Jonge ringlopers tonen Schooldirecteur komt niet terug 22|Z€@la Borsele verspreidt weer nieuwsbrief over de Zak van Zuid-Beveland Een gezellig ritje Joost, Milan en Teun winnen het ringlopen RINGLOPEN Eerste Zeeuwse Kampioenschap van ZRV in Grijpskerke trok Het Keeten houdt evenementendag in Stavenisse donderdag 29 juli 2010 er nog wel eens iets gebeuren als die zich verstapt of zo, maar hier moet je het helemaal alleen doen." Zijn medekampers waren trou wens allemaal vastbesloten om straks ook echt te gaan rijden. 'En niet op zo'n kakkepaard hoor, maar op een echte Zeeuwse knol' roept een van hen vlak voor hij gaat 'lopen'. Niels Joziasse weet wat ringlopen is. Hij probeert dat iedere dag te doen met de lans die zijn vader speciaal voor hem gemaakt heeft. Hij laat de afgesleten zolen van zijn gympen zien om te onderstre pen dat hij het niet als grapje ziet. „Ik heb een baantje in de tuin, bij de pergola en daar ben ik heel vaak aan het lopen." Op de baan tot en met 8 jaar ging het er spannend aan toe tussen de broertjes Dani (5) en Milan (7) Jan- se. Uiteindelijk viel de jongste af bij de 29-ste ring en redde zijn broer wel de 30 ringen. Maar ondanks de teleurstellingen hier en daar - 'het is wel moeilijk hoor mam, die ringen zijn zo klein' - gaan de ringlopers dapper door. Serena van der Hove, zij zit op het ponykamp dat deze week op de manege gehouden wordt, en Jasmijn Series willen straks ook gaan ringrijden. Ze zitten al op paardrijden, dus de stap naar het ringrijden is voor beide dames een hele logische. Jasmijn: „Ik wil dan wel op zo'n trekpaard, die zijn rus tig en lief" Voor de jubilerende ZRV werd één ding duidelijk tijdens de kam pioenschappen, de ringrijders van morgen zaten absoluut tussen de deelnemers gistermiddag. Uitslagen van het eerste Zeeuwse Kampioenschap Ringlopen in Grijpskerke: 1: Joost Dingemanse; 2: Emile Pro voost en 3: Tristan de Visser; Winnaars van de zogenaamde zes tig-ring: in de baan tot 8 jaar Mi lan Janse; in de baan tot 10 jaar Teun Dingemanse en in de baan tot en met 12 jaar Tristan de Vis ser. B SCHERPENISSE - Fietsfanaat Lennard Andriesse (12) uit Scherpenisse heeft het idee opgevat om in groepsverband zo nu en dan een tocht over Tholen te maken. Na een valse start op 14 juli was gisteren de geslaagde herkan sing. Wie ook eens mee wil: lennard@zeelandnet.nl. foto Peter van Trijen door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De voor mishande ling veroordeelde J. Duvekot keert niet terug als directeur op de refor matorische Groen van Prinsterer- school in Scherpenisse. P. Kieviet, die al op de school werkt, is door het bestuur benoemd tot nieuwe directeur. De positie van Duvekot was na en kele incidenten onhoudbaar ge worden. Eerst was er de zeer slech te beoordeling van de school door de Onderwijsinspectie. In het rap port werd onder meer het hande len van de directeur fel bekriti seerd. Zo zouden veel ouders en leerlingen kritiek hebben op zijn manier van optreden. 'Leerlingen worden hardhandig aangepakt en gekleineerd', schreef de inspectie. Er zou sprake zijn van angst en so ciale onveiligheid. In oktober vorig jaar werd Duvekot op non-actief gesteld, toen bleek dat hij voor de rechter moest verschijnen vanwe ge de vermoedelijke mishandeling van een leerling. Hij werd veroor deeld tot een voorwaardelijke werkstraf Naar aanleiding van gesprekken met enkele ouders concludeerde de PZC in februari al dat de sfeer op school stukken is verbeterd na het op non-actief stellen van Du vekot. Die conclusie trekt de On derwijsinspectie nu ook in een tus senrapportage. Volgens de inspectie durfden lera ren, leerlingen en ouders in het verleden niet onbevangen voor hun mening uit te komen. Daar om smeulden er meningsverschil len en conflicten onder de opper vlakte. Die werden niet openbaar gemaakt uit angst voor repercus sies. Deze sfeer werkte volgens de inspecteurs remmend op de ont wikkeling van leraren en leerlin gen, en dus op de kwaliteit van het onderwijs. De sfeer in inmid dels stukken beter, al stelt de in spectie wel dat er nog een kleine groep ouders is die de ontwikkelin gen met gemengde gevoelens be kijkt. Deze mensen bleven achter de veroordeelde directeur staan. Volgens de inspectie moet het nieuwe bestuur de neuzen weer één kant op krijgen. De Groen van Prinstererschool be houdt vooralsnog zijn slechte be oordeling, maar de inspectie stelt wel dat er stappen zijn gezet om de kwaliteit te verbeteren. Door al le hectiek van de laatste maanden, kwam het hier soms