Impulsrubrieken, voor Schrier heeft nog energie over na familie-uitje Topklasser Hoek strikt doelman Van Ryckeghem Boehlé strandt in kwalificaties WK In het programma van het Domburgse Horses by the Sea (27-29 augustus) is dit jaar veel plaats ingeruimd voor snuffelaars aan de wedstrijdsport. we o donderdag 29 juli 2010 O H i Hf door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De technische com missie van Hoek heeft weinig tijd nodig gehad om een nieuwe doel man aan de selectie toe te voegen. Sven van Ryckeghem, een 25-jari ge Belgische keeper die zonder club zat, meldt zich aanstaande maandag voor het eerst op de trai ning bij de Zeeuws-Vlaamse top klasser. Hij mag met Jörg van Nieu- wenhuijzen de strijd aangaan voor een plek onder de lat. Van Ryckeghem neemt de plaats in van Kristoff Deprez, die gerui me tijd buitenspel staat. De doel man die deze zomer overkwam van VW Hamme raakte bijna twee weken geleden in het oefen duel met Standaard Wetteren ge blesseerd aan zijn schouder. De prez is in het verleden al geope reerd aan het gewricht en zal nu ruim een halfjaar niet in actie kun nen komen. Omdat Hoek bij de eerste selectie met twee keepers werkt, was alleen Van Nieuwen- huijzen nog over. Zijn nieuwe concurrent heeft rui me ervaring in het betaald voet bal. Van Ryckeghem speelde in de jeugdopleiding van Club Brugge, droeg daarna het shirt van stadge noot Cercle en stond ook onder contract bij Zulte-Waregem en KV Oostende. Bij die club was hij in zijn eerste jaar in Tweede Klasse eerste keus. Afgelopen seizoen zat Van Ryckeghem vooral op de bank in Oostende en liep zijn con tract af. „Hij was op zoek naar een club en v i/ mmasmm wij naar een goede keeper", zei Gert-Jan de Boer, die bij Hoek sa men met Jaclcy Lambert verant woordelijk is voor de samenstel ling van de eerste selectie. „Hij traint maandag voor de eerste keer mee. Deze week lukte dat nog niet vanwege zijn werk." Volgens De Boer waren er meer keepers in beeld bij Hoek. „Maar dit was de beste optie. Gaby Dema- net kende hem ook al." De trainer oefent zaterdagmiddag met zijn ploeg op eigen veld tegen ASWH. De hoofdklasser uit Hen- drik-Ido-Ambacht, die onder lei ding staat van ex-Hoek-trainer Wil lem Leushuis, traint 's ochtends om 10.00 uur op het veld van Bier vliet. Na een lunch in Hoek is om 14.30 uur de aftrap van de oefen wedstrijd. Na dat duel heeft Hoek nog drie weken om zich voor te be reiden op de start van de topklasse en het eerste duel in het toernooi om de KNVB-beker. De start is pittig en ook daarom is Hoek snel op zoek gegaan naar een tweede, betrouwbare keeper. Op zaterdag 21 augustus begint de Zeeuws-Vlaamse formatie het sei zoen in de topklasse op het kunst grasveld van Sparta Nijkerk. Vier dagen later reist de ploeg vervol gens naar Groesbeek, voor het be kerduel met De Treffers. Na de thuiswedstrijd tegen het Baren- drecht van spits Arjan Human (za terdag 28 augustus) volgt drie da gen later al de derde competitie wedstrijd. Op dinsdag 31 augustus wacht onder de rook van Rotter dam het uitduel met Capelle. ggsm S8SBSOS r- PORTO - Beach volleyballer Dirk Boehlé, afkomstig uit Hulst, is er met zijn partner Erik Nijland niet in geslaagd in het hoofdschema te komen van het WK onder negen tien jaar. Het duo sneuvelde giste ren in de derde ronde van de kwa lificaties. Boehlé (17) en Nijland (18) had den in Porto in de eerste ronde HORSES BY THE SEA door Roeland van Vliet een bye. Daarna waren ze met 2-1 (24-22 17-2115-10) te sterk voor het Australische koppel Halliday/King- ston. De Russen Kucherenko en Anufriev gaven zich echter niet ge wonnen. Het werd een duidelijke 2-0-zege voor hen (21-13 21-8). Ook vorig jaar, toen de titelstrijd in Turkije was, misten Boehlé en Nijland het hoofdtoernooi. DOMBURG - Peter de Kam, organisa tor van Horses by the Sea, zet op zondag 29 augustus zijn deuren wa genwijd open. Op de slotdag van het hippische evenement wil hij zo veel mogelijk recreatieve rijders la ten kennismaken met de wedstrijd sport. Daarvoor zijn de zogenoem de impulsrubrieken in het leven ge roepen. „Bij ons kan daar voor het eerst op ingeschreven worden", ver telt de Domburger. „Zeeland fun geert als pilot. Daarna moet de rest van het land volgen." Je zou het simpelweg een leden werfactie van de Koninklijke Ne derlandse Hippische Sportfederatie kunnen noemen. Wie zich aan meldt en meedoet, wordt namelijk automatisch een jaar lang gratis lid van de bond. En de KNHS hoopt natuurlijk dat men na die twaalf maanden aangesloten blijft. Maar er zit meer achter, stelt De Kam, die in de ledenraad van de KNHS zit als afgevaardigde