Op Peerock 6l Laagdrempelige muziek in de Goese stadshaven Podiumagenda donderdag 29 juli 2010 door Rob Paardekam Een soort Prinsengrachtconcert, maar dan in Goes. Zo omschrijft Tom de Koning van de stichting Goes Promo tie het evenement Proms aan de Kade, dat zaterdag wordt gehouden in de Goese stadshaven. Het idee werd geboren toen duidelijk werd dat het culturele evenement Beelden aan Water voor het tweede achtereenvol gende jaar geen doorgang zou vinden. Vol gend jaar keert het waarschijnlijk terug, maar Goes Promotie vond dat er dit jaar ook iets leuks moest gebeuren aan de Ka de. „Want Goes is meer dan alleen de Gro te Markt", stelt De Koning. Proms aan de Kade is iets kleinschaliger dan Beelden aan Water. In de haven ligt zaterdag een tjalk waarop enkele artiesten optreden. De Koning omschrijft de mu ziek als populair-klassiek. „We willen het laagdrempelig houden." Het evenement wordt om half negen 's avonds geopend door een koperkwartet. Drie kwartier later betreden de zangeres sen van Noblesse Oblige het schip. Zij brengen een traditioneel en klassiek reper toire, waaronder elkele opera-aria's. Om tien uur is het koperkwartet weer aan de beurt, waarna Noblesse Oblige de avond vanaf kwart voor elf mag afsluiten. Deze keer met een lichter, internationaal en swingend repertoire van onder meer Fran se chansons en muziek van de Adrews Sis ters. Of Proms aan de Kade een blijvertje is, weet De Koning nog niet. Dat hangt onder meer af van de mogelijke terugkeer van Beelden aan Water. „Laten we eerst maar eens afwachten hoe de eerste editie uit pakt." door Claudia Sondervan Something old, something new, some thing given and something blue(s): de gulden regel voor een geslaagde bruiloft gaat ook op voor het be proefde recept van Peerock, morgen in Co- lijnsplaat. Dat festival staat garant voor een ontspannen muziekevenement voor men sen van nul tot negentig zonder Duisburg- se toestanden. Daar zorgen de veertig vrij willigers van het festival wel voor. Peerock staat ook voor een muzikaal pro gramma dat brutaalweg elke wet van festi valprogrammeurs schendt: niks geen doel groepprogrammering, alles kan in de li- ne-up, behalve misschien een kameror kest. Peerock heeft zijn eigen wetten: „We wil len altijd tenminste één jonge artiest en één band van eigen bodem", zegt Annelies Steendijk van stichting Peerock. Dat is dit jaar rijkelijk gelukt: tweederde van de ar tiesten is jonger dan twintig jaar. Something old is als altijd openingsaa Brass band Wilhelmina, anno 1898 maar doorlo pend op zoek naar nieuwe, jonge leden. Dankzij de brassband is de entree van het festival gratis voor kinderen onder de twaalf en voor 65-plussers: „We hebben vorig jaar gemerkt dat dat erg goed werkt. Het trekt de broers, zussen en opa's en oma's naar het festival. Het is lastig om een festival te openen, zeker voor een brassband, maar vorig jaar was het meteen gezellig druk." Noblesse Oblige treedt zaterdag op bij Proms aan de Kade. foto Govert de Roos DONDERDAG 29 JULI Middelburg Pauzeconcert Jos Vogel (orgel) Oostkerk, 12.30 uur *Miniconcert Daphne Kroonenberg (sopraan) en André Poortvliet (orgel) Koorkerk, 15.00 uur Renesse Organist Jan van Westenbrugge geeft zomer- concert met vooral zelf gecomponeerde koraal bewerkingen. Jacobuskerk, 20.00 uur. Zoutelande Organist Sander van Marion en fluitiste Marie ke Lindeman verzorgen een Jubileumconcert met werken van o.a. von Gluck, Loeillet, Mo zart en Bach. Catharinakerk, 20.30 uur VRIJDAG 30 JULI Brouwershaven Concert door panfluitist Leon Koppelman. Hij wordt begeleid door Marien Stouten op orgel en piano. Tevens wordt tijdens dit concert de nieuwe cd 'Leon in concert volume 2' gepre senteerd. Grote of Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur Domburg Gino and the Bulldozeband, GrandCafe MarktZes, 21.30 uur Groede Adrie Oosterling speelt zijn Jubileumprogram ma 2010. De Twee Duiven, 21.00 uur Vlissingen Middagpauze-orgelconcert door Henk G.van Putten uit Nieuw-Beijerland. Sint Jacobskerk, 12.00 uur ZATERDAG 31 JULI Oostburg Concert The MassaCrista. In het voorprogram ma speelt Uptempo Blues Machines. The Lane, 22.00 uur Tholen Zomerconcert door Jan de Viet (secretaire-or gel en klavecimbel) en Gerard de Waardt (beiaard): Franse portretten met viola di gam ba. Stadhuis, 15.00 uur ZONDAG 1 AUGUSTUS: Aardenburg 'Vage Klachten - Killing the Blues', Liederenpro- gramma van Ries de Vuyst. GaleRichel, 14.00-17.00 uur Brouwershaven Zanger-gitarist-componist Louis de Sousa en zangeres Eveline Statink brengen Brazili- aans-Portugese muziek van Brasil Dois Mil. Eetcafé t Opstapje, 21.00 uur Middelburg Jongeren Hooilkoorts presenteren zich Vismarkt, 12.00-17.00 uur Veere Muziekpodium Zeeland: concert Shuann Chai (piano) en Julia Tom (cello). Grote Kerk, 15.30 uur Wilhelminadorp Optreden BES (jazz-standards en verjazzde pop) Loze Vissertje, 16.00-19.00 uur MAANDAG 2 AUGUSTUS Breskens Zomeravondconcert van de muziekvereniging Breskens-Groede. Met de Nederlandse rockchick Yasmin hoopt Peerock een ferme publiekstrekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80