81 buitenland Bidden op de heuvel des doods WikiLeaks: geen idee wie lek is Oproep aan EU: Bouterse geen visum verlenen Aanklacht tegen kampbewaker nazi's ingediend Loveparade zette te weinig mensen in VLIEGRAMP PAKISTAN Alle 152 inzittenden van de Airbus 321 van Airblue zijn omgekomen bij de crash vlakbij de Pakistaanse hoofdstad Islamad. Het zou een ongeval zijn, geen terrorisme. 'Terrorisme niet Veel doden door gevechten in Somalië Man rijdt 94 km te hard in Brussel Neonazi's hacken website Buchenwald Historisch dieptepunt CDU/CSU in peilingen donderdag 29 juli 2010 LONDEN - Julian Assange, de hoofd redacteur van WikiLeaks, zegt niet te weten wie zijn organisatie ruim 91.000 geheime Amerikaanse mili taire documenten heeft toege stuurd. De website is zo opgezet, dat dege nen die informatie ontvangen er niet achter komen wie die infor matie heeft gestuurd, zegt Assan ge. De geheimhouding helpt de bronnen van de site te bescher men tegen inlichtingendiensten en kwaadwillende bedrijven. Assange erkent dat deze werkwij ze kan resulteren in openbaringen waarvan de authenticiteit niet ge garandeerd kan worden, maar zei dat er tot dusverre geen onbe trouwbare informatie op de site heeft gestaan. Volgens Assange heeft WikiLeaks voormalige militairen en leden van inlichtingendiensten in zijn 'netwerk' die bepalen of gelekte documenten authentiek zijn. Tijdens een bezoek aan Egypte liet de Amerikaanse minister van Justi tie Eric Holder gisteren weten dat zijn ministerie en het Pentagon een onderzoek hebben ingesteld om te bepalen of een aanklacht wordt ingediend wegens het lek ken. Het onderzoek is erop gericht de identiteit van de bron van het lek te achterhalen. BERLIJN - In Duitsland is een voor malige bewaker van een concentra tiekamp van de nazi's in staat van beschuldiging gesteld wegens oor logsmisdaden. De 88-jarige Samuel Kunz wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op 430.000 joden. Hij werkte van januari 1942 tot juli 1943 in het vernietigings kamp Belzec in Polen. Hij zou daarnaast om persoonlijke rede nen tien joden hebben doodge schoten. Zijn naam kwam boven drijven in het onderzoek voor het proces tegen John Demjanjuk. DUISBURG - Bij de Loveparade in Duisburg zaterdag heeft de orde dienst onvoldoende mensen inge zet om de bezoekersstroom in goe de banen te leiden. De tunnel die de enige toegangs weg was tot het dansfeest, had met 30.000 mensen per uur onvol doende capaciteit om de toe stroom te verwerken: Dat zijn de eerste conclusies van het onder zoek van de regering van Noord- Rijnland-Westfalen naar de oorza ken van de ramp die aan 21 men sen het leven heeft gekost. Minis ter van Binnenlandse Zaken Ralf Jager presenteerde de resultaten gistermiddag. Het is al snel duidelijk: in de heuvels bij Islamabad is een ramp gebeurd. Bij de wrak stukken van het vliegtuig is geen enkel teken van leven meer. door onze correspondent Harald Doornbos Om iets over tienen 's ochtends scheert er een vliegtuig laag over de Pakistaanse hoofd stad Islamabad. Te laag. Ik kan het scherpe, harde geluid veel te duide lijk horen. Een slecht teken. Buiten regent het hard. Te hard. Want als de moessonregens hier beginnen, dan lijkt het soms wel alsof er een nieuwe zondvloed op komst is. Door de stromende re gen loop ik naar buiten om er ach ter te komen waarom dat vliegtuig nou zo laag vloog. Mijn vraag wordt onmiddellijk be antwoord. Op twee kilomter af stand zie ik een grote rookpluim opstijgen uit de heuvels net buiten Islamabad. Zoveel is er nu duide lijk: er is een ramp gebeurd. Het is nog niet zo makkelijk om op de plek des onheils te komen. Eerst moet ik over een smalle weg naar de voet van de heuvels. Geluk kig mag ik achterop de brommer van een politieman in burger, ook op weg naar de plek van het onge luk. Zijn walkietalkie meldt alleen maar slechte berichten: „Veel slachtoffers, veel doden, iedereen naar de ramp." Maar al snel is er geen doorkomen meer aan voor de brommer. Overal blubber en struikgewas. De tocht de heuvels in gaat te voet. Overal op de nauwe paadjes lopen nu mensen. Hulpverleners, politiemannen, militairen van het Pakistaanse leger. Het blijft maar regenen. Niemand praat. Iedereen is zich ervan bewust dat ze een ra vage zullen aantreffen. Het pad houdt na een tijdje op. Nu kunnen we alleen maar klim men door dicht struikgewas. Glad de rotsen zorgen ervoor dat met grote regelmaat mensen uitglijden of bijna naar beneden vallen. Het struikgewas is zo dicht, dat het bijna onmogelijk is verder te ko men. Sommigen hakken met bij len in op takken. Diezelfde takken slaan striemen in mijn gezicht. Iedereen is doordrenkt van de re gen en de modder. Een reddings werker kijkt me aan en vraagt: „Bent