Laura Verzekeraars storten zich op henneptelers Plast gewoon in huis! PZC Reisplan L vrijdag ZEILMEISJE Laura Dekker maakt de tongen los. Op de PZC-website stroomden de reacties deze week binnen. Hoe komt dat? Ey| a» vrijdag 30 juli 2010 door Ondine van der Vleuten Mijn vakantie, die als u dit leest nog precies twee dagen duurt, stond geheel in het te ken van katten. Nadat ik vorige week een column wijdde aan het verscheiden van onze Grijs je, wer den wij overstelpt met aanbiedin gen voor een opvolger. „Ik heb er een voor je!", zei mijn chef gelijk. Waarna hij een lofzang aanhief op poes Poekie: „Hoeft niet meer ge socialiseerd te worden, want is al een jaar of twintig. Eerste eige naar, zo goed als nieuw, goed van lijf en leden. En, groot voordeel: heeft geen kattenbak nodig. Plast gewoon in huis!" Het klonk aanlokkelijk, maar we hebben het toch maar niet ge daan. In de mailbox zat namelijk een SOS met vijf foto's van poe- zenpeuters. „Die grijze", zei ik meteen. „Of nee: dat lapje. Of toch die witte? Weet je wat, we gaan er heen." Een uur later bevonden we ons te Meliskerke, temidden van vijf aandoenlijk rondstuntelende kittens. De grijze en het lapje ble ken broer en zus. Samen met de witte waren ze, nog geen drie we ken oud, achtergelaten bij de visaf- slag in Vlissingen. Daar had zich een man over het drietal ont fermd. Elke ochtend om half ze ven zette hij melk met suiker, brood en hondenbrokjes voor ze neer. De asiels zaten vol, dus de dierenambulance wilde ze ook niet komen ophalen. Gelukkig had poezenvrouwtje Marleen Drij- gers zich over de beestjes ont fermd en een dierenarts bereid ge vonden ze op te nemen. Probeer maar eens droge ogen te houden als je zo'n verhaal hoort en die pluizebolletjes met grote ogen naar je opkijken. De grijze zag eruit als een goede knuffel- poes, zo eentje waar je zoon bij uit kan huilen als hij verdriet heeft. Het lapjeskatje, dat brutaal rondstapte, was geheid een killer. „Die gaat muizen vangen", zei ik goedkeurend tegen mijn man. Hij knikte, zijn ogen gefixeerd op het witje. „Oók lief', zei hij verte derd. Even later stapten we de deur uit met twee kittens. Lieve meneer van de visafslag: Sookie (lapje) en Guus (grijs) zijn u eeuwig dankbaar! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt üw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voör het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, {ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) {p5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om n iet persoonsgegevens. In hel colofon trfiftu nadere Informatie aan. Cor: „Behouden vaart meid! Nu nog hopen dat Bureau Jeugd zorg zich eens op de echt ontsporende jeugd en hun ouders gaat richten. Zeilmeisje; hou je koers!" Huub: „Fantastisch, ze kan eindelijk haar droom proberen waar te maken. Ik wens haar alle succes en hoop zo voor haar dat de po ging slaagt. Zal haar natuurlijk volgen vanaf het begin." S: „]e gaat als zeilmeisje en komt terug als zeilvrouw! You go girl! Ik wens je een mooi avontuur! En laat iedereen maar lekker lullen! Met die praatjes krijgen ze geen avontuur! Wat ik tof vind aan je is dat je gewoon je ding doet ondanks wat iedereen lult!" Ria: „Kom op meid. Gaan! Voordat er weer iemand zich be denkt. Laat al je wensen in vervulling gaan. Behouden vaart." Henk: „Wat een drukte zeg. Dit meisje krijgt een kans om te be wijzen waar ze blijkbaar goed in is. Dat ouders de keuze maken om haar extra risico's te laten lopen, moeten ze zelf weten. Hoe veel ouders zijn er in Nederland die hun kinderen ook zomaar aan hun lot overlaten? Deze ouders denken tenminste nog aan hun kind. Dat op zich zou voor sommige ouders al iets zijn om een voorbeeld aan te nemen!" Fred: „Beste Laura, je staat al 1-0 voor, ze zijn overstag! Geloof in jezelf en je kunnen. Je kunt het, trek je niets aan van al die nega tieve jaloerse reacties. Dat is gewoon afgunst! Hou de kop in de wind. Ik wens je goede en behouden vaart toe. Wanneer je terug keert, zal iedereen trots zijn op je. En je vaart nooit alleen. Van bo ven krijg je alle steun. Meid, het beste en