Ajax doet zichzelf ie Lathouwers na duw- en trekwerk 261 sport VC Vlissingen vestigt hoop op open actiedag Van Marwijk geeft bijna aBie WK-gangers rust Dat is een forse tegenvaller. donderdag 29 juli 2010 door Barry van der Hooft VLlSSiNGEN - In de hoop de finan ciële zorgen wat te kunnen verlich ten, organiseert VC Vlissingen dit weekeinde een open actiedag in en rond de kantine aan de Irislaan. Wie wil helpen de voetbalclub van de ondergang te redden, is za terdag vanaf 10.00 uur van harte welkom. „Het streefbedrag dat we willen binnenhalen is 30.000 eu ro", zegt interim-voorzitter Piet de jong. „Ik heb er goede hoop op dat dat gaat lukken, want er zijn op dit moment al bedragen toege zegd." De Jong is al bijna twee weken lang onophoudelijk bezig met de zoektocht naar euro's en het bin nenhalen van nieuwe bestuursle den. De noodlijdende voetbalclub heeft een huurachterstand van naar verluidt 20.000 euro bij de ge meente Vlissingen. Zolang het be drag niet is voldaan, mag het geen gebruik maken van de accommo datie. Daarnaast wachten verschil lende spelers van de eerste selectie al maanden op hun vergoedingen. Op initiatief van Galietaram Bhon- du, die de stichting Verenigingen in Nood (VIN) heeft opgericht, wordt zaterdag een dag vol spelle tjes en acties georganiseerd. „Hij heeft al vaker wat gedaan voor noodlijdende verenigingen en heeft mij gebeld", legt De Jong uit. „Hij heeft geweldige ideeën en brengt goede zaken aan." Bhondu zette zich in het verleden ook in voor onder meer Liberty, de Vlissingse voetbalvereniging die ter ziele is gegaan. Zaterdag kunnen mensen zich aan melden als donateur, spelend lid, sponsor of als lid van de Club van 1000. Rond 17.00 uur 's middags wordt het opgehaalde bedrag door Bhondu bekendgemaakt. De Jong: „Ik ben er dag en nacht mee bezig en heb al heel veel positieve reac ties ontvangen. Het is me opgeval len dat heel veel mensen met een VCV-hart de club willen helpen." Op bestuurlijk gebied maakt De Jong ook goede vorderingen, zegt hij. „Aan het eind van de week hoop ik vier tot zes nieuwe be stuursleden te hebben." De Jong is op dit moment het enige bestuurs lid van de zondag-eersteklasser. ZEIST - Bert van Marwijk doet in augustus bij de vriendschappelijke wedstrijd tegen Oekraïne geen be roep op zijn vaste internationals. Van de spelers die deel uitmaakten van de WK-selectie gaat alleen Mi chel Vorm mee. Alle anderen krij gen rust. Roy Beerens, Jeffrey Bruma, Siem de Jong, Erik Pieters, Ronnie Stam en Ricky van Wolfswinkel zijn voor het eerst geselecteerd voor Oranje. Jeremain Lens maakte wel deel uit van de voorlopige WK- groep, maar behoorde tot de afval lers en speelde ook nog geen inter land. „Door ons lange verblijf in Zuid-Afrika komt de interland te gen Oekraïne voor de WK-gangers veel te vroeg", zei Van Marwijk gis teren. „Ik wil hen op dit moment niet onnodig extra belasten." De selectie. Doel: Michel Vorm (FC Utrecht), Piet Velthuizen (Vitesse). Ver dediging: Ronnie Stam (FC Twente), Vurnon Anita (Ajax), Jeffrey Bruma (Chelsea), Glenn Loovens (Celtic), Erik Pieters (PSV), Ron Vlaar (Feyenoord). Middenveld: Otman Bakkal (PSV), Wout Brama (FC Twente), Urby Ema- nuelson (Ajax), Orlando Engelaar (PSV), Theo Janssen (FC Twente), David Men- des da Silva (Red Bull Salzburg). Aanval: Roy Beerens (sc Heerenveen), Siem de Jong (Ajax), Jeremain Lens (PSV), Ricky van Wolfswinkel (FC Utrecht). VOORRONDE CHAMPIONS LEAGUE Ajax begint de aanloop naar de Champions League met een 1-1-gelijkspel tegen Paok Saloniki. AMSTERDAM - Ajax heeft zichzelf gisteren een slechte dienst bewe zen. De Amsterdammers hadden de eerste wedstrijd tegen het Griekse Paok in de derde voorron de van de Champions League lan ge tijd eenvoudig in handen, maar incasseerden een kwartier voor tijd uit het niets de gelijkma ker: 1-1. Met de return in het kol kende Thessaloniki voor de boeg dreigt de missie van Ajax om het hoofdtoernooi van de Champions League te bereiken opnieuw te mislukken. Dat lukte vijf jaar gele den voor het laatst. De ploeg van trainer Martin Jol verzuimde in de Arena om af stand te nemen van Paok. Kansen had Ajax genoeg, vooral via Luis Suarez en Miralem Sulejmani. On bedoeld bewezen zij echter waar om Jol nog zo graag een koele af maker aan zijn selectie wil toevoe gen. Ajax trad aan met elf spelers die in de voorbereiding geen mo ment in die samenstelling speel den. De aanloop naar het belang rijke tweeluik in de Champions League verliep dan ook bijzonder rommelig. Jol kreeg pas vorige week woensdag de beschikking over zijn WK-gangers Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, Demy de Zeeuw en Luis Suarez. De Uruguayaan meldde zich even in Amsterdam om een dag later naar Barcelona te vertrek ken om zijn zwangere vrouw bij te staan. De topschutter van Ajax stond maandag weer óp het trainings veld, om twee dagen later 'ge woon' in de basis te starten. Sua rez bewees woensdag ook zonder ritme een bepalende speler te kunnen zijn. Hij verstopte zich niet, joeg tegenstanders