binnenland 15 Goedkoop naar de lang niet op één lijn Sunweb Orthodontisten naar rechter om lager tarief Maffiabaas gepakt in Amsterdam www.sunived.nl Naar België voor invriezen van eicellen Uitgaven AWBZ sterk gestegen Inspectie bekijkt 'diplomadruk' docent Zaak Marco Kroon weer uitgesteld Hulp werkgever tegen huiselijk geweld Politie arresteert acht hooligans Afwijkend gedrag Verzekering voor heimwee op zomerkamp donderdag 29 juli 2010 land, doen ruim elfhonderd scoutinggroepen mee in de leeftijd van 7 tot 17 jaar. Het evenement duur nog tot en met 4 augustus. foto Marcel van Hoorn/ANP leeftijd op 67 jaar brengen, de PW wil die handhaven op 65 jaar maar dat is nu geen breekpunt meer. - De PW wil ontwikkelingssamen werking afschaffen en alleen nood hulp geven. De WD wil het ont wikkelingsbudget halveren. Het CDA wil het budget handhaven, al leen zou een deel anders aange wend moeten worden. - Van de drie partijen wil alleen CDA kilometerhefïing invoeren. - De WD investeert netto in on derwijs 0,75 miljard euro. De ande re twee bezuinigen er op: de PW een kwart miljard euro, het CDA een half miljard euro. - Overeenkomsten zijn er op het gebied van de woningmarkt: de partijen handhaven de hypotheek renteaftrek. - Op integratie- en immigratiege bied willen zij alle drie strengere eisen stellen. De PW wil een im migratiestop voor mensen uit is lamlanden. Een vreemdeling die geen werk heeft, moet het land uit. Pas na tien jaar wonen en wer ken recht op een uitkering. Dit laatste punt geldt ook voor de WD. Het CDA eist dat nieuwkomers in burgeren. Doen ze dat niet dan moeten ze vertrekken. DEN HAAG - De beroepsverenigin gen van orthodontisten en tandart sen tekenen bezwaar aan tegen de voorgenomen verlaging van de ta rieven voor orthodontie. Ze ho pen bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven de verlaging van 34 procent ongedaan te ma ken. Gisterochtend maakte de Neder landse Zorgautoriteit (NZa) be kend dat de tarieven voor ortho dontisten en tandartsen die beu gels plaatsen vanaf volgend jaar met een derde omlaag gaan. Vol gens de NZa staan de inkomsten niet in verhouding tot de werke lijk gemaakte kosten. Ze verdienen daardoor veel meer dan hun nor minkomen van 140.000 euro. De Vereniging van Orthodontis ten (VvO) en de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde (NMT) bestrijden AMSTERDAM - Een arrestatieteam heeft deze week een voortvluchti ge maffiabaas uit het noorden van Italië opgepakt op de Dam in Am sterdam. De 55-jarige Pietro Bassi moet in Italië nog dertig jaar cel uitzitten voor dubbele moord en drugshandel. Maffiabaas Bassi, bijgenaamd 'Bob by Solo', verbleef al jaren in Am sterdam. Hij woonde hier samen met zijn nieuwe Poolse vriendin en werkte nu en dan onder een valse identiteit in verscheidene Ita liaanse winkels en restaurants. Bassi was het laatste voortvluchti ge kopstuk van de maffia van noord-Bari, waar hij opgroeide in het kustplaatsje Trani. De arresta tie van de veteraan is het sluitstuk van een grootscheepse operatie van de Italiaans politie, die de rest van de clan in december 2008 al goeddeels hadden ontmanteld. De Italiaanse opsporingsdiensten kwamen Bassi op het spoor toen hij met zijn bejaarde moeder in Ita lië telefoneerde. De carabinieri uit Bari hadden vervolgens de hulp in geroepen van de Amsterdamse re cherche, die de maffioso in de ga ten hield met observatieteams. Maandagmiddag slenterde hij met twee leden van zijn organisatie over de Dam toen het arrestatie team hem overmeesterde. Hij ver zette zich daarbij hevig. Aanvanke lijk gaf hij een valse identiteit op en overhandigde de politie profes sioneel nagemaakte papieren, maar vingerafdrukken die op het politiebureau werden afgenomen, verrieden zijn ware identiteit. de argumenten van de NZa. Ze