niet van. door Annemarie Zevenbergen Concentreren. Mikken op de ring. Lopen. Steken. Het lijkt zo simpel, maar menig deelnemer aan het eerste Zeeuwse Kampioen schap Ringlopen gistermiddag in Grijpskerke vond dat toch tegenval len. Van de 8r kinderen van 3 tot en met 12 jaar staken er uiteinde lijk zeven de dertig ringen die no dig waren om te kampen om de felbegeerde Kampioensbeker. De meeste deelnemers, afkomstig van Walcheren, Zuid-Beveland en een handjevol kinderen van toeris ten op campings uit de buurt, na men het ringlopen bloedserieus. Want kampioen worden en die fraaie beker in de wacht slepen, ja da's toch wel heel gaaf Die eer viel uiteindelijk ten deel aan de 10-jari- ge Joost Dingemanse uit Grijpsker ke. Na een felle kamp was hij de enige die drie 10 mm-ringen stak. De jubilerende Zeeuwse Ringrij ders Vereniging hield de kam pioenschappen bij Stal De Pagter als onderdeel van de viering van haar 60-jarig bestaan. Voorzitter Lein Kodde van de jubileumcom missie sloot echter niet uit dat de ze primeur volgend jaar een ver volg krijgt. „We hebben heel wat jong talent gezien en alles liep zo goed. Geen gerotzooi en iedereen bleef keurig op z'n beurt wachten. Echt fantastisch." Halverwege de middag daverde er een groot applaus door de rood-witte tent waar de ringlopers hun uiterste best deden. Vertederd keek iedereen naar de 3-jarige Da niël van Belzen uit Koudekerke, ge kleed in boerenkostuumpje, die zijn eerste ring stak. In zijn en thousiasme liep hij gelijk terug om opnieuw te steken, zonder in de gaten te hebben dat de nieuwe ring er nog niet in zat. De ringlopers werden enthousiast aangemoedigd door hun ouders, opa's en oma's en hier en daar zelfs een huishond. De sfeer bleef de hele dag opperbest en de kinde ren zelf kregen er klaarblijkelijk geen genoeg van. Zeker op de baan van to tot en met 12 jaar ging het er serieus aan toe. Emile Pro voost: „Ie moet je heel goed con centreren en je door niets laten af leiden. Als je op een paard zit, kan STAVENISSE - Café Het Keeten in Stavenisse houdt zaterdag een eve nementendag met als thema 'Te rug in de tijd'. Tussen t2.oo en 18.00 uur zijn er aan de Keetenweg onder meer kin derspelen en een springkussen. Er is ook allerlei lekkers. Vanaf 15.00 uur rijdt er bovendien een paar dentram tussen het café en het Van der Lek-de Clerqplein. De vol wassenen komen 's avonds vanaf 20.00 uur aan bod tijdens een mu ziekavond. Onder meer entertai ner lohan van Mechelen en de Adrews Sisters treden op. Er wordt de hele avond muziek uit de jaren '40, '50, '60 en' '70 gedraaid. MEEST GELEZEN 1. Nieuw meldpunt Goes krijgt veel klachten over agressief rijgedrag 2. Klaar voor de uitbreiding (foto) WERELDBURGERS Hoe je met een paar euro een ander enorm kunt helpen, is te lezen op het blog www.pzc.nl/microkrediet STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Wie alles wil we ten over de Zak van Zuid-Beve land, kan een gratis nieuwsbrief downloaden op de internetpagina van de gefneente Borsele. Ook kunnen mensen zich erop abonne ren. Deze week verstuurt Borsele de eerste nieuwsbrief over het Natio naal Landschap. Per jaar zullen er drie verschijnen. De nieuwsbrief, die ook een agenda bevat, gaat au tomatisch naar mensen die al wa ren geabonneerd op de nieuws brief voor het Waardevol Cultuur landschap, tegenwoordig Natio naal Landschap, die de gemeente tot 2007 verspreidde. Het debuutnummer bevat infor matie over de Zak van Zuid-Beve land. Bijvoorbeeld over het in mei geopende wandelnetwerk Sporen in de Zak, dat wandelaars in totaal 180 kilometer aan paden, dijken en wegen biedt. Daarnaast blikt de nieuwsbrief vooruit op Open Mo numentendag (11 en 12 septem ber). De opening vindt plaats in de kerk van 's-Heer Abtskerke, met onder meer een optreden van het Zeeuws kamerorkest iy en pre sentaties van streekdracht. Zaterdag is een aantal monumenta le boerderijen te bezoeken onder begeleiding van een deskundige. Er zijn nog tal van andere evene menten in dat weekeinde, waar van er veel in het teken staan van 'de smaak van de 19e eeuw'. Borsele stelt in het eerste nummer ook Sandra Dekker voor, die als re giocoördinator Borsele moet pro moten als aantrekkelijk gebied om te wonen, te werken en te verpo zen. Het project is een initiatief van drie Borselse ondernemers, die worden gesteund door de ge meente, Kamer van Koophandel en Impuls Zeeland. Kernwoord in de vooral op het toerisme gerichte campagne is 'energie'. www.borsele.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52