Fast and the Furious-achtige Tafel 7: 3 cola is een uitzondering op de K; i 2 Leesvoer donderdag 29 juli 2010 Gierende banden, piepende remmen en rondspattend rubber. Bij Speed Gein kijkt daar niemand meer van op. Vanaf morgen tot en met zondag kunt u weer terecht op het speeding-event in Goes. Zomerverslaggeefster Jessie Scheele scheurde in de aanloop een rondje mee met driftkoning Jan Lokerse op het parkeerterrein van de Zeelandhallen. door Jessie Scheele Een sensationeel spektakel, zo kun je het optreden van Jan Lo kerse en Emiel Harten het best omschrijven. Het geluid van gil lende banden komt steeds dich terbij. Ik zie geen hand voor ogen, de man nen hebben namelijk een ondoordring baar rookgordijn opgetrokken. Maar wanneer de rook beetje bij beetje wegtrekt, doemen twee raceauto's voor mij op. „Zo, dus jij komt een rondje driften?" Ik knik, nog onder de indruk van het lawaai. En met mij nog vele anderen, zo blijkt uit het publiek dat op een veilige afstand be wonderend toekijkt. Het voelt alsof ik een figurant ben op de set van de nieuwste Fast and the Furious- film. De uitlaat van lans knalrode BMW buldert, terwijl ik in de auto stap. Ik nestel me in de kuipstoel en maak mijn vier- Elke donderdag vraagt de zomerredactie om een boekentip. Vandaag de keuze van Trudi van Erp van boekhandel De Koperen Tuin in Goes. door Kris Derks inderboeken zijn er te over. Peu ters worden overspoeld met prentenboeken over kikkers in de kou en geblokte olifanten. En op de basisschool lezen kinderen over pestkoppen en prinsessen. Maar als de jeugd eenmaal naar de brug klas gaat, blijkt er voor jongens opeens bar weinig meer te kiezen. „Naast de fan- tasieboeken die nog steeds in een op mars zijn, is het aanbod voornamelijk ge richt op puberende meisjes", vertelt Tru di van Erp van boekhandel De Koperen Tuin. Het boek Tafel 7:3 cola is een uitzonde ring op de regel. Van Erp: „Dit is einde lijk een boek met een mannelijke hoofd persoon." Het is het eerste boek uit een reeks die nog geschreven moeten wor den door kinderboekschrijfster Marion van de Coolwijk. „In ieder boek van die reeks staat een andere bijbaan centraal", legt Van Erp uit. De hoofdpersoon in Tafel 7:3 cola ver dient een zakcentje in de bediening van een restaurant. De vijftienjarige Rik werkt hard en kan het goed vinden met zijn collega's. Maar dan verdwijnt er plotseling geld uit de kas en de fooienpot. Iedereen is stomver baasd. En het blijft niet bij één keer. Wat is hier aan de hand? De medewer kers beginnen elkaar te verdenken. Steeds als Rik heeft gewerkt, klopt de kas niet. Is dat toeval? Al zijn collega's begin nen hem te verdenken. Ten einde raad probeert hij uit te vinden wat hier aan de hand is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76