar ik heb de Ronde van Romandië in 2007 en de Tirreno Adriatico in 2006 schoon gewon nen." In 2008 ging hij door met het gebruik van doping. Dat resul teerde niet in goede uitslagen. „Ik leefde niet meer voor mijn sport en probeerde dat goed te maken met doping. Toen ik de Tirreno won stond ik vroeg op zoals een professional dat hoort te doen en ging ik nooit uit. In 2008 verloor ik mijn focus." „Het was moeilijk om de doping op te geven. Maar ik was op zoek naar een nieuw team. Toen ik een contract tekende bij Lotto besloot ik niet meer te gebruiken. Ik leed onder alle geruchten, de controles en de twijfels. Ik wilde dat niet meer. Stoppen was een opluch ting. Het voelde goed." Hij wil nog steeds niet zeggen hoe hij aan de epo gekomen is. „Als je drugs wilt gebruiken kun je dat ook niet in de supermarkt kopen, maar iedereen weet hoe je eraan kan komen. Dat is hetzelfde in het wielrennen. Een paar mensen in mijn omgeving wisten wat ik aan het doen was, maar niemand zei tegen me: Thomas je moet dit doen of dat." „Ik wil terugkomen en wedstrij den winnen. Ik ben verhuisd van Italië naar België. Ik werk met mijn nieuwe trainer Peter Pieters aan mijn terugkeer. Ik weet dat ik me opnieuw moet bewijzen, maar ik geloof in mezelf Ik heb mijn le ven helemaal veranderd. Ik werk volgens een zwaar trainingssche ma en ik heb een professioneel ma nagement ingeschakeld om een nieuwe ploeg te vinden. Ik hou van wielrennen." Het enige verhaal dat de rondte doet in het peloton is dat Dekker zeker een kilo of acht is aangeko men. „Ik weet dat sommige colle ga's een mening over mij hebben", zegt Dekker. „Dat is normaal. Maar ik weet dat ik nog een paar vrienden in het peloton heb. Wan neer mijn schorsing erop zit hoop ik dat ze me een tweede kans ge ven." Dekker mag op 1 juli 2011 terugke ren als professioneel wielrenner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30