u een overlevende?" Na an derhalf uur komen we eindelijk aan op de plek des onheils. Het vliegtuig van de Pakistaanse com merciële luchtvaartmaatschappij Airblue is totaal vernield. Verwor den tot duizenden kleine stukjes plastic of metaal. Alleen een grote motor en een vleugel maken dui delijk dat dit ooit een vliegtuig was. Alles brandt nog, waardoor ik een doek voor mijn mond moet houden tegen de rook. Vlammen slaan uit het toestel. Sommige bo men hebben - ondanks de regen - vlam gevat. Hulpverleners begin nen de brokstukken te verwijde ren. Ze kijken secuur of er nog overlevenden zijn. Maar niets, geen enkel teken van leven. Alle 152 inzittenden zijn omgekomen. Reddingswerkers vinden boarding- kaarten tussen de wrakstukken. BRUSSEL - Europarlementariër Hans van Baaien (WD) roept EU-landen op geen visum te ver schaffen aan Desi Bouterse. Van Baaien zei dat gisteren in een uit zending van de Wereldomroep. Bouterse werd onlangs tot presi dent van Suriname gekozen. In Ne derland is hij bij verstek veroor deeld tot elf jaar celstraf wegens drugshandel. Daarom is hij in ons land niet welkom. „Het lijkt me reëel dat zo iemand ook niet vrij binnen de Schengenlanden mag reizen", aldus Van Baaien. De WD'er betwijfelt of alle lan den gehoor zullen geven aan zijn oproep. „De Franse president Sar- Pakistaanse reddingswerkers bij het vliegtuigwrak. foto AP LI 28 ju i Vliegtuig van Pakistaanse maatschappij Airblue crasht in heuvels ten noorden van de hoofdstad Islamabad in Pakistan. Aantal inzittenden/doden: 152 H 22 mes Air India Express Boeing 737 schampt top van een heuvel bij luchthaven in Mangalore, Zuid-lndia, en crasht in een vallei. Aantal inzittenden: 166 Aantal doden: 158 12 mei Afriqiyah Airways Airbus 330 crasht in de buurt van de luchthaven van Tripoli in Libië. Aantal inzittenden: 104 Aantal doden: 103 Toepolev 154 vliegtuig met de Poolse president Lech Kaczynski crasht in de buurt van de Russische luchthaven van Smolensk. Aantal inzittenden/doden: 96 Passagiersvliegtuig van Ethiopian Airlines stort vlak na de start vanuit Beiroet in zee. Aantal inzittenden/doden: 90 infographic: CRW bron: GN En mobiele telefoons. Ook een groot aantal lichamen van inzitten den. Die lichamen zijn nauwelijks te herkennen. Links liggen een paar verkoolde armen. Rechts een zwartgeblakerde torso. Ook nog een paar handen van inzittenden. Alles verkoold, alles verbrand, alles luguber. Reddingswerkers gebruiken witte lakens om de lichaamsdelen in te vervoeren. Sommige mannen heb ben tranen in hun ogen, anderen prevelen gebeden op de top van deze heuvel des doods. ISLAMABAD - Hoewel de oorzaak van het ongeluk met de Airbus 321 in Pakistan nog niet bekend is, liet minister van Defensie Chaudhry Ahmed Mukhtar gisteren al wel weten dat geen terrorisme wordt vermoed. Het vliegtuig crashte toen het bij Islamabad de landing inzette. Alle inzittenden - 146 passagiers en zes bemanningsleden - kwa men om het leven. In eerste instan- msassm m kozy heeft Bouterse zelfs van harte gefeliciteerd", aldus Van Baaien. Hij wijst erop dat de kans niette min klein is dat Bouterse vrij zal gaan rondreizen. Op grond van een internationaal arrestatiebevel kan hij immers overal worden ge arresteerd. Van Baaien vindt dat een nieuw Nederlands kabinet eerst goed moet nadenken voordat het sancties afkondigt tegen Suri name. „De Surinaamse bevolking mag daar in ieder geval niet de du pe van worden." In zijn felicitatie brief aan Bouterse schrijft Sarkozy dat zijn land open staat voor een intensievere samenwerking met Suriname. MOGADISHU Door gevechten in Mogadishu zijn gisteren zeker zeventien burgers ge dood, 46 anderen raakten gewond. De voorlopige regeringscoalities, die steun van de internationale ge meenschap genieten, worden in grote delen van het land belaagd door moslimgroepen en bendes. BRUSSEL De politie van Brussel heeft een au tomobilist betrapt die 144 kilome ter per uur reed op een plek waar de maximumsnelheid 50 kilome ter per uur bedraagt. De overtre ding had zaterdag plaats maar werd pas gisteren bekend. BERLIJN Neonazi's hebben de website van voormalig concentratiekamp Buchenwald gehackt. Bezoekers werden omgeleid naar een website waarop de Holocaust wordt ont kend. Op de website documenten ter herinnering aan de naar schat ting 56.000 mensen die er stierven. BERLIJN De christendemocraten van bonds kanselier Merkel hebben een histo risch dieptepunt bereikt in de pei lingen: voor het eerst deze eeuw kan de CDU/CSU rekenen op steun van minder dan 30 procent van de kiezers. Vliegrampen in 2010 Vlucht van Airblue van Karachi naar Islamabad in slecht weer neergestort. AFGHANISTAN PAKISTAN INDIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8