Programma Peerock Muziektalenten in Veere kan bijna alles 7 Vlaams ensemble in kerk van Groede donderdag 29 juli 2010 De zeventiende editie van Peerock wordt morgen gehouden bij de Oude Haven in Co- lijnsplaat. Al buiten het dorp wordt de route met bordjes aangegeven. De tent gaat om 19.00 uur open. Kaarten kosten 15 euro per stuk. Jongeren tussen 12 en 16 jaar krijgen vijf euro korting. Kinderen tot 12 jaar en 65-plussers mogen gratis naar binnen. Het programma ziet er als volgt uit: 19.30 uur: Brassband Wilhelmina 20.15 uur: Fables and Fairytales 21.00 uur: Stefan Schill 22.00 uur: River Zydeco Band 23.00 uur: Yasmin 24.00 uur: Monsters of Pop Zie voor meer informatië www.peerock.nl. in Den Haag. Chai studeerde bij onder an deren Bart van Oort en Stanley Hoogland. Julia Tom speelt inmiddels in het Konink lijk Concertgebouw Orkest, terwijl Shuann Chai zich voornamelijk als solist profileert. De composities die zij zondag uitvoeren zijn te omschrijven als modern-klassiek, muziek van rond de vorige eeuwwisseling, respectievelijk laat-romantisch, impressio nistisch en neo-classicistisch. Een tikkie old maar tegelijktijd vrolijk ouderwets is de River Zydeco Band, een zesmansgezelschap uit Raamsdonksveer dat al jaren de uptempo Frans/Creoolse muziekstijl uit het zuiden van de Verenig de Staten beoefent. Zij staan op Peerock voor de variatie. Ook de uitsmijter van Pee rock, coverband Monsters of Pop, zijn door de wol geverfd. Zij brengen de ever greens van de steviger soort gitaarrock. Something new slaat op het meeste wat er in Colijnsplaat op het podium komt, maar vooral op de nieuwe Nederlandse rock- chick Yasmin, die in mei debuteerde bij Matthijs van Nieuwkerk in De Wereld Draait Door. De Peerockers hopen met haar - de vergelijking met Anouk komt wel heel makkelijk op bij Yasmin - een fer- Kiosk, 20.00 uur Haamstede Maandagavondzang met Harry Hamer (orgel/piano) en Sjanie Smaal (zang). Gereformeerde Kerk, 20.00 uur DINSDAG 3 AUGUSTUS Brouwershaven Orgelconcert door Adriaan Hoek uit Tholen Grote of Sint-Nicolaaskerk, 20.00 uur Goes Toeristenconcert Zeeuwse Koorschool, RK Maria Magdalenakerk, 11.00 uur Middelburg Orgelconcert door Elly Kooiman (Groningen). Oostkerk, 20.00 uur Oostkapelle Zomeravondconcert door Trombonata Dorpskerk, 20.00 uur Muziekpodium Zeeland heeft zondag twee zeer getalenteerde Amerikaan se musici op bezoek: pianiste Shuann Chai en celliste Julia Tom. Op het programma staat werk van Rachmaninov, Debussy en Strawinsky. Het concert heeft plaats in de Grote Kerk in Veere en begint om 15.30 uur. Beide musici hebben hun opleiding vol tooid aan het Koninklijk Conservatorium CROEDE - Het ensemble Houthandel Ant werpen treedt woensdag 4 augustus op in de NH kerk in Groede. Het optreden, on derdeel van de serie Zomeravondconcer ten aan Zee, begint om 20.00 uur. Het ensemble bestaat uit Jonas Coomans (fagot), Annelies Van Nuffelen (hoom), Sa rah Vermeyen (dwarsfluit), Jeroen Soors (hobo) en Evy Van Dongen (klarinet). Het ensemble streeft naar een duidelijke com municatie met het publiek. Op het pro gramma staan werken van Ibert, Cambini, Berio, Grieg en Ligeti. Deze worden afge wisseld door korte intermezzi uit Dance Suite van Norman Hallam. me publiekstrekker te hebben. Dat geldt ook voor something blue: de twee de hoofdact, de negentienjarige Dordte- naar Stefan Schill, die recent zijn eerste bluesrockalbum Don't say a word uit bracht. Something given is de nog zeer prille band Fables and Fairytales, de Noord-Beveland- se formatie die de Peerockorganisatie werd aangereikt door de Jongerenraad Noord-Beveland. De band won de North B's Contest, de talentenjacht die de jonge renraad afgelopen winter voor het eerst op zette. Net een jaar samen en zonder enige podiumervaring stal de groep de show in Geersdijk met zijn energieke en enthousias te optreden. F&F's plek op het Peerockpo- dium is de beloning voor die prestatie. te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81