populariteit krulbolsport Zelzatenaren willen meer controle op hardrijders 23 tot70% korting Kleding ontwerpen in bibliotheek Expositie van poezenbeeldjes Muziek en feest tijdens Mart Rock Nieuwe website voor promotiestichting Orgelconcert Maidre in de basiliek Een beetje scepsis is er nog wel van de met een pilsje in de hand toekijkende oude getrouwen. Maar ook dames weten de bol steeds beter te hanteren. foto's Mark Neelemans door Wout Bareman ZELZATE - De bewoners van Zelza- te-west maken zich ernstig zorgen over de snelheidsovertredingen, die het verkeer van en naar de Ka- naalbrug maakt. Veel weggebruikers overtreden de maximum-snelheid van 50 kilome ter per uur, zeker nu de op- en af rit van de brug is vernieuwd. De afdeling van de Zelzate SP.a heeft bij de gemeente aangedron gen op maatregelen. Dat gebeurde tijdens een actie in de directe om geving van de brug. Voordat er boetes worden uitgedeeld, moet de weggebruiker nog eens nadruk kelijk worden gewezen op de maxi mum-snelheid. Dat kan bijvoor beeld via extra waarschuwingsbor den én de plaatsing van een ma- trixbord, waarop de werkelijke snelheid van de automobilisten en vrachtwagenchauffeurs wordt aan gegeven. Net als in buurgemeente Sas van Gent moet ook harder worden op getreden tegen vrachtverkeer dat via de Beneluxlaan (tussen de grens bij Sas en Rieme op de wes telijke kanaaloever) het centrum van de gemeente als sluiproute ge bruikt. Dat kan worden vermeden door de plaatsing van een zoge noemde 'vrachtwagensluis'. Unieke kans! Topdesign voor de laagste prijzen! DUvUl sUCSjpl urban design Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.boconcept.nl www.tmcwoonwinkels.nl donderdag 29 juli 2010 OOSTBURG De laatste dagen van juli en de hele daaropvolgende maand augustus is in de bibliotheek van Oostburg werk te zien van cursisten van kle- dingontwerpster Marianne Verbe- ke. De kleding is ontworpen op ba sis van geometrische figuren. In de vitrines wordt werk getoond van zowel de ééndaagse workshops als van cursisten, die langere tijd les sen volgden. Ze kozen stuk voor stuk voor eigen technieken, waarin overigens wel steeds werd gewerkt met (delen van) cirkels, vierkanten en driehoeken. HULST De vitrinekast in de bibliotheek in Hulst staat vol met poezen. Deze verzameling is van Emmy Lockef- eer uit Hulst. Zij spaart al zeker der tig jaar poezenbeeldjes en wil haar collectie nog graag uitbreiden. De ze liefhebberij is ontstaan door haar liefde voor echte katten. Ze zijn van allerlei materialen. Het is een bonte mengeling van Neder landse en buitenlandse katten. De mini-expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bi bliotheek tot en met 24 augustus. SINT JANSTEEN Het Martje van Wardje in het cen trum van Sint Jansteen is zaterdag 21 augustus wederom het gratis toe gankelijke festivalterrein voor Mart Rock. Vanaf 21.00 uur zijn er optredens van the Greenday tribute band Dookie, Blunt met folk rock en pop covers van C -Stone. Het programma op het buitenpo dium wordt vervolgd met meezing- nummers en dansbare rock van de Antonio's en recht toe recht aan rock covers van the Beastie Girls. CADZAND-BAD De stichting Promotie Cad- zand-Bad heeft een nieuwe websi te gelanceerd. Dat gebeurde in sa menwerking met de VW en is fi nancieel ondersteund door het sti muleringsfonds van de Rabobank. Op de website is informatie te vin den over de horeca, winkels, activi teiten en bezienswaardigheden in Cadzand en omgeving. In een spe ciale bedrijvengids kan eenvoudig worden gezocht naar de verschil lende bedrijven in Cadzand. www.cadzand-bad.com HULST Organiste Ines Maidre geeft vrijdag 6 augustus een orgelrecital in de Willibrordus basiliek in Hulst. Maidre studeerde aan de Hoge school voor Muziek in Estland en aan de Griegacademie in Bergen, waaraan zij nu verbonden is als or gellerares. Op het programma staan de Praeludium en Fuge in C van Georg Böhm en werken van Sweelinck, de Grigny, Muffat en J.S. Bach (Fantasia en Toccata). Bijzon der wordt de uitvoering van delen uit Suite pour Souvigny van Guy Bovet. Aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65