wijzen erop dat de meeste ortho dontisten lange werkweken heb ben van vijftig uur of meer. luist door de lange werkweken is er in de orthodontie geen sprake van wachtlijsten, stellen de beroepsver enigingen. Volgens de beroepsverenigingen komen veel orthodontisten en tandartsen door de tariefsverla ging in de problemen en zullen ze hun praktijk daarom sluiten. Vol gens de NZa zal de patiënt door de tariefsverlaging 750 tot duizend euro goedkoper uit zijn. Een bezwaarprocedure bij het Col lege van Beroep voor het Bedrijfs leven duurt al snel een jaar. Dat be tekent hoogstwaarschijnlijk dat pas na 1 januari 2011 de rechter uit spraak zal doen. Zolang die uit spraak er nog niet is, blijft de ta riefsverlaging van kracht. BRUSSEL Ruim 60 procent van de 31 vrou wen die in het afgelopen jaar in het ziekenhuis van Brussel eicellen om 'sociale redenen' hebben laten invriezen, komt uit Nederland. Dit zegt de arts dr. Stoop. Zij doen dat bijvoorbeeld omdat zij nog geen man hebben. De methode van het invriezen van eicellen mag in Ne derland alleen worden ingezet om medische redenen. DEN HAAG De uitgaven aan de volksverzeke ring AWBZ zijn de afgelopen tien jaar met bijna driekwart toegeno men. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De stijging komt door vergrijzing, ruimer indicatiebeleid en groei van het aantal persoonsgebonden budgetten. De zorg voor langdurig zieken, ouderen en gehandicapten kostte vorig jaar 23 miljard euro. DEN HAAG De Onderwijsinspectie, die diplo mafraude onderzoekt, kijkt in dat onderzoek ook naar klachten van docenten. Leraren zou dwingend worden gevraagd kwaliteitsnor men voor tentamens en examens te verlagen, om studenten eerder te laten slagen. DEN BOSCH De beslissing of Marco Kroon wel of niet wordt vervolgd, is opnieuw opgeschort. Volgens het Openbaar Ministerie kan het besluit pas in de tweede week van september wor den verwacht. Kroon, die drager is van de Militaire Willemsorde, werd eind januari verhoord op ver denking van handel in drugs en wa pens in café Vinny's in Den Bosch. Kroon is exploitant van het café. DEN HAAG De overheid wil in de preventie en bestrijding van huiselijk geweld de hulp inroepen van werkgevers. Een kwart van de werkende slacht offers moet wel eens verstek laten gaan omdat zij te ernstig zijn toege takeld. Het verzuim door huiselijk geweld kost werkgevers jaarlijks 136 miljoen euro. Circa 40 procent van de Nederlanders krijgt ooit te maken met huiselijk geweld. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft gis teravond acht Ajax-supporters aan gehouden, vooral voor openlijke ge weldpleging. Enkelen van hen ge droegen zich gewelddadig tegen over de politie, aldus een woord voerder. Ze gooiden met blikjes bier naar de mobiele eenheid. DEN HAAG - De politie Haaglanden zet bij grote evenementen 'spot ters' in. Zij speuren in mensenmassa's naar afwijkend gedrag. De eerste proef was tijdens Veteranendag, vorige maand in Den Haag, zegt een politiewoordvoerder. ARNHEM - Ouders die hun kinde ren mee laten gaan met een vakan tiekamp van Simbo uit Arnhem, kunnen een heimweeverzekering afsluiten. Met deze verzekering krijgen de ouders het hele kamp geld terug, als hun zoon of doch ter heimwee zou krijgen en opge haald moet worden. De verzeke ring geldt voor alle leeftijden en voor alle vakantieweken in heel Europa. Volgens directeur Iddo Schoen van Simbo is de heimweeverzeke ring een onderdeel van de annule ringsverzekering, die ouders via Simbo bij de Europeesche kunnen afsluiten. Simbo heeft als enige heimwee opgenomen in zo'n ver zekering. Heimwee is volgens Schoen niet te onderschatten. Meestal gaat het over na een nacht je wennen, maar kinderen kun nen er ook echt ziek van worden. Zon VAKANTIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5