PZC I 21 Goes hoopt dit jaar op besluit afslag 22 en 23 24 en 25 RIJKSBIJDRAGE Wethouder verwacht ondanks scepsis ministerie toch acht miljoen euro uit Den Haag Opmaat naar vier dagen feest D7 f Q£tgZïiïg 'Hittecamera's in a'manak tunnel onnodig' Zeeuws kampioen ringlopen worden, da's toch wel heel gaaf Donderdag 29 juli 2010 Streng dieet maakt spuiten van insuline overbodig Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes hoopt toch dat het Rijk nog dit jaar be sluit een tweede afslag van de A58 aan de zuidkant van de stad te be talen. De gevraagde investering be draagt acht miljoen euro. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat staat sceptisch tegenover de aanleg van een tweede afslag bij Goes. Er zou geen rijksbelang mee gemoeid zijn, werd dit voor jaar duidelijk in een overleg met (demissionair) minister Eurlings. De provincie voert per jaar twee keer overleg met de minister van Verkeer en Waterstaat over het Meerjarenprogramma Infrastruc tuur, Ruimte en Transport. Beslui ten over investeringen in de regio worden steevast in het najaar geno men. De Goese wethouder Loes Meeuwisse verwacht dat er dan wel een nieuw kabinet zit. „Ten minste, daar mag je toch wel van uitgaan." Dat nieuwe kabinet zal stevig moe ten bezuinigen. Toch hoopt Meeu wisse dat het Rijk geld uittrekt voor de Goese afslag. „Alle betrok ken partijen zijn het eens. Rijkswa terstaat Zeeland, het waterschap, de provincie en de gemeenten Goes en Borsele. De regio legt zelf 22 miljoen euro op tafel om de ver keersproblemen in en rond Goes op te lossen." Goes heeft plannen gemaakt voor een betere verkeerscirculatie in de stad, zodat het verkeer na de afslag tijdens spitsuren niet vastloopt zo als nu op de Anthony Fokkerstraat en de 's-Gravenpoldersweg, Kloe- tingseweg en Buys Ballotstraat. Zo wil de gemeente een zuidelijke ver bindingsweg aanleggen tussen de Beukenstraat en de Nansenbaan. Ook moet de entree aan de west kant (Anthony Fokkerstraat) zo worden verbeterd dat het verkeer beter doorstroomt. Verder wordt gewerkt aan een betere parkeercir- culatie. Volgens wethouder Meeuwisse hebben Goes en de andere part ners aangetoond de filevorming in en buiten de stad voortvarend te willen aanpakken. KAMPERLAND - Kinderen vermaakten zich gis- voor het nodige vertier. De komende drie da- dagavond muziek op het havenplateau en kun- teren tussen de dieren tijdens de havenfees- gen staat het Noord-Bevelandse dorp nog bol nen inwoners en toeristen zaterdag een rond ten in Kamperland. Ook de kermis zorgde van de activiteiten. Zo is er morgen- en vrij- je maken op de nachtmarkt. De havenfeesten worden die dag om 23.30 uur afgesloten met een lasershow op en rond het water. foto Willem Mieras ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. E.G.E. de Wever, Biervliet 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. ~A~*X*Z*-A Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel hoeft niet te worden voorzien van hittecamera's, die oververhitte remmen van vrachtwagens signale ren. B en W van Terneuzen zien niets in de suggestie van raadslid Giel van Boom om net als in Duits land proeven te nemen met de ca mera's. Het college geeft toe dat het in landen met flinke hoogte verschillen voor kan komen dat de remmen te zwaar worden belast. Hier zijn geen gevallen bekend. Hij is de vijftig lang geleden gepas seerd, niet bepaald aantrekkelijk en zijn leven lang al vrijgezel. Hij komt niet zo vaak in contact met vrouwen, en zéker niet met mooie slimme blondines. Toen de hypo theekadviseuse bij hem thuis langs kwam voor een zakelijk gesprek, in formeerde hij terloops of ze ge trouwd was. Zij probeert deze wanhopige boer sindsdien om begrijpelijke redenen op afstand te houden. Voorstellen om een avondje naar de bioscoop te gaan, of een uitgebreide 'zakenlunch' te houden, slaat ze angstvallig in de wind. Wel met sub tiele hints uiteraard, want hij is een goede klant voor het bedrijf. De boodschap is duidelijk niet aangeko men. Tijdens een vergadering ging haar telefoon meerdere keren over. Ze zuchtte diep. Hij weer. Geïrriteerd typte ze een sms terug. Alleen drukte ze nét iets te snel op de verzendknop. .Mag ik je zo even bekken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51