tekort tegen Paok workshops Franse revelatie Lemaïtre is meester van de Europese sprint Tourwinnaar Contador vertrekt bij Astana Puntenaftrek voor zeven profclubs Batista tijdelijke opvolger Maradona donderdag 29 juli 2010 SPORTSTELLINC Reageer op www.pzc.nl/sport op de stelling 'Ik kijk uit naar het nieuwe voetbalseizoen'. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Wilko Voordouw BARCELONA - „Wit of zwart, dat maakt helemaal niet uit", aldus de pas twintigjarige Franse sprinter Christophe Lemaïtre. Hij schreef op 9 juli tegen wil en dank histo rie. Tijdens het Franse atletiekkam- pioenschap in Valence dook hij als eerste blanke op de too meter on der de to seconden: 9,98 secon den. Gisteravond deed hij er in Barcelona 10,11 seconden over. Ma tig, zeker op een razendsnelle mondobaan, maar genoeg voor de Europese titel. De Fransman was in eigen land al een groot talent, maar heeft nu een sterrenstatus. Hij wordt al ver geleken met sprintlegende Usain Bolt. Of met nationale sportico- nen als Guy Drut, Laure Manau- dou of Alain Prost. Frankrijk heeft een sprinter die meetelt. Lemaïtre, afkomstig uit Annecy, is geen imposante spierbundel. Net als wereldrecordhouder Bolt is hij slank. Zijn 1,89 meter lange lijf doet eerder denken aan een hoogspringer dan aan een sprin ter. Ook het aantal passen dat hij nodig heeft om de 100 meter af te raffelen doet denken aan de inmid dels legendarische Jamaicaan. Lemaïtre heeft 42 stappen nodig, de heerser op de mondiale sprint zet 41 keer het ene been voor het andere. Staan de Franse media in vuur en vlam, de atleet is de eerste om alle hoog gespannen verwachtingen te temperen. „Ik moet nog heel veel leren", aldus de sprinter. Lemaïtre is geen groot prater. Hij was, voordat hij koos voor de atle tiek, vanwege zijn snelheid popu lair bij alle sportverenigingen in zijn woonplaats. Hij deed aan handbal en voetbal, voordat hij op zijn vijftiende uiteindelijk bij een atletiekvereniging terecht kwam. „Waarom? Ik had het naar mijn zin bij die andere sporten, maar ik vond het vreselijk als we verloren omdat anderen hun best niet de den." Zijn coaches denken dat hij nog veel sneller kan: de twintigjarige kan volgens deskundigen komen tot een tijd van 9,80 of misschien nog wel wat sneller. „Hij moet zijn spieren verder ontwikkelen, maar ervoor waken dat hij zijn snelheid verliest." Na Lemaïtre eindigden gistera vond opmerkelijk genoeg vier atle ten in 10,18: de Engelsen Mark Le wis-Francis (2), en enfant terrible Dwain Chambers (5), de Frans man Martial Mbandjock (3) en de uittredende Portugese Europees kampioen Francis Obikwelu (4). Filmcollege za 11 en zo 12 september Vier lectures en drie films rond het thema scenario Kosten: 40,- 35,- voor Vrienden van Film by the Sea en leden ZVU of Zeeuwse Bibliotheken) Schrijfworkshop do 16 september Leer je eigen korte verhaal te schrijven o.l.v. Marion Pauw en Elle van Rijn Kosten: 25,- 20,- voor Vrienden van Film by the Sea en leden ZVU of Zeeuwse Bibliotheken) Aanmelden: www.filmbythesea.nl Film by the Sea 10 t/m 19 september 2010 www.filmbythesea.nl Film by the Sea is meer dan films kijken alleeri. Tijdens de twaalfde editie van dit festival voor film en literatuur ligt de nadruk van cursussen en workshops op schrijven en het scenario. U kunt zich vanaf nu inschrijven voor: MADRID Tourwinaar Alberto Contador ver laat Astana aan het einde van dit jaar. De wielerploeg uit Kazachstan wilde uiterlijk dinsdagavond duide lijkheid hebben van de Spanjaard, maar Contador verwierp dat ulti matum en beëindigde daarmee de onderhandelingen. „Alhoewel we qua vraag en aanbod helemaal niet zo ver uit elkaar lagen, wilde het team dringend weten of Alberto zijn contract zou verlengen", luid de de tekst van een communiqué. „Alberto heeft dat ultimatum ver worpen." Contador won bij Astana tweemaal de Tour (2009 en 2010), de Giro (2008) en de Vuelta (2008). ZEIST Zeven clubs uit het betaalde voet bal zullen het seizoen 2010-2011 met een negatief puntenaantal be ginnen. De licentiecommissie van de KNVB heeft zes eerstedivisïe- clubs en eredivisionist NAC be straft voor uiteenlopende overtre dingen. NAC maakte maandag zelf al be kend dat de club één strafpunt kreeg opgelegd. MW moet liefst ze ven punten inleveren, AGOW zes. Almere City FC (voorheen FC Om- niworld) en Veendam raken drie punten kwijt, Fortuna Sittard wer den twee punten ontnomen, FC Dordrecht begint de competitie op -1. Hoger beroep is niet mogelijk. Luis Suarez maakte tegen Paok zijn honderdste officiële goal voor Ajax. De aanvaller had 136 duels nodig om een plek in de 'club van 100' te veroveren. doeltreffend voor Ajax. foto Toussaint Kluiters/ANP BUENOS AIRES De Argentijn Sergio Batista fun geert de komende tijd als interim- bondscoach van Argentinië. De hui dige trainer van het nationale elftal onder twintig jaar zal de Zuid- Amerikaanse equipe leiden tijdens het vriendschappelijke duel met Ierland op 11 augustus. Dat heeft de Argentijnse voetbalbond gisteren bekendgemaakt, enkele uren nadat duidelijk was geworden dat het contract van Diego Maradona niet werd verlengd. De bond besloot dinsdag unaniem om de samenwerking met Marado na stop te zetten. Argentinië werd in de kwartfinales van het WK ver nederd door Duitsland (0-4).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57