van Zee land. De bond wil onder meer het paardenwelzijn bevorderen. „Je hebt paardenmensen en mensen met paarden", begint De Kam zijn uitleg ietwat cryptisch. „Ik bedoel dat er mensen zijn die opgroeien met paarden, bijvoorbeeld op een boerderij, en dat er mensen zijn die op latere leeftijd een paard ne men. Was vroeger die eerste groep groter, nu de tweede. En rijders die niet met een paard opgegroeid zijn, weten niet altijd wat het beste is voor het dier. Daar wil de KNHS nu op inspringen. Dierenwelzijn is een hot item in Nederland. Er is niet voor niets een Partij voor de Dieren. Maar de KNHS wil niet wachten tot de politiek maatrege len neemt en vindt dat de sector dat zelf moet doen." De gedachte is: als meer mensen lid zijn van de KNHS, heeft de voorlichting van de bond een grote bereik. De Kam benadrukt dat de sportorganisatie niet belerend be zig wil zijn. „We willen via de im pulsrubrieken juist een opening bieden om kennis te maken met de wedstrijdsport. En dan leert men automatisch iets over dierenwel zijn. Daarnaast is sporten gezond en je komt door in contact met an deren." De KNHS heeft in Zeeland al zo'n 1500 leden. Nog eens 3000 a 4500 mensen zijn ook actief in de paar densport, bijvoorbeeld bij een ma nege. Die groep wil De Kam en thousiast maken voor de derde dag van Horses by the Sea. „Het is heel laagdrempelig en de sfeer zal onge dwongen zijn. Ruiters en amazo nes kunnen uitproberen of ze een stap verder kunnen gaan met hun paard. Is-ie geschikt voor dressuur of eventing? Kan-ie over kleine hin dernissen springen? Hoe houdt mijn aangespannen paard het op een marathonparkoers? Je kunt er bij ons allemaal achter komen, on der begeleiding van instructeurs. In elke rubriek zal wel een zeker wed strijdelement zitten, maar we ma ken geen einduitslag op. We willen op zo'n dag juist niet jakkeren." Op vrijdag 28 augustus en zaterdag 29 augustus is er op het landgoed van De Kam juist wel alleen wed strijdsport. Dan is de powerhorse- competitie en komen de pony's en paarden in actie in de dressuur en bij het springen. Op zondag, tege lijk met de diverse impulsrubrie ken, zijn er nog men- en eventing- wedstrijden. In 2008, toen Horses by the Sea voor het laatst gehouden werd, trok het evenement ruim 8000 toe schouwers. Nu hoopt De Kam dat aantal, onder impuls van de nieu we rubrieken, weer te halen. Zie horsesbythesea.nl 8$föS£SSf88SS Peter de Kam, hier bij een hindernis op hi door Sjaak Sinke BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel hij net twee zware dagen met zijn ge zin in de Efteling had gehad, boek te Michel Schrier gisteren in Burgh-Haamstede zijn derde zege in het PZC-stratenloopcircuit. De Dynamica-atleet finishte na 9,9 ki lometer in 32.44 minuten. Arjan Beije (Delta Sport) gooide in zijn woonplaats meteen de knuppel in het hoenderhok door er een flink tempo op na te hou den. Schrier, nog maar net terug uit Kaatsheuvel, gaf echter geen krimp en nam na de eerste ronde de kop over. Beije, die de Bombo- kaalloop slechts één keer wist te winnen, klampte nog wel aan, maar halverwege de tweede ron de was zijn verzet gebroken. Achter dit tweetal was er een aar dige strijd gaande tussen de Dy na- mica-leden Jesper Francke en Er- win Harmes. Daarachter bungel den Edwin Stolk, Tjitte van de Buijs, Teun Sweene, Erik Kok en Wilko de Vos. Schrier voltooide de drie rondes in een kleine 33 minuten. Beije passeerde de fmish, met de han den verontschuldigend in de lucht, met ruim een minuut ach terstand. Francke knokte zich op de meet naar de derde plaats, waardoor Harmes zo ongeveer in de hekken verdween. Sweene werd vijfde, voor Van de Buys, de wielrenner die best een poging zou kunnen wagen in de run-bi- ke-run. Schrier moet nu in de laatste wed strijd nog even aan de bak en dan wint hij voor de tweede keer het PZC-stratenloopcircuit. Tim Pleij- te speelt geen rol meer voor het eindklassement, aangezien hij niet aan de vier vereiste wedstrij den komt. Bij de vrouwen heeft Anjolie En gels (Dynamica) ook nog één wed strijd nodig op het circuit te win nen. Ondanks de heerschappij van de Middelburgse - zij won gis teren in 38.28 minuten - wordt er bij de vrouwen sterk gelopen. San dra de Block (Dynamica) finishte namelijk in een eveneens snelle tijd van 39.29. En clubgenote Ma rianne de Kok, die eerste werd bij de vrouwen D35, deed er maar ne gen seconden langer over. De finale van het PZC-straten loopcircuit is volgende week woensdag in Domburg. Arjan Beije (142) trekt het deelnemersveld op gang. Hij zou uiteindelijk als tweede finishen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58