buitenland 19 effeweg.nl Kijk op www.effeMreg.ri/of bel 0529-46 9667 supervoordelige busreizen Hamas kuist Italië verhoogt Catalonië verbiedt lingeriewinkels maximumsnelheid stierenvechten Kardinaal Danneels krijgt pc's terug oorzaak van crash' Verlengde versie rsTTw HARZGEBERGTE donderdag 29 juli 2010 Geniet van de schitterende natuur Bekijk de dom van Gurk en ontdek Klagenfurt tijdens een rondleiding o.l.v. een gids. Bezoek het Porschemuseum en doe mee met een Nordic Walking Tour in Porschach! Een ander hoogtepunt, zowel letterlijk als figuurlijk, is.de Malta Hochalmstrasse. Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en 8x diner, lx thema buffet, welkomstdrankje, Nordic Walking Tour, 3-Merentocht en stadswandeling \j<lagenfurt o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar Land van de fjorden Ga mee met deze vergetelijke busreis. Geniet van de uitzichten van het adembenemende berglandschap, de ruige hoogvlakte en gletsjers. Maak een treinreis over de steilste spoorlijn ter wereld en ontdek de hoofdstad Oslo. Inclusief: 10 hotelovernachtingen, lOx ontbijt en diner, bootovertochten, stadrondrit Oslo o.l.v. een gids, boottocht Geirangerford en vervoer per Comfort Class touringcar Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip Meer informatie of boeken? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15.- reserveringskosten. Kijk voor meer informatie de voorwaarden op www.effeweg.nl/boekcode. 5 dagen Parijsv.a. 199,- 5 dagen Luxemburgv.a. €219,- 10 dagen Kroatië, Opatija en Lovranv.a. €499,- CAZA-STAD De radicaalislamitische Hamas- beweging heeft gisteren nieuwe re gels voor lingeriewinkels in Gaza afgekondigd om de 'algemene mo raal' veilig te stellen. Winkels mo gen geen paskamers of getinte ra men meer hebben en de paspop pen moeten netjes gekleed zijn. BRUSSEL De Belgische kardinaal Danneels heeft gisteren twee persoonlijke computers teruggekregen. Justitie nam de apparaten eind juni in be slag bij een huiszoeking. Die vond plaats in het kader van onderzoek naar seksueel misbruik. ROME - Het Italiaanse parlement heeft gisteren definitief ingestemd met de wijziging van een aantal verkeersregels. Zo kan de maxi mumsnelheid op een aantal plaat sen worden verhoogd. Ook mogen sommige groepen bestuurders he lemaal geen alcohol meer drinken. Dit meldden Italiaanse media. Italië kent brede snelwegen zoals in de Povlakte, waar auto's tiental len kilometers alsmaar rechtdoor rijden. Daar kan de maximumsnel heid nu bij goed weer met matrix- borden worden verhoogd van 130 naar 150 kilometer per uur. Jongeren tussen de achttien en 21 jaar mogen vanaf nu geen druppel alcohol meer op hebben als zij rij den. BARCELONA - Het parlement van de Spaanse regio Catalonië heeft gisteren het stierenvechten verbo den. Van de afgevaardigden stem den 68 voor het verbod, 55 tegen en negen onthielden zich van stemming, berichtte de website van de Spaanse krant La Vanguar- dia. Het stierenvechten lijdt in Ca talonië al geruime tijd onder een afnemende belangstelling, die de ze bijzondere tak van sport be dreigt en arena's waar de gevech ten plaatsvonden, dwongen te slui ten. Het verbod is echter tot stand gekomen op initiatief van een die renbeschermingsorganisatie. Acti visten stellen dat ieder jaar 250.000 stieren op wreed worden gedood bij het stierenvechten. Tussen de wrakstukken worden documenten van passagiers gevonden. foto Mohammad Sajjad/AP Nabestaanden wachten op nieuws over hun fami lieleden in het vliegtuig. foto T. Mughal/EPA Airbus A321 van de A320 tie was bericht dat vijf mensen de ramp hadden overleefcf. De Airbus 321 was tieri jaar oud en werd sinds 2006 gebruikt door Air blue. De maatschappij is gevestigd in Karachi en vliegt binnen Paki stan, naar de Verenigde Arabische Emiraten, Oman en het Verenigd Koninkrijk. Airblue had in 2008 ook te maken met een ongeval, maar daarbij was nauwelijks scha de. Reddingswerkers zoeken vlak na de crash naar lichamen in het wrak van het verongelukte vliegtuig. infographic: CRW bron: Airbus foto EPA Boekcode: f S dagen "u slechts Vertrek op Het groene hart van Duitsland De Harz biedt u prachtige ongerepte natuur. Fraaie bergen wisselen zich af met bergmeertjes en talloze bossen. Maak tijdens deze busreis een prachtige natuurtocht en bezoek Goslar met haar oude stadskern. Een bezoek aan Wernigerode mag zeker niet ontbreken! 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijt- en dinerbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar 30 augustus en 20 september

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9