PZCL 'Declaraties patiënten rompslomp' Heel wat te beleven op De Sterre IE?a 'Hittecamera's onnodig in Westerscheldetunnel' PZC 22 en 23 24 en 25 VERTROUWEN ZorgSaam wil eigen budget voor een zo optimaal mogelijke verpleging van patiënten thuis Flinke schade na aanrijding Eede Molenzicht blijft werken aan grotere populariteit krulsport Donderdag 29 juli 2010 Streng dieet maakt spuiten van insuline overbodig Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen wil zelf kun nen bepalen op welke manier pa tiënten thuis intensieve verpleging krijgen na bijvoorbeeld een opera tie. Nu bepaalt het Zorgkantoor dat nog. „Onze medewerkers zijn het huidige systeem spuugzat", zegt Arnold Schelfhout, lid van de raad van bestuur van ZorgSaam. Hij door Harold de Puysseleijr CLINGE - De nieuwe belevingstuin op het terrein van stichting voor verstandelijk gehandicapten Tragel Zorg in Clinge is een plek waar hef tige emoties als vreugde en ver driet beleefd kunnen worden. De jarenlange wens om op het Sterre- terrein over zo'n tuin te beschik ken, ging gisteren met de officiële opening in vervulling. De tuin naast het hoofdgebouw van Tragel Zorg is opgedeeld in vijf kamers, waarin zien, ruiken, horen, proe ven en voelen aan bod komen. Daarnaast is in de tuin een herden- kingsplek ingericht, waar mede werkers en cliëntvertegenwoordi gers herinneringen op kunnen ha len aan overleden bewoners. In ok tober dit jaar vindt er de eerste her denkingsplechtigheid plaats, maar iedereen kan er daarnaast het gehe le jaar door ook individueel ge bruik van maken. Cliënte Cissy van Loon opende de belevingstuin door het oplaten van ballonnen in de nieuwe huis kleuren van Tragel Zorg. Esmeral da Bral van de vrouwelijke tak van de Lionsclub Zostera overhandig de een cheque aan Marleen Haart- sen, de grote animator van de tot standkoming van de tuin. noemt het voorbeeld van een pa tiënt die na een operatie naar huis gaat en thuis nog wondverzorging nodig heeft. Het Zorgkantoor be paalt dat een medewerker van ZorgSaam dat een kwartiertje per dag mag doen, gedurende drie we ken. Dat dagelijkse kwartiertje be taalt het Zorgkantoor uit aan de hand van declaraties van ZorgSaam. Naast een hoop administratieve rompslomp werkt dit systeem in de praktijk vaak niet, zegt Schelf hout. Sterker nog, zowel medewer kers als de patiënt raken gefrus treerd omdat een wond met name in het begin veel intensiever ver zorgd moet worden dan dat kwar tiertje. „Het komt vaak voor dat onze medewerker in het begin een half uur per dag bij de patiënt is. Alleen mag dat tweede kwartier nu dus niet worden gedeclareerd. En het komt ook vaak voor dat de wond in de derde week geheel ge nezen is en dat de patiënt dus geen zorg meer nodig heeft. Het huidige declaratiesysteem is dus zeer onpraktisch." ZorgSaam pleit daarom bij zowel het Zorgkantoor en uiteindelijk het ministerie van Volksgezondheid voor een eigen budget. Het Zorgkantoor stelt dan jaarlijks een budget beschikbaar dat naar geheel eigen inzicht van ZorgSaam ingezet kan worden voor een zo optimale verzorging van de patiënt thuis. „Wij vragen aan de minister eigenlijk ons het vertrouwen te geven onze taak zo goed en zo doelmatig mogelijk uit te voeren. Wij hebben de experti se in huis om dat zo goed mogelijk te doen." Volgens Schelfhout staat het Zorg kantoor achter deze gedachten- gang. Hij praat vandaag met mede werkers van het Zorgkantoor over het opstellen van een plan van aan pak. Er zijn volgens hem immers nog een hoop technische beren op de weg. „Het zal een moeizaam tra ject worden omdat er veel partijen bij betrokken zijn maar we willen het graag invoeren." Cliënten van Tragel Zorg bekijken na de officiële opening van de belevingstuin op het terrein van De Sterre in Clinge het bamboehouten windorgel dat centraal in de tuin is geplaatst. foto Peter Nicolai ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. E.G.E. de Wever, Biervliet 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. TERNEUZEN - De Westerscheldetun nel hoeft niet te worden voorzien van hittecamera's, die bij de ingan gen oververhitte remmen van vrachtwagens signaleren. B en W van Terneuzen zien niets in de sug gestie van raadslid Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen) om net als in Duitsland proeven te nemen met de camera's. Het college geeft toe dat het in landen met flinke hoogteverschillen voor kan komen dat de remmen van vrachtwagens zwaar worden belast, waardoor problemen kunnen ontstaan bij het inrijden van een tunnel. Hoe wel aan weerszijden van de Wes terscheldetunnel het hellingpercen tage 'behoorlijk' is, zijn bij de ex ploitant geen gevallen van overver hitte remmen bekend. Daarom zijn de camera's overbodig. EEDE - Bij een aanrijding op de kruising van de Brieversweg en de Valeiskreek in Eede zijn dinsdag rond 23.00 uur twee auto's met el kaar in botsing gekomen. Beide au to's raakten dusdanig beschadigd dat ze zo goed als zeker total loss worden verklaard. Een 62-jarige au tomobilist uit de gemeente Sluis verleende op de kruising geen voorrang aan een 21-jarige man uit dezelfde gemeente. Beide bestuur ders bleven ongedeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63