op en had slechts twaalf minuten nodig om zijn eerste treffer van het sei zoen aan te tekenen. Na een knul lige actie van de Griekse doelman Konstantinos Chalkias zette Sua rez de thuisploeg met een omhaal op voorsprong: 1-0. Het beteken de tevens zijn honderdste offi ciële doelpunt voor Ajax. De Amsterdammers hadden nau welijks wat te duchten van de nummer twee van Griekenland. Achterin oogde het elftal van Jol solide, met rechtsback Van der Wiel, die net als Suarez geen mi nuut heeft gespeeld in de voorbe reiding, als stuwende kracht. Jol had Demy de Zeeuw buiten het elftal gelaten. De international van Oranje voelt zich zo kort na het WK nog niet fris. De midden velder kwam na een uur in het veld voor Rasmus Lindgren. Ajax kreeg vooral voor rust kan sen zat om de voorsprong uit te breiden, maar de scherpte ont brak. Uit een van de zeldzame Griekse counters maakte Vladimir Ivic plotseling gelijk: 1-t. Volgen de week moet Ajax tijdens de re turn in de 'hel van Thessaloniki' minimaal een keer scoren om de vierde kwalificatieronde te kun nen bereiken. El Hamdaoui Mounir el Hamdaoui meldde zich gistermorgen weer op het trainings veld van AZ. Want waar zijn club al dagen geleden overeenstemming bereikte met Ajax over een trans fer, zag de spits zijn persoonlijke ei sen niet ingewilligd. „We hebben even bijgepraat", zei trainer Gert- jan Verbeek. „En hij wilde na de on zekerheid even ontspannen trai nen. Als het niet tot een transfer naar Ajax komt, hoopt hij een bui tenlandse club te vinden." Luis Suarez is al vroeg in de wedstrijd BARCELONA - De één meldde zich ziek af, de ander ging in de series ineens als een hordenloper over de baan. Arnoud Okken onttrok zich gisteren echter aan de malai se in het Nederlandse kamp op de 800 meter door heel simpel en doeltreffend de halve finale van de EK te halen. Vandaag mag hij proberen in Barcelona de eind strijd te bereiken. „Ik kan met geen mogelijkheid tevreden zijn als ik de finale niet haal", zei Ok ken vol zelfvertrouwen. Okken werkte de afgelopen maan den in alle rust aan de juiste vorm voor Barcelona. De pupil van Cre te Koens kon er goed mee leven dat in de aanloop naar de EK alle aandacht naar zijn vroegere trai ningspartner Bram Som ging. Gis teren bleef hij als enige over van het Nederlandse trio dat in Catalo- nië wilde schitteren op de 800 meter. Titelverdediger Som meldde zich een dag eerder ziek af, Robert La thouwers belandde in zijn serie op het middenterrein na wat duw- werk met de Ier David McCarthy. De Rotterdammer ontweek als een volleerd hordenloper alle hin dernissen die hij vervolgens tegen kwam, voordat hij de weg terug vond naar de baan. Diskwalifica tie volgde, hoewel Lathouwers er een totaal andere mening over het voorval op nahield. „Er was een gat en dat gooit hij in eens dicht", stelde de Rotterdam mer. Nadere bestudering van de beelden leverde onvoldoende be wijs voor die stelling op. En als Lathouwers al niet was gediskwali ficeerd voor het buiten de baan lo pen, dan was het hem alsnog over komen voor de beuk die hij Mc Carthy gaf bij zijn terugkeer in het lopersveld. Het publiek floot hem uit na zijn zege, die uiteinde lijk niets voorstelde. Dat de Atle- tiekunie geen protest indiende, deed hem ook zeer. „Ik loop in die baan en weet wat er is ge beurd." Okken pakte de zaken heel anders aan. De Europese indoorkam- pioen van drie jaar geleden, de laatste tijd veelvuldig geplaagd door allerlei blessures, werkte zich na 400 meter naar voren en hield zijn concurrenten daarmee op het grote videoscherm in Esta- di Olimpic scherp in de gaten. Al leen de demarrage van de Brit Mi chael Rimmer liet hij onbeant woord. „Die vloog over me heen." Het resultaat was de tweede plaats en een ticket voor de halve finale. Dat hij als enige van de drie nog kans maakt op een medaille, had hij ook niet verwacht. „Van Bram hoorde ik dinsdag pas dat hij ziek was. Ik heb hem even opgezocht, ook al is dat misschien niet slim. Ik weet hoe hard hij voor dit kam pioenschap heeft gewerkt. Ik vind Robert Lathouwers in de clinch met de Ier David McCarthy. het heel erg voor hem. En voor Lathouwers is het superlullig dat dit hem overkomt. Je zag hoe sterk hij was, maat op het eerste oog lijkt me die diskwalificatie te recht." Discuswerpster Monique Jan sen is negende geworden. In de fi nale wierp de 31-jarige atlete uit Amersfoort de discus gisteravond in Barcelona naar een afstand van 56,29 meter, bijna 4 meter onder haar persoonlijk record. Ook Hilda Kibet stelde ietwat teleur. Ze kon de Nederlandse atle- tiekploeg niet aan de eerste me daille helpen. De geboren Keni- aanse, al sinds oktober 2007 voor Nederland actief, liep op de 10.000 meter naar de vierde plaats. De Europese titel ging naar de Turkse Elvan Abeylegesse, die won in 31 minuten en 10,23 secon den. Zilver was voor de Russin In ga Abitova (31.22,83), het brons be landde bij de Portugese Jessica Au- gusto (31.25,77). Kibet noteerde als nummer vier 31.36,90.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56