tot over 2 jaar veilig terug in Brouwershaven! Nu snel de trossen los en gaan." Camien: „Laura, heel veel succes. Gaan met die boot. En wat ik gelezen heb, is dat je je schoolboeken bij je hebt en het de bedoe ling is na terugkomst examen doet. Als je het niet zou kunnen of niet gemotiveerd was, dan was je er niet aan begonnen. Vaar op je eigen kompas!!!! Goede reis en behouden thuiskomst." Marian: „Het lijkt erop dat velen jaloers op Laura zijn. Ik moet zeggen als mijn dochter hiermee aankwam zou ik enerzijds trots op haar zijn maar het anderzijds doodeng vinden maar dat ze er veel van zal leren, is zeker. Ik zou zeggen: Laura veel succes." André: „Geweldig dat ze mag vertrekken. Eindelijk eens iemand die zich wil onderscheiden in deze grijze maatschappij van onzin nige normen en waarden. Laura ik wens je veel succes!!!!!!" Ron: „Behouden vaart, petje af dat je dit gaat doen." Lena: „Ik wist niet dat er zoveel Zeeuwen zijn, die Laura en haar familie persoonlijk kennen. Jullie weten blijkbaar alles over hun financiën, hun afspraken met de leerplichtambtenaar, Laura's op voeding en haar karakter. Knap hoor! Laura, bom dia, doe voorzich tig!" Astrid: „Ga ervoor Laura. Laat iedereen maar zeuren, en vooral, laat ze een 'poepie ruiken'. Goede vaart en kom gezond terug in Brou. Zorg goed voor jezelf Je bent een doordouwer, goed zo meid, klasse hoor. Dikke duim, go for it." door Marcel Modde MIDDELBURG - Henneptelers in Zee land, Noord-Brabant en Limburg lopen het risico uit hun (woon)ver- zekering te worden gezet. Het Ver bond van Verzekeraars heeft af spraken gemaakt met politie en justitie om illegale wietkweek har der aan te pakken. Volgens Sheila de Lange van het verbond gaat het om een één jaar durende proef De bedoeling is dat de politie na het oprollen van een huiskwekerij de gegevens direct doorgeeft aan de verzekaar. Van die kant wordt vervolgens nageke ken of de polishouder meerdere „„„„.mi"""1""1"1" door Cornelleke Blok Iedereen lijkt een mening te hebben over Laura Dekker, het veertienjarige meisje dat als jongste solozeiler ooit de wereld rond wil zeilen. Op de website van de PZC reageer den deze week meer dan honderd vijftig mensen naar aanleiding van het verlossende woord van de Mid delburgse rechter, afgelopen dins dag. Er lijkt geen tussenweg moge lijk: óf je vindt het een belachelijk plan, óf je prijst Laura's moed en d oorzettingsvermogen Waarom loopt de discussie over Laura's wereldreis zo hoog op? Psy choloog René Diekstra, die verbon den is aan de Roosevelt Academy in Middelburg, heeft er wel een verklaring voor. „De behoefte om kinderen te controleren is de laat ste tientallen jaren sterk toegeno men. Het is een gevolg van een al gemeen maatschappelijk verschijn sel. We willen elkaar bijvoorbeeld met camerabewaking in de gaten houden. Volwassenen hebben voortdurend de angst om de con trole over het gedrag en de ontwik keling van hun kinderen te verlie zen. Als een meisje van veertien zich daarvan losmaakt door iets te ondernemen dat zelfs voor een vol wassene al gevaar oplevert, zorgt dat voor heftige reacties. Mensen moeten er niet aan dénken dat hun eigen kinderen zoiets in hun hoofd halen. Ze zijn daarom ge- b fiyüif sA 'X V 'vöjPf-l panden in eigendom heeft, die mo gelijk ook verdacht zouden kun nen zijn. Dat geeft politie en justi tie een voorsprong in de opspo ring. De winst voor verzekeraars zit in de preventieve hoek, legt De Lan ge uit. Huiskwekerijen vormen een extra risico op brandgevaar. Is een klant voor hennepteelt ge pakt, dan kan de verzekeraar hem na een waarschuwing en een pre mieverhoging royeren. „Die klant komt dan op een zwarte lijst te staan, die voor iedere verzekeraar is te raadplegen." Na maximaal acht jaar wordt de naam weer van die lijst geschrapt. Zeeuwen op Ironman Welke Zeeuwse atleten doen mee aan de Duitse Ironman triatlon? Lees het op het blog 'Op weg naar de kustmarathon' www.pzc.nl/blogs Sportuitslagen Wat was uw tijd? Lees alle uitslagen van het PZC-stratenloopcircuit op www.pzc.nl/sportuitslagen Ml